Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kedves Jobbik-ellenesek, ha...

Kedves Jobbik-ellenesek, ha tegyük fel kiderülne, hogy a Jobbik az egyetlen párt, akik tényleg a magyar érdekeket kívánják képviselni, nem pedig a különböző külföldi (mondjuk izraeli) érdekcsoportok érdekeit, akkor sem szavaznátok át?

Figyelt kérdés

Az az érzésem, hogy a Jobbik-ellenesek is erősen fanatizálódnak, ezt szeretném "lemérni":)


Vonatkoztassunk el attól, amit tudunk (vagy azt hisszük, hogy tudunk) a politikáról! Komolyan tegyük fel, hogy valamilyen módon kiderülne, hogy a Jobbik az egyetlen tényleg minket képviselő párt.


Tehát inkább szavaznátok azokra, akik valójában nem minket képviselnek, csak azért mert?


1) Mert a Jobbik retorikája...


2) Mert a Jobbik "biztos" rasszista, és akkor már inkább külföldiek bábkormánya, mint egy szarmagyar....


3) Mert a magyarok úgysem értenek hozzá (merjünk kicsik lenni)


4) Mert mit szólnak akkor a külföldiek, meg az EU, meg Izrael, akik véleménye nagyon fontos - és eddig is nagyon sokra mentünk a véleményükkel!


5) Mert félő, sőt rettegő, hogy a Jobbik elszigetelné az országot.


6) Mert utáljátok a magyarokat, azaz valójában saját magatokat is azért, mert a magyar nemzetbe születtetek, bármi más kulturált európai nemzet helyett.


7) Mert a Jobbik túl magyar és utáljátok a túl magyarokat. Akkor már inkább a külföldiek. (Csak nem akarnak annyira rosszat, mint amilyen rosszat a Jobbik tenne ezzel az országgal...)


8) Egyéb


Én amúgy biztos vagyok benne, hogy akkor sem szavaznátok át, cáfoljatok meg, vagy indokoljátok meg miért!


2010. ápr. 7. 08:54
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Értem és megértem, hogy egyesek szerint pont a Jobbik a nem magyar. Én nem ítélek el senkit pusztán azért, mert más nézeteket vall. Bizonyára megvan az oka.


DIREKT EZÉRT írtam, hogy TEGYÜK FEL!:) Hihetetlenek vagytok:)

2010. ápr. 7. 09:14
 12/20 anonim ***** válasza:
Bocs az elgépelésekért, attól még érthető volt, remélem...
2010. ápr. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 bp1985 ***** válasza:
69%
Mert a Jobbik "biztos" rasszista: Miután közölték, hogy az összes Roma kövesse Daróczi Dávidot, ezek után biztos hogy az, idézőjel nélkül. A Jobbik volt az egyetlen párt, aki nem volt képes kinyögni annyit a sz*ros honlapjukon, h Részvétüket fejezik ki. Az összes többinek kint volt. Ezek után még véletlenül sem fogok egy ilyen pártra szavazni. Bár nem is akartam.
2010. ápr. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
48%
Nem szavaznék rájuk semmiképpen.Nem elég hangoztatni,hogy mit akarok,meg is kellene valósítani.De ez nem lehetséges.Egyébként as Jobbikosokat nem a Média teszi agymosottá,hanem Vonáék.
2010. ápr. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

"Miután közölték, hogy az összes Roma kövesse Daróczi Dávidot"


(A roma, mint népnév, kisbetűvel írandó.) Ilyet a Jobbik 100%, hogy nem mondott! Szerintem max. a kuruc.info-n olvashattál ilyesmit, de annak a lapnak annyi köze van a Jobbikhoz, hogy velük szimpatizálnak a szerkesztői. Ez igazán nem lehet a Jobbik hibája.

2010. ápr. 7. 09:46
 16/20 anonim ***** válasza:

Mert a Jobbik "biztos" rasszista: Miután közölték, hogy az összes Roma kövesse Daróczi Dávidot, ezek után biztos hogy az, idézőjel nélkül. A Jobbik volt az egyetlen párt, aki nem volt képes kinyögni annyit a sz*ros honlapjukon, h Részvétüket fejezik ki. Az összes többinek kint volt. Ezek után még véletlenül sem fogok egy ilyen pártra szavazni. Bár nem is akartam.



Te mi a K anyádért hazudozol?


Kérditek hogy miért fogalmaz a Jobbik keményen?

Pontosan az ilyen tetvekét mint te, akiknek nincs önálló gondolata csak amit a szájába rágnak!


Mi az igazi gyűlölködés? Nem ott kezdődik hogy egy adott ideológia miatt hazudozom a másikról? Nem itt kezdődik, vagy az nem számít?


Itt az egész írás, hogy elszégyelld magad te szánalmas barom!


Kérdésünkre Dúró Dóra elmondta: azt, hogy a kuruc.info hiánypótló, továbbra is fenntartja, de "nyilván nem ezen cikkek miatt". A szóvivő kijelentette: az írás miatt a Jobbik nem határolódik el a kuruc.info-tól, mert hivatalosan nem hozzájuk tartozik a lap.


"Az elhatárolósdit nem tartom annyira olyan fontosnak, ennyi erővel minden egyes cikk miatt elhatárolódhatnánk nagyon sok laptól. Egy ilyen kijelentés miatt nem kell elhatárolódnunk. Sokszor elmondtuk, hogy a kuruc.info nem a Jobbik hírportálja, nem hozzánk kapcsolódik ilyen értelemben hivatalosan" - szögezte le.


"Akkor kéne elhatárolódnunk, hogyha egy olyan portál írná ezt, vagy egy olyan ember mondaná, aki a Jobbik tagja, vagy ha a jobbik.hu-n jelent volna meg. Sajtószabadság van, mindenki azt ír, amit akar" - tette hozzá.


Kérdésünkre, hogy a Jobbik egyetért-e a cikkben leírtakkal, Dúró Dóra azt mondta: a Jobbikban erről konkrét álláspontot nem alakítottak ki. "Magánszemélyként nem értek egyet vele, de szerintem ez akár lehet a Jobbik véleménye is, hogy nem ért vele egyet" - jelentette ki.


Cikkünk megjelenése után Dúró Dóra arról értesítette lapunkat: a Jobbik hivatalos álláspontja is az, hogy nem ért egyet a kijelentéssel.



Az utolsó sort olvasd el, vagy 50× hogy megétesd mit is írnak!


[link]


Nem a Jobbikosokkal van a baj, hanem akik krónikus Jobbik utálatban szenvednek.


Mert ha én teszek fel egy szakmailag megválaszolható, nem bulvár és nem lejárató kérdést akkor soha nincs válasz!

Ha valamit meg állítotok, soha semmi indoklás, egy szerűen csak és ezt fogadja el mindenki!

2010. ápr. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

"Nem szavaznék rájuk semmiképpen.Nem elég hangoztatni,hogy mit akarok,meg is kellene valósítani.De ez nem lehetséges."


Végre egy válasz. Értem, tehát arról van szó, hogy szívesen szavaznál egy valódi magyar pártra adott esetben, ha azt alkalmasnak találnád a kormányzásra. Ha nem alkalmas, márpedig a Jobbikot nem tartod annak, akkor inkább a külföldiek - ha jobb nem lehet, rosszabb se legyen alapon.


Köszi, sikerült megcáfolnod, úgy tűnik vannak nem fanatikus nem jobbikosok is.

2010. ápr. 7. 09:54
 18/20 anonim ***** válasza:
Én pl nem érzem annyira veszélyesnek azokat a problémákat ami ellen a jobbik annyira radikálisan fel akar lépni. A fidesz is elvileg megoldhatja favágóelv nélkül is kiegyensúlyozott diplomáciai és gazdasági lépésekkel. Ha 8 év mszp rablás után nehéz gazdasági helyzetben csak 13%-os a jobbik, akkor 4 év múlva lehet, hogy el is felejthetjük.
2010. ápr. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

A kedves kérdezö elolvasta a saját kérdését?


"Vonatkoztassunk el attól, amit tudunk (vagy azt hisszük, hogy tudunk) a politikáról!"


Ha most elvonatkoztatunk attól amit tudunk a politikáról akkor semmi értelme egy politikai kérdésnek.


"Komolyan tegyük fel, hogy valamilyen módon kiderülne, hogy a Jobbik az egyetlen tényleg minket képviselő párt. "


Hogy derülne ki? Ez egy tipikus demagóg hozzáállás. Nincs olyan, hogy kiderül egy pártról, hogy "ez az igazi" és akkor mindenki rá szavaz. Egy párt rengeteg döntést hoz, aki ezekkel egyetért az támogatja öket, aki nem az nem.


Ennek a kérdésnek összességében semmi értelme, és csak azt mutatja, hogy képtelen vagy kilépni a kedvenc pártod által sugallt nézöpontból. Ez szerintem elég siralmas. És ezt minösíti az elsö néhány válaszoló, aki egyöntetüen leírja, hogy értelmetlen a kérdésed és az egész hozzáállásod hibás és ferdített. És ezt képtelen vagy a legcsekélyebb mértékben is belátni.


A Jobbik ellenesek (ami meglepö módon a választók kb 85%-a) tehát szerinted fanatizálódik. Ez ismét mutatja, hogy milyen szegényes rálátásod van a mai magyar politikára. Nem csak Jobbik pártiak és fanatikus ellenségek vannak, ne láss rémeket. A választók majdnem fele el sem fog menni szavazni, mert nem érdekli az egész. A másik felének nagyjából 4/5-e biztosan nem a Jobbikra szavaz, mert másik pártot talál jobbnak. Ez nem azt jelenti, hogy fanatikus ellenségek, próbálj meg az orrod hegyénél kicsit messzebbre látni. A Jobbik egy feltörekvö kis párt, fog szerezni néhány helyet a parlamentben szélsöjobbos retorikával, aztán 1-2 ciklus múlva eltünik hogy átadja a helyét az utódjának, mint a legtöbb hasonló ilyen párt Európában. Akit jobban is érdekelnek az elolvassa a programjukat, esetleg rájuk is szavaz. Ennyi.


Tehát nem, nem lehet elvonatkoztati attól egy politikai kérdésben amit tudunk a politikáról. És nem, nem derül ki egyetlen pártról sem, hogy ök minket képviselnek és a többi pedig mind áruló és nem lehet jobb.


Szerintem pedig olvasd el legalább 3 másik párt programját, hogy legyen legalább egy kis rálátásod, mert ez így igencsak komoly szegénységi bizonyítvány rólad.

2010. ápr. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Most büszke vagy magadra, hogy kiforgattad a szavaimat?:)


A "vonatkoztassunk el attól, amit tudunk"-ot természetesen úgy értettem, hogy úgy tudjuk, nyilván nem a Jobbik az egyetlen magyar párt.


Ezért írtam, hogy tegyük fel. Nincs semmilyen korlátolt nézőpontom, csak arra voltam kíváncsi, hogy ezen az oldalon mennyire fanatikusok azok, akik Jobbik-ellenesek - tehát nem mindenki, aki nem Jobbik szimpatizáns, hanem a kifejezetten ezt az oldalt látogató, kifejezetten Jobbik-ellenesek. Érted már okoska?


Nem gondolom, hogy ezt az oldalt az egész társadalom használná, tehát nem is szándékoztam rávetíteni:)


Elég szegényes a fantáziád, ha nem tudsz elképzelni egy olyan forgatókönyvet, miszerint kiderülne, vagy mondjuk inkább úgy, kiszivárogna, hogy igenis, csakis a Fidesz, vagy csakis a Jobbik az egyetlen magyar érdekeket szolgáló párt Magyarországon.


Ezek szerint azt sem tudod elképzelni, hogy egy párttól kiderül, hogy évekig hazudtak és becsaptak minket? (Vagy ez szerinted természetes és nekünk ezt el kell fogadnunk. mert mindegyik hazudik?) Pedig ez megtörtént, kiszivárgott, így kiderült, hogy igenis becsaptak mindenkit, főleg a saját választóikat.


És ha egy párttól kiderülhet, hogy nem értünk vannak, miért ne derülhetne ki ELMÉLETBEN többé-kevésbé egyszerre akár több pártól is?


Tehát, hogy te is megértsd, azért írtam, hogy vonatkoztassunk el, mert amellett, amit tudni vélünk a magyar politikáról, nehezünkre eshet feltételezni, hogy csak egy "igaz magyar" párt létezik Magyarországon és a többi mind, 100%-ban, a "gonosz külföldi ellenségek" bábpártjai.

2010. ápr. 7. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!