Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik embertípus a rosszabb...

Melyik embertípus a rosszabb gondolkodásmód terén?

Figyelt kérdés

Nézzük példaként a mi országunkat, ahol adott egy ember akinek nincsen itthon jól fizető szakmája nincs nyelvtudása, csak üzemben dolgozik 95ezer ft nettóért. Vagy még ennél kevesebbért, akár fiatalon akár középkorúként.


Illetve van az a típus aki saját megtakarításból indít el egy illegális tevékenységet, amivel jó haszna lesz.

Adótcsal, marihuánát termeszt saját költségen, aminek grammonkénti eladása 2000-2500ft, ha óránként van egy vevő, aki csak 1g-ot vagy többet vesz azt kilehet kalkulálni mennyit hoz a zsebére.


Ha egy nap csak 12 vevője van az kb 30.000ft vevőként 2500ft-al számolva. A havi bevételt nem is mondom mert az nyilván nem fix, tehát lehetne több kevesebb.


Ráadásul nem szintetikus katyvaszokkal kereskedik, hanem humánusabb, természetes terméket ad el. Ergo kevésbé elítélendő, mondjuk annak ez sem magyarázat aki a rövid italtól nem tud elrugaszkodni.

Visszatérve a gazdasági oldalára, horrorisztikus színvonalon lehetne élni, bár kockázattal, de nem csinál magából biorobotot az ország vezetőiért.

Nyugodtan kényelmesen telik az élete, megadhatja magának azt amit az Operátor munkás nem. Egészségesen élhet, nem kell azt néznie mire költ.


Ennek az üzletágnak a hiányossága hogy kiválik a társadalmi jogok alól az ember, és a támogatásoktól is elesik. Fogorvos az mondjuk van magándokiban is, de ha műtétet kell megoldani az necces lehet, TB nélkül.


Mit gondolsz?



2016. máj. 8. 19:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

És még reklámozod is hogy illegális tevékenységet folytatsz. Nem, nem vagy jobb ember egy operátori munkásnál...csak hülyébb.


Derogál elmenni dolgozni?

2016. máj. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%

Ez nem egy ilyen választás, mert aki ért az ilyen termesztéshez az termeszthetne mondjuk igényesebb növényeket is, csak nem.


Operátorként mennyire értesz az ilyesmihez? Hogy van a föld a növény meg néha locsolni kell?

2016. máj. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Kezdjük ott 1#-es hogy nem rólam van szó, hanem ez egy meglátás. Igen dolgozok én is, csak nem 90-ért de nem is 160-ért...

Nem tudom miért rögtön ezzel jöttél, olvasd el még egyszer az egészet és, úgy értelmezd hogy melyikkel viszi többre az ember. Ne a lelkiismeret, meg a becsületességet hozd fel egy olyan országban ahol maga a Parlament az irányadó a bűnözést tekintve.

2016. máj. 8. 20:16
 4/14 anonim ***** válasza:
Mit termesszen ha nincs földje, vagy ha van is nincsenek eszközei, és szaktudása? Persze, mert úgy működik a növéyntermesztés hogy elszórod a magot a vakvilágba oszt' majd learatod és kaszálsz vele
2016. máj. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nézd kérdező, ha az ilyen embereket mint te szépen föllógatnánk egy fára, akkor a politikusok sem lopnának! Ameddig érdem a lopás, csalás törvényszegés, addig nem is kell várni semmi jót.
2016. máj. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
4-es Elsősorban nem föld kell hozzá, hanem palántázó és párás meleg környezet, amit elvileg infra lámpákkal tudnak biztosítani a termesztők
2016. máj. 8. 20:24
 7/14 anonim ***** válasza:

igen, meg lazacot is lehet nevelni, csak egy nagy akvárium kell hozzá halkaja meg levegő keringető


és kilója 7000 ft


nem biztos, hogy rosszabb üzlet, mint fűvel csencselni

2016. máj. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Legrosszabb a zsidó.
2016. máj. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ja én kérek elnézést. Pont hogy elolvastam és pont ez jött le belőle :D


Amúgy igen nekem a lelkiismeretességgel van a gondom és még véletlenül se tekintem példaképnek a kormányt, szóval nem fogok belőlük kiindulni :D


Akkor jó válaszolok csak úgy simán...

A 12 vevő szerintem az sok...legalábbis kezdetben. Ezen kívül kell épület, szaktudás, berendezések....stb. Szóval elég nagy kezdőtőke kellene és ki tudja olyan helyen laksz e ahol megfelelő felvásárló erő lenne.


Engem legjobban amúgy a TB zavarna. Persze el lehet menni magánorvoshoz, de ha mondjuk műteni kell....egy köldöksérv vagy bütyökműtét, jó az kijön fél millióból. De mondjuk egy császármetszés vagy csípőprotézis már milliós összegek.


Szerintem egyéb vállalkozásokat is el lehetne indítani, nem kell egyből illegális dolgokban gondolkodni. Csak egy jó ötlet kell...és még TB is lesz :D

2016. máj. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Persze, mert úgy működik a növéyntermesztés hogy elszórod a magot a vakvilágba oszt' majd learatod és kaszálsz vele"



Igen, valóban igy működik. Ezért nem a szamárságokat kell támogatni a mezőgazdaság helyett.

2016. máj. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!