Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik a jobb, a régi manyup...

Melyik a jobb, a régi manyup vagy a jelenlegi állami nyugdíj rendszer? Miért?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 19. 17:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
68%
Hát,én már millió véleményt elolvastam ezügyben és nem igazán jutottam dűlőre.De ha választani lehetne,mégis inkább a manyup-ra szavaznék.Nem tehetek róla,de nem tudtam hinni ennek a "megvédtük a magyar emberek nyugdíját" dumának.Sokkal inkább szimpla "pénzlenyúlásnak" érzem a dolgot.Azt a több,mint 3000milliárdot meg elköltötték,úgyhogy még nagyobb lesz a lék a nyugdíjkasszán.Igaz,azóta már Alaptörvénybe foglalták,hogy a nyugdíj nem járulék,hanem adó.Talán nem véletlenül...
2016. ápr. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
7%

""Kár, hogy a manyupozók túlnyomó többségének még kamatozott is a pénze.""



Persze!


Hat évig voltam magánnyugdíjpénztár tag. Ez idő alatt összesen a "tiszta" haszon 120 ezer forint volt. Ennyit tett hozzá a már befizetett összeghez a pénztár - hat év alatt!!!


Kezelési költségtől fogva minden összeget felszámoltak ami a kamatokból ők levontak maguknak.


Szerencsére már nem vagyok pénztártag. Egyébként a magánnyugdíj rendszere mai napig működik - nem szüntették meg.. Aki úgy gondolja bármikor beléphet valamelyik magánnyugdíj pénztárba - és az átlépés sem volt kötelező, mindenki aki magánnyugdíj tag volt kapott értesítőt az átállásról amiben eldönthette, hogy áttér-e az államiba vagy marad a magánnyugdíj kasszánál. A nagy többség az államit választotta - nem véletlenül.

2016. ápr. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
7%

""Alaptörvénybe foglalták,hogy a nyugdíj nem járulék,hanem adó.Talán nem véletlenül...""



Ez hazugság!!!



Azt foglalták alaptörvénybe, hogy a nyugdíjaknak minden évben kötelező a reálértékét megőrizni.



Megértem én az Orbán utálatot de azért még nem kellene ferdíteni pláne nem hazudni.

2016. ápr. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
#13:Szerintem nézz egy kicsit utána.Az Alaptörvény szerint nincs már sem tb-,sem eü.-járulék. Mindkettő adó már,így gyakorlatilag arra használja fel az állam,amire akarja.Persze nyilván nincs olyan "öngyilkos " kormány amely megszüntetné mondjuk a nyugdíjat,de a lehetőségét megteremtették.
2016. ápr. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Mindkettő adó már,így gyakorlatilag arra használja fel az állam,amire akarja.Persze nyilván nincs olyan "öngyilkos " kormány amely megszüntetné mondjuk a nyugdíjat,de a lehetőségét megteremtették."


Sarkalatos törvény szabályozza, hogy az idősek ellátásáról az államnak gondoskodnia kell. Ez 2/3-os törvény. A korábbi alkotmány módosítása szintén 2/3-os volt. Tehát ugyanolyan feltételek kellenek a nyugdíj eltörléséhez, mint az előző alkotmánynál. Ezt általában elfelejtik hozzátenni azok, akik azt mondják, hogy a kormány eltörölheti a nyugdíjat. A kormány amúgy sem törölheti el, csak az országgyűlés. Pontosan olyan nehéz tehát eltörölni a nyugdíjat, mint korábban.


"Hat évig voltam magánnyugdíjpénztár tag. Ez idő alatt összesen a "tiszta" haszon 120 ezer forint volt. "


Ez sem a teljes történet. Az sem mindegy, hogy a 120000 haszon (reálhozam?) mennyi befizetésből jött össze. Százezres nagyságrendből nem is rossz. Milliós nagyságrendnél sem rossz, ha hozzátesszük, hogy volt közben egy komoly válság. Nem mondom, hogy mostmár biztosan jobb a helyzet, de érdekes módon a megmaradt önkéntes pénztárak kevesebb működési tartalékból is jól megvannak. Persze válság még bármikor jöhet, amikor a hozam nem csak csökken, de negatívvá is válhat akár évekre is. Szóval a magánnyugdíjban is van egy komoly bizonytalanság.

2016. ápr. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
#15:Az a baj,hogy ezt az egészet annyian,annyiféleképpen magyarázzák.Nekem a legvilágosabb magyarázat az volt,hogy ha járulékot fizetünk,azért cserébe valami jár.Ha adót,akkor nem,mert az bármire felhasználható. Sőt,azt hiszem valmelyik közgaszdász konkrétan azt mondta,hogy a társadalombiztosítás szót,kifejezést is kivették az Alaptörvényből.
2016. ápr. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Nekem a legvilágosabb magyarázat az volt,hogy ha járulékot fizetünk,azért cserébe valami jár."


A nyugdíjjáruléknak továbbra is nyugdíjjárulék a neve. Egyébként meg az szintén egy törvényi szabályozás lenne, hogy mit hogyan hívunk. Kíváncsi lennék arra a törvényre, amelyik leírja, hogy a járulékért kötelező adni valamit az adóért meg nem. Attól, hogy valaki közgazdász, vagy "szakértő", még beszélhet hülyeséget és/vagy magyarázhat dolgokat úgy, hogy az valaki melletti/elleneni érv legyen. Lásd: a Fideszben is vannak közgazdászok, mégse sokat érnek. Na ez mitől lenne igaz más párt (fizetett vagy nem fizetett) embereire?

2016. ápr. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
A nyugdíjjárulékért nyugdíj jár,az adót meg költhetik utakra,vagy bármi másra is,gondolom.Egyébkéntazt hiszem,Mihályi a neve az illető közgazdásznak és mivel az ATV-n beszélgetett vele Juszt László,nyilván nem kormánypárti.De amit mondott,az minimum elgondolkodtató.
2016. ápr. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

# 17/18 Időpont tegnap 11:11


Nincs nyugdíjjárulék. Szociális hozzájárulási adó van.

2016. ápr. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

A magánnyugdíj rendszerét nem szüntette meg a kormány. Aki szeretne magánnyugdíj tag lenni bármikor beléphet (feltéve ha van munkahelye )


Az átlépés az államiba sem volt kötelező és nem is kevesen maradtak a magánnyugdíjnál.



[link]



[link]



[link]



STB... Lehet válogatni ki melyikbe szeretne belépni.

2016. ápr. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!