Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországot miért büntették...

Magyarországot miért büntették meg jobban az első világháború után, mint például Németországot?

Figyelt kérdés

Hallottam valami olyasmit, hogy az antant kommunista ellenes kormányt akart, de ez nálunk nem volt meg, ezért hogy ne lehessen Európában jelentős kommunista erő még jobban szétszedték, mint eredetileg akarták. Ezért kapta meg például Románia egész Erdélyt és ezért nem lettek figyelembe véve az etnikai határok.

Ez igaz? Ha nem, miért kaptunk nagyobb büntetést?


2016. máj. 5. 00:27
 1/10 Gauldoth ***** válasza:
3%

Szerintem két okból.

1. A nemzetiségi határokat vették alapul, amely alapján többé-kevésbé(!) igazságos(?!) határokat húztak meg.

2. A kontinensen a Franciaországon kívül nem volt erős egységes ország. Németországot ugye felosztották, Olaszország mindig is megosztott volt, Spanyolországot pedig nem szedhették szét, hiszen a nyertes oldalon volt. Szerintem legfőképp azért osztottak fel minket, hogy a franciáknak ne legyünk ellenfél.

2016. máj. 5. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Gauldoth ***** válasza:
7%
Bocsánat, a spanyolok nem nyertek, semlegesek voltak. Leellenőriztem, hogy igazat írtam-e és rájöttem, hogy csak hülyét csinálok magamból, de a lényegen nem változtat.
2016. máj. 5. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%

Miért is kellett volna jobban megbüntetni? Magyarország résztvett az I vh-ban? Volt akkor Magyarországnak hadserege?

.

Az Osztrák-Magyar Monarchia volt a háború résztvevője, tehát azt büntették. (A "magyar" hadsereg katonái német vezényszavaknak engedelmeskedtek!)

A Monarchiát kellett büntetni, megtették. A magyarok csak másodrangú szereplők voltak ebben a kérdésben.

A Monarchiát darabolták szét Trianonban, függetlenül attól, hogy ez Magyarországot is érintette.

2016. máj. 5. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Magyarországot nem büntették meg, mivel nem is volt ilyen ország akkor.
2016. máj. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Papi Gonzales ***** válasza:

alapvetően nem igaz hogy minket jobban büntettek volna. , limitálniuk kellett az iparukat és seregüket valamit a fizetségek nagy része is rájuk esett, elvesztették gyarmataikat, elcsatoltak több kevesebb területet főleg a lengyelekhez.

Ezek mellet tulajdonképpen a németeket okolták az egész háborúért.


Mindezek nagyban elősegítették a következő háborút a NSDAP propaganda gépezetében...

2016. máj. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Papi Gonzales ***** válasza:

ezt elfelejtettem:

[link]

2016. máj. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

1# nemzetiségi határok? Szlovákiában több mint százezer, Romániában több mint fél millió magyar került. Továbbá majdnem százezer ember került el Kárpátalján keresztül és még további százezer magyar Ausztriába és Szerbiába ( Szerb-Horvát-Szlovén királyságba ). Ez igazságos etnikai ( nemzeti ) elosztás?

Továbbá Spanyolország független volt, Franciaország pedig a nagyhatalmak közül jelentéktelen. A gyarmatai jelentősek voltak, de gazdaságilag a nagyhatalmak közül ez volt a leggyengébb ( Németország, Anglia, de még az OMM is erősebb gazdasággal rendelkezett ).

3# Magyarország 1921-re függetlenedett a Monarchiától, ekkorra már mint a Monarchia egykori egyik legjelentősebb tagja ( elvégre két részből állt, Ausztriából és Magyarországból ). Ha jól tudom az osztrákokkal már '19-ben vagy '20-ban kötöttek "békeszerződést", szintén az örökös tartományok ( egykori Habsburg Birodalom ) elvételével, továbbá sok német került át Csehszlovákiába és Olaszországba.

4# mint már említettem, addigra volt Magyarország külön.

2016. máj. 5. 12:30
 8/10 anonim ***** válasza:

A győztes hatalmak nem úgy gondolkodtak, hogy kit mennyire büntessenek meg, hanem olyan határokat igyekeztek kialakítani, amely egy német szövetséges OMM helyett egy németekkel ellenséges, francia-szövetséges kisantantot csinál. Ebből következik, hogy ezeknek a kisantant-országoknak minél több területet és minél több gazdasági területet akartak adni.


Magyarország ebből a szempontból eléggé "megszívta", mert ugye egyrészt az ország területének a nagy része (peremterületei!) gyakorlatilag nemzetiségi területek voltak, így ezeket alapból leszakították. Az igaz viszont, hogy a határokat nem nemzetiségi alapokon húzták meg, hanem gazdasági okok voltak a meghatározóak (a Budapest központú, sugaras vasútvonalakat a dualizmus végén összekötötték szárnyvonalakkal, és úgy húzták a határokat, hogy ezek a szárnyvonalak a kisantanthoz kerüljenek). A lényeg, hogy nem az volt a fő szempont, hogy "megbüntessenek" minket, hanem az, hogy a kisantant minél nagyobb és erősebb legyen, és minél több gazdaságilag fejlettebb terület tartozzon ezekhez. A volt német-szövetséges osztrákoknak és magyaroknak meg minél kevesebb.


Németországnak más volt a helyzete, kezdve ott, hogy az ország kb. 90%-a (vagy több német volt), Magyarországnak pedig csak 55%-a volt magyar...

2016. máj. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért, hogy az ő oldalukra álljanak azok az országok, melyeknek területi igényeik voltak, illetve mert mindig is szálka voltunk a szemükben, és ők egy kicsi, fejlődésképtelen országot akartak ide, nem egy viszonylag nagy, erős gazdaságú országot. Mivel csak a határközeli területek voltak szín-nemzetiségi területek, és csak az ország belseje, ill. Erdély egy része volt színmagyar, a többi pedig vegyes lakosságú volt (pl. sok szlovák volt az Északi-Középhegységben, ill. sok román és szerb az Alföldön, és még Eperjesben, Brassóban, stb. és a környékükön is voltak magyarok), ezért nem lehetett volna igazságos határokat húzni nemzetiségi alapon, vagyis jobb lett volna, ha nem darabolják a határokat. Amúgy még a franciák között is voltak olyanok, akik ellenezték pl. Magyarország felosztását épp emiatt, és azt gondolták, hogy nem lesz jó vége, ha rajzolgatnak a térképen. Igazuk is lett, csak éppen egy másik ilyen ország utódainál robbant emiatt az "etnikai-vallási bomba" az utóbbi időben, Közép-Európában inkább csak a kisebbségek elnyomása valósult meg... (Szerintem nem kell mondanom, hogy melyik felosztott országra utaltam)
2017. júl. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 tisztahiszti válasza:
Való igaz a határokat nemzeti hovatartozás jegyében húzták meg.tény a monarchia megszűnt,nem mi váltunk le...LE VÁLASZTOTTAK. Az is tény,hogy Erdély önálló fejedelemség volt mindig is külön kormányozták,de az ország három részre szakadásakor önálló fejedelemség lett.Tisza István ezért tiltakozott az I .Vh.ellen mert tudta ,hogy ha bukik a monarchia önálló nemzetek jönnek létre.Ne felejtsük el Magyarország soha sem tudta kezelni megfelelően a nemzetiségi kérdéseket .Kossuth L is ezt szúrta el,ugyanis nem véletlen,hogy Délvidék Jellasics-ot támogatta,Erdélyben meg a császári hadakkal egyezkedtek inkább. Érintettként is írok mivel apai nagyszüleim 1916 októberében menekültként hagyták el szülőföldjüket,mivel a monarchia katonái Szerbiában és egyéb területeken lakosságot megsemmisítő atrocitásokat csináltak 1914 őszen !! és az ellenfél bosszúja vissza vágott. Sajnos ma Erdély lakossága 4,1 millió .Ennek 17,6% csak magyar -ebbe bele van értve a magyarul nem is tudó de anyagi okok miatt annak vallók is.Hargita és Kovászna megye ami többségi magyar terület..és Csongrád meg Hargita megye között ott van 400 km ami tiszta Román terület.Tehát a nagyhatalmak nem hazánkat,hanem a Monarchiát darabolták fel,nemzetiségi szempontok miatt.Ott van még Horváth ország azt is szeretnénk ,tengeri kijárat, de az is önálló állam volt a mi elfoglalásunk előtt.
2018. jún. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!