Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikorra fizette ki Magyarorszá...

Mikorra fizette ki Magyarország az első és második világháború utáni békediktátumokban (a Trianoni és Párizsi) foglalt jóvátételeket?

Figyelt kérdés
Az 1920-as Trianoni békeszerződésben 200 millió, az 1947-es Párizsi békeszerződésben pedig 300 millió dollárt kellett kifizetni a magyar államnak. Ezek az összegek mikorra lettek kifizetve, illetve ha még nincsenek, mennyit kellene kifizetni?
2014. dec. 25. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Az adósságcsapda lényege, hogy a tartozás nő, nem pedig csökken. Valószínűleg mára a tartozás több százszorosa létezik.
2014. dec. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azért is kérdeztem, mert nem rég olvastam, hogy Németország csak 2011 környékén fizette ki az első világháború utáni békében foglalt összeget.

Illetve a néhai töri óráimról arra emlékszem, hogy az 1920-as években nagy sikereket értünk el abban, hogy kevesebbet, illetve kisebb összegeket kelljen fizetnünk.

2014. dec. 25. 15:26
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
2014. dec. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Én úgy tudom az első világháborús jóvátételt később elengedték.
2014. dec. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
7%
A lepontozó g***ciknek boldog karácsonyt! :D
2014. dec. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Most nem fogom megkeresni a cikket, de én úgy emlékszem, hogy tavaly olvastam arról valamelyik hírportálon, hogy végre visszafizettük a magyar királyság utolsó hitelét. Szóval valószínűleg mostanában fizettük vissza ezeket a sarcokat.
2014. dec. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
86%

[link]


Mégis megkerestem :D

2014. dec. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!