Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik azokra szavaznának akik...

Gauldoth kérdése:

Akik azokra szavaznának akik az elmúlt 20 évben kormányoztak, miért tennétek így?

Figyelt kérdés

Demagógiákat légyszi mellőzzétek!


A kérdés nem provokáció, kíváncsi vagyok miért nem akartok másra. Tényleg jónak érzitek az MSZP/Fideyz tevékenységét. Semelyik másik pártban nem bíztok? Vagy akiben esetleg, az úgysem nyerne/jutna be? Egyéb?



2016. máj. 4. 17:44
 1/6 SenkiAlfonz2 válasza:
mellőzném a demagógiát így rövid és tömören azért mert az új valószínüleg rossz pl a fidesz jól cselekedet a bevándorlóknál most lehet hogy nem itt lennénk nélkülük de az is egy tényező hogy van egy hiány és ezt a hiányt bekéne töltenie egy pártnak a jobbik túl szélsőséges a fidesz "butus" (és a jobbik is) az mszp nagyon és stb szóval elsősorban a hiány miatt van meg azért mert igen ez jó így sokak szerint problémák vannak de a pártok azt mondják hogy jó vagy nincs probléma és ez elég is a nép egy részének...
2016. máj. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 SenkiAlfonz2 válasza:
a helyesírásra ne figyel(jetek) olvasás közben kérlek én se figyltem miközben irtam sajnos....
2016. máj. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

1. Az elmúlt 20 évnek vannak eredményei is. Sikerült belépnünk az EU-ba és a NATO-ba, egészen mostanáig nyugati típusú liberális demokratikus jogállam voltunk, nem volt éhínség az országban és nem volt háború sem.


2. Akik az elmúlt 20 évben kormányoztak azok jelentős része ma már nincs a politikai élet színpadán. Nincs MDF, nincs Kisgazda Párt, nincs SZDSZ. Az MSZP csupa ismeretlenből áll, akik soha nem kormányoztak.


3. Medgyessy-vel, Bajnaival elégedett voltam és többé-kevésbé Gyurcsánnyal is. Igazán hiteles személyiségnek viszont Kuncze Gábort tartottam, de ő már nincs az aktív politikusok között.


4. Nyilván a jobbikra nem szavaznék, mert nem tudom őket elég határozottan elkülöníteni a fasisztáktól és félek, hogy ők a maradék kevéske eredményünket is tönkretennék.


5. Az MLP és LMP szóba jöhet, de nekem túlságosan jobboldaliak. Az Együtt és a PM jónak tűnik.

A DK politikai irányvonala a legszimpatikusabb (mert markánsan európai integráció párti) csak Gyurcsány személye nem elég hiteles nekem.

2016. máj. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3.


Az, hogy egyes politikusok nem ugyanazok, az annyira szerintem nem változtat a dolgon. Ha egy lopós bandába belépsz, valószínűleg te is az vagy. Nem hiszem, hogy egyes emberek kilépésével elment volna a meggazdagodásra való törekvésük az MSZP-seknek. Nálam ők leszerepeltek, függetlenül attól, hogy messze nem tartom őket olyan szintű bűnözőknek, mint a Fideszt, és viccesnek tartom, hogy az őszödi beszéd tette őket tönkre, mikor az pont nem arról szólt, mint ami ellen a 90% lázadott.


Az FKGP szerintem nem nagyon hiányozik ma a politikai térképről. Azt hiszem Torgyán idejében akkora csődöt mondott, hogy abból már tényleg nem állhatott fel.


Az MDF talán szerintem többet érdemelt volna anno, de hát ennyi jutott nekik.


Kuncze Gábort viszont én is kedveltem, és sajnálom, hogy abbahagyta. Az SZDSZ-nél egyébkét sosem értettem, hogy miért volt olyan kevés szavazója. Azért mert a fidesz ellen belementek a koalícióba, sokan megbélyegezték őket, mint kis-MSZP, de ez azért nem volt így igaz. Csak az MSZP meg elnyomta őket a koalíciós kormányuk során. Legalábbis én így éreztem. Ha ma létezne a párt, nem kizárt, hogy elgondolkoznék a rájuk való szavazáson. (Bár Kóka személye azért igencsak megosztó)


Viszont a kérdés lényege, hogy ezek szerint te még bízol DK-s politikusok némelyikében, a Jobbikban meg nem.


Egyébként köszi a választ!

2016. máj. 4. 19:40
 5/6 anonim ***** válasza:

# 4/4 Időpont ma 19:40


Az MSZP-t azért újítják meg belülről, mert egy új pártot nehezebb helyzetbe hozni. Ezzel nyerte meg a fityisz a jobboldalt. Kicsinálta az összes jobboldali pártot, az újakról meg nem hallott a nép, aki egyszerű jobb-balban gondolkodik annak meg maradt a fityisz. Ezt a hibát nem akarják elkövetni a baloldalon. Ha feloszlana az MSZP és a belőle kiváltak, akkor lenne egy 80%-os állampárt, a jobbik, meg az LMP. Hiába lenne tucatnyi új és jobb párt a baloldalon, nem szavaznának rá, mert olyanról még nem hallott, hogy SZTRS (csak leírtam pár random betűt), biztos rossz.

2016. máj. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én eddig minden szavazáson ott voltam,de most először (2018),lehet,hogy kihagyom.Vagy,ha mégsem,akkor csak azért megyek el szavazni,mert nem szeretném,ha mégegyszer 2/3-a lenne bármely magyar pártnak.Egyébként szerintem,nagyjából felsoroltad az okokat.A többség kisebb pártra nem akar szavazni,mert hiábavalónak érzi és nem is bíznak az újakban.A régiekben sem,de talán az ismert rosszat jobbnak tartják az ismeretlennél.
2016. máj. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!