Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért problémáznak ennyire az...

Miért problémáznak ennyire az emberek azon, hogy vasárnap újra lehet dolgozni?

Figyelt kérdés
A pl volt olyan tulaj aki sajnáltatta magát, hogy nem jó hogy újra lehet vasárnap nyitva lenni, mert a dolgozóknak vasárnapi bérpótlékot kell fizetni és nem éri meg. Úgy csinálnak, mintha fegyvert szorítanának a fejükhöz, hogy kötelező vasárnap nyitva lenni.

2016. ápr. 22. 18:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
én meg azt nem értem, hogy tudták hogy ez a munka ezzel jár, akkor minek mentek el eladónak?
2016. ápr. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
19%

"akkor minek mentek el eladónak?"

De ha nem tudták, akkor is. Nem több éven keresztül tanulták azt amit. Simán átképezhetnék magukat, de csak a hőbörgés megy nekik is...

2016. ápr. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
A munkaadók csak akkor nem hőbörögnének, ha a munkavállaók ingyen dolgoznának heti 7 napot.
2016. ápr. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
ert Kádár népe hülye a piacgazdasághoz, Állam bácsi nélkül még sz*rni se tudnak.
2016. ápr. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

- Fizetsz te a dolgozóknak ?

- Nem én. És te ?

- Én sem.

- Bejárnak dolgozni ?

- Be. És nálad ?

- Nálam is.

- Hmm...

- Te, nem kéne ezektől belépődíjat szedni ?

2016. ápr. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
29%
Azért nem sajnálom szegény bolt tulajdonosokat, mert jól járnak így is úgy is. Lásd tescoból ellopnak 500 ezer Ft értékű terméket és még így is nyereséges - ez egy kistesco volt -. Inkább csak ellenzéki propaganda, h kössünk bele csak azért is...
2016. ápr. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
5-ös igen körübelül ez van.
2016. ápr. 23. 10:22
 8/12 anonim válasza:
100%
Az én főnököm sem értékeli a vasárnapi nyitva tartást. Hogy miért? Mert a hétvége nálunk a vasárnap mindig veszteségesebb volt. Hogy miért nyit ki mégis? Mert nincs más választása. Tesco üzletsoron van a kis üzlet, és a tesco házirend szerint kötelező nyitva tartania ha akar, ha nem. Szóval valamilyen értelemben, de igen, fegyvert tartanak a fejükhöz..
2016. ápr. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg ha ő nem nyitna ki, de a konkurencia igen, már hátrányba kerülne.
2016. ápr. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%

"Szóval valamilyen értelemben, de igen, fegyvert tartanak a fejükhöz.."

És akkor is fegyvert tartottak a fejéhez, amikor a Tesco üzletsorra költözött? Vagy az már nem volt probléma, hogy így sokkal frekventáltabb helyre került az üzlet, nagyobb emiatt a forgalma, hiszen a Tesco vásárlói potenciális vásárlók lettek ott is? Nyugodtan mehet máshova is az üzlettel, nem kötelező ott lennie, gondolom olvasta a szerződést, mielőtt oda ment, nem utólag találta ki senki, hogy vasárnap így kötelező nyitva tartania.


"Meg ha ő nem nyitna ki, de a konkurencia igen, már hátrányba kerülne."

Az a fránya konkurencia. De hát a piacgazdaság már csak ilyen. Szerinted az lenne a legjobb, ha mindenből csak egy lenne, és akkor a kereskedő azt csinál, amit akar, és nem ő lenne a vásárlóért, hanem a vásárló érte?

2016. ápr. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!