Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen kegyetlen az oktatás?

Miért ilyen kegyetlen az oktatás?

Figyelt kérdés

Középiskolás vagyok, rengeteg mindenbe bele lehetne kötni, de most hozok egy példát.

Heti négy órában kémiát+fizikát tanulunk, aminek tényleg semmi értelme nincs, mert az életben soha sehol nem fogom használni, és csak végigszenvedi mindenki a 2-3 évet 3asokkal, aztán el is felejti amit tanult.Iidóta számolások vannak mindenféle őrült hosszú képletekkel, meg elektronszámolgatások.


Nos, ehelyett miért nem lehet valami 3.nyelvet tanulni heti négy órában?


Ha azt az időt, amit eltökölünk ezekkel a haszontalan dolgokkal nyelvtanulással töltenénk, akkor ezeknek az éveknek hangsúlyos kézzelfogható , HASZNOS eredménye lenne.



2016. ápr. 17. 21:40
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
6%

Mert a magyaroknak ez kell, ettől boldogok.

Ha nem lenne elcseszett és nehéz az életük, akkor már nem is éreznék jól magukat, mert nem kínlódnának valami miatt teljesen feleslegesen.

2016. ápr. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
65%

Igazából inkább az a kérdés, hogy minek kell ennyire erőltetni a nyelveket? Ma az angol annyira világnyelv, hogy valójában nem is kell mellé másikat tanítani, én pl. simán kivenném a második nyelv oktatását a középsuli anyagából, mindneki tudjon angolul rendesen, tehát ne ragadjon le a "hávdujudú" szinten, aztán majd ha ő francia vagy német nyelvterületen akar dolgozni majd ott megtanulja azt. A magyar oktatásnak elsősorban a magyar munkaerőiac érdekeit kell figyelnie, az pedig nem igényel 3 idegen nyelv magas szintű ismeretét.

Tehát ennyit arról, hogy mennyire fontosak a nyelvek.


Másrészről engem épp az zavar, hogy miközben a bizonyos szempontból segédtudomány matematikát mindenki nyomja, valósággal a tudományok királynőjének beállítva közben épp a gyakorlati alkalmazásait mint amilyen a kémia, fizika meg közgazdaságtan és pénzügy meg leépítették az utóbbi időben. Épp, hogy amikor hasznát vennék mondjuk a logaritmusszámításnak na azt már nem tanítják, csak a matek alapot beleverik a diák fejébe, de a gyakorlati alkalmazásait meg jóformán alig.


Egyébként a való életben pont az ilyen mentalitású embereket a legkönnyebb megvezetni mint te, mert ti tényleg nem értitek, hogy mondjuk miért húz csíkot a repülő, aztán meg beveszitek a hülyeségeket arról, hogy kemtréleznek a zsidók, meg rettegtek az E-számoktól, meg olyan hülyeségeket tudtok elhinni, hogy a kálium rákot okoz.

2016. ápr. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
19%

#10


Akkor miért nem tanuljuk meg például az összes indiai és kínai királyságot, ami valaha is létezett a brit gyarmatosításig az összes uralkodójukkal együtt?

Szerintem teljesen jó lenne, mert megdolgoztatja az agyat.

Ja, meg akkor lehetne atomfizikát is oktatni a gyerekeknek, meg irodalomtörténésszé is képezzük már akkor őket. Hadd dolgozzon az agyuk. A határ a csillagos ég.

2016. ápr. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
10%
Azert mert orszag osszes tanuljanak meg kell felelnie az oktatasi rendszernek, nem csak neked. Es a jelenlegi rendszer az amit eddig ki tudtak talalni, legjobb kozos pontnak.
2016. ápr. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
31%

#14


Te amúgy érted, hogy mit írsz? Csak mert én nem.

Látom, neked is jót tett a magyar oktatási rendszer.

2016. ápr. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
10%
A kérdésedre a választ egyértelműen Orbántól, Balogtól, vagy Palkovicstól kapod, tőlük kérdezd, miért ilyen szär az oktatás!
2016. ápr. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, nem mindenkit érdekelnek a nyelvek. Fogadd el, hogy valaki szívesebben számolgat koncentrációkat, pH-t, stb.

Ami pedig középsuliban van, az gyerekjáték.

2016. ápr. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem a kérdezőnek nem azzal van a baja, hogy létezik gimnázium, hanem hamarabb kéne specializálódni. Túl nagy a tananyag, kevés az idő, ez eddig is probléma volt.
2016. ápr. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
36%

"Szerintem a kérdezőnek nem azzal van a baja, hogy létezik gimnázium, hanem hamarabb kéne specializálódni. Túl nagy a tananyag, kevés az idő, ez eddig is probléma volt."


Biztosan ezzel van a baja. De szerintem teljesen jogos hogy senki sem foglalkozik azzal hogy mit mond egy 14 eves arrol, hogy mire lesz szuksege az eletben.


Kijarta az ovit es utana rogton meg akarja tervezni egy orszag oktatasi rendszeret. Kicsit felborult itt a sorrend. Eloszor kellene tanulni, elvegezni az egyetemet es utana velemenyt mondani az oktatasi rendszerrol, ha mar letett valamit az asztalra.

2016. ápr. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
11%

A rossz tanárt akkor ismered fel, ha jó vagy kémiából, viszont fizikából nem, illetve fordítva.

Amúgy ha nem lennétek lusták, tudnátok (legalább tíz-húsz ember egy harminckét fős osztályban) a kémiát is.

2016. ápr. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!