Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tanárok miért tüntetnek több...

Tanárok miért tüntetnek több fizetésért?

Figyelt kérdés

Amikor így is megkapnak minimum 140 ezret, nyáron fizetve vannak amikor nem kell tanítaniuk, illetve vannak a szünetek is, sokat otthon vannak.



Meg a másik, aki 70 ezerért dolgozik minimálbérért, az nem tünet, örül adnak neki egy kis fizetést ami ennivalóra elég, mert ha megszólalna ki is rúgnák. Őket bezzeg senki nem karolja fel, a jövő rabszolgatartó társadalom előjelzését.


2016. ápr. 22. 20:45
1 2 3 4
 21/35 MZ.per.X ***** válasza:
73%

Meddig rugózol még ezen a 70 ezer forinton?


Most őszintén ki nem szarja le? Most akkor innentől mindenre az a válaszod hogy mindenki kussoljon aki nem minimálbéres robot?

2016. ápr. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
81%

-Mert diplomája van

-Mert ő neveli a jövő generációját, több időt tölt a gyerekkel, mint a saját anyja, meg kéne becsülni

-Mert nem a jobb fizetésért tüntet

Amúgy a bukásra álló diákok, akik mind utálják a tanáraikat kb. minden nap ezt megkérdezik, nem tudsz rákeresni?

2016. ápr. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
77%

A 70 ezres minimálbéresek is elmehetnének tüntetni, a lényeg, hogy sokan legyenek. Ha egy gyárból 5 ember tüntet az tényleg semmi, de ha az egész gyár a maga 100 emberével (fogalmam sincs mennyi a reális szám) akkor azzal már nem könnyű elbánni lokális szinten, pláne ha a média is rákapaszkodik.


A tanárok egy jelentős része azért nem sztrájkol, mert számukra ez aránytalan kockázat. Családjuk van, gyerekeik, akiket el kell tartani. S, ugyanilyen függésben vannak a gyári munkások is, ha nem nagyobban.


Szerintem baromi érdekes, hogy azok nem képesek komolyan összefogni (munkások) akik leginkább átkozzák a sorsukat.

2016. ápr. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
55%
A tanárok a bürokrácia ellen tüntetnek, ellenőrizni azt amit tanítanak , egységesség és túlterheltség... na még mit nem :D a tanár is olyan munka, amit haza kell vinni. szóval 40 óra +ba vannak és azt nem fizetik. Viszont, nem ez ellen tüntetnek, hanem hogy túl sok minden van, egységes oktatás meg lehetetlen, mert mindegyik tanár többet hisz arról amit tud...
2016. ápr. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
56%
Mert rendkívül keveset keresnek, rendkívül sok munkával.
2016. ápr. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 Koplárovics Béci ***** válasza:
83%

"De nem így van, jó fizujuk van mihez képest, nyáron fizetve vannak, a téli, tavaszi, őszi szünetben is otthon vannak. nem bánom őkket ,nem vagyok irigy, de minek panaszkodnak?"


Azért, hogy az iskolából értelmes gyerekek kerüljenek ki. Te például egy nagyon jó érv vagy a tanárok tüntetésére.

2016. ápr. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Én a tanárok ellen tüntetek, több tanár a volt iskolámban se tüntet, sokan azt mondják ,rossz a rendszer, szerintem a hozzáállásuk a rossz.
2016. ápr. 23. 08:35
 28/35 anonim ***** válasza:
0%

"-Mert ő neveli a jövő generációját, több időt tölt a gyerekkel, mint a saját anyja, meg kéne becsülni "

100-ból egy ilyen tanár van! Ezért nem érdemelnek meg semmit sem.

És egyébként 4-esnél rosszabb jegyem nem nagyon volt, úgyhogy nem azért van rossz véleményem a tanárokról. Nálunk egy normális tanár volt, ő sem tudta elviselni a többi tanárt :)

2016. ápr. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
83%

"Én a tanárok ellen tüntetek, több tanár a volt iskolámban se tüntet, sokan azt mondják ,rossz a rendszer, szerintem a hozzáállásuk a rossz."


- Ennyi? Nem is reagálsz érdemben azokra a dolgokra, amiket itt leírtak neked, mint pl. azt, hogy nem a fizetésük miatt tüntetnek? Ennyire nem érdekel? Legalább írnád le, miben rossz a hozzáállásuk,

2016. ápr. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
80%

"100-ból egy ilyen tanár van! Ezért nem érdemelnek meg semmit sem. "


- Ha így folytatják a politikusok, egy sem lesz.

2016. ápr. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!