Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szidták sokan Torgyán...

Miért szidták sokan Torgyán Józsefet? Mi volt a probléma vele?

Figyelt kérdés

Annak idején sokat szidta őt mindenki, hogy "bohóc, elmebeteg" stb.

Leginkább a féregirtós beszédjével piszkálták őt.

Én meghallgattam a beszédet és semmi kivetni valót nem találtam benne.

Kiáll a nemzeti érdekekért és csak az igazat mondta a liberálisokról meg a Horn-kormányról.

Véleményem szerint Csurka után ő volt a leghazafiasabb politikus.


Tulajdonképpen miért próbálták őt annyira lejáratni? Mi volt vele a baj?



2016. ápr. 23. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Leginkább az, hogy nem volt szalonképes. Valóban nagyon sok igazság volt abban, amit mondott. De ahogy mondta, az sokak szemében komolytalanná tette. Nem véletlenül parodizálta mindenki az orrhangú kántálását. Tényleg sokszor csinált magából bohócot. Hiányzott belőle a higgadt kiállás és a profizmus.

Lejáratni elsősorban az MSZP-s és SZDSZ-es politikusok akarták, hiszen a politikai ellenfelük volt. Le akarták győzni, ennyi.

2016. ápr. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Torgyánt nagyon megviselte a szocializmus és az eszköztára.

Amikor a liberális férgekről beszélt, pontosan tudta, hogy mit és kiket kell alatta érteni, viszont egyáltalán nem volt már szalonképes.


Rengetegen mondják ma, 50 év körüliek és felette, hogy milyen tehetségesek voltak ifjúkorukban, de nem voltak a rendszer kiszolgálói ezért nem vihették semmi különösebbre. Torgyán egy olyan ember, aki ezt nem kifogásként mondhatná el magáról.


A baloldalnak egy nagy baja van vele. Nem baloldali, és különösen nem rajongott a beszéd idején a neoliberális gazdaságpolitikáért.

2016. ápr. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Én bírom Torgyánt, van egy stílusa az biztos :D

Sose felejtem el amikor a parlamentbe csakeregte annó 5 percenként: "Orbán Viktor monjon le!" :)))

2016. ápr. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

"Annak idején sokat szidta őt mindenki, hogy "bohóc, elmebeteg" stb."


Igen. Pont ezért.

2016. ápr. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]


Torgyánt nem lehet komolyan venni.

2016. ápr. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Még ha volt is párszor igaza komolytalanul viselkedett.
2016. ápr. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt azért, mert bár jó pár dologban igaza van (mondom ezt úgy is, hogy én inkább liberális vagyok) egyszerűen nem lehetett komolyan venni, annyira kocsmatöltelék stílusban adta elő. Kb. ugyanolyan, mint Morvai, annak is hiába van igaza, ha a piaci kofa jut eszedbe az ordításáról. Mostanra elfogadottabb ez a stílus a parlamentben, de akkor emlékeim szerint ő volt az egyetlen.


Másrészt azért, mert jó pár baromságot is mondott és ezeket folyamatosan keverte a normális mondandója közé (ha jól emlékszem, ez a beszéde az, amelyikben azt kifogásolja, hogy a nők azért nem tudnak szülni, mert a melegek elveszik a jogosítványukat vagy mi; a mai napig nem értem).

2016. ápr. 24. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Komplikato ***** válasza:
Az, hogy ügyvéd volt és a mezőgazdaságot próbálta gatyába rázni ... amihez teljesen totálisan buta volt. nem véletlenül röhögtek az argentin cseresznyés ötletén vagy nem kevés gazdát tett földönfutóvá, amikor a magyar gabona "külföldre vitelét" pont olyan évben tiltotta meg, amikor a szokásnál valami 2.5x több termett. Ott rohadt meg a termés a silókban. A kamu robbantós sztoriról nem szólva.
2016. ápr. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ő volt az aki nem félt az arcába vágni az igazságot annak aki rászolgált.

A többiek meg csak lapítottak a parlamentben mert mindnek csúnyán sáros volt a keze.

A probléma inkább az volt vele(ami nem is probléma tulajdonképpen) hogy egyedül volt az ügyben de elég erős ahhoz hogy hatással legyen a magyar politikában.

2017. nov. 9. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!