Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Matolcsy szerint a siker...

Matolcsy szerint a siker hírnőke, hogy ilyen mértékben megtámadták őket a jegybank alapítványainak, majd onnan az "arra érdemeseknek" kiutalt 267milliárd forintnyi közpénz kapcsán. Tényleg ez lenne a magyarázat?

Figyelt kérdés
A lengyel jegybank, nyereségének 95százalékát(kb.600milliárd forint)a költségvetésbe utalta.Nem lenne egyszerűbb és tisztább nálunk is ez a megoldás?

2016. máj. 8. 20:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem utaltak ki senkinek 267 milliárd forintnyi közpénzt. A 267 milliárd forint államkötvényekben fekszik, hozzányúlni nem lehet. Az alapítványok a hozamból valósítják meg a kuratóriumok által megvalósításra érdemesnek ítélt célokat.


Valóban jól hangzik, hogy a haverokat megdobták 267 milliárd forintnyi közpénzzel. Csakhogy ez nem igaz.

2016. máj. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
#11:Hát,igen.Sajnos mcsak a megyei lapban olvastam erről,ott meg így írták.Hogy tudatosan "csúsztattak"-e nem tudom,de igazából csak a nagyságrend változik.Nem a 267milliárdból,hanem "csak" annak hozamaiból lehet osztogatni az "arra érdemeseknek".Szóval,még mindig az a kérdés,hogy nem jobb-e a "lengyel-módszer". Egyértelműbb és elméletileg Matolcsy is azzal járna jobban,hiszen úgy nem ad támadási felületet,nem?Elméletileg...
2016. máj. 8. 23:04
 13/14 anonim ***** válasza:

"csak a nagyságrend változik" - éppen az összeg nagyságát hangsúlyozva igyekeznek érzelmeket kelteni a csúsztatók. Nagyon nem mindegy, hogy 267 milliárd, vagy annak a kamatai. Mások a kiváltott érzelmek.


Nem tudod, hogy csúsztattak-e. Az átlagember, sajnos nincs képben az alapítványok működésével kapcsolatban, és ezt az e téren "művelt" újságírók és politikusok nagyon jól tudják. Ennélfogva nem igazán tudom elfogadni azt, hogy a csúsztatás "nem tudatos".

Mellesleg az eset jól mutatja számomra, miért érdemes tudatlanságban tartani a népet - azért, hogy ilyen orbitális hazugságokat - bocs, "csúsztatásokat" - gond nélkül el lehessen vele hitetni.


Kérdező, én nem szeretném, ha bármelyik színű kormány, vagy jegybank arra figyelve működne, hogy mikor kap kevesebb támadást.

2016. máj. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
"Mellesleg az eset jól mutatja számomra,miért érdemes tudatlanságban tartani a népet".Hát,igen,de éppen a titkolózással,titkosítással tartják tudatlanságban és éppen ezzel adnak alapot a találgatásoknak.A politikában meg különösen igaz,hogy nem elég tisztességesnek lenni,annak is kell látszani.Az meg ugyan igaz,hogy a 267milliárdos összeg nagyobb érzelmeket kavar,de a lényegen nem változtat.Ha nem 267milliárdot nyúlnak le,hanem "csak" pármilliárdot,akkor sincs rendben a dolog.És bár nem vagyok biztos benne,hogy az újságíró tudatosan "csúsztatott",de ha igen,akkor is érthető valahol.Hiszen ahogy te is utalsz rá,pár milliárd,vagy tízmilliárd,nem elég ahhoz,hogy az emberek felkapják rá a fejüket.267milliárd már igen.És ha csak így lehet elérni,hogy odafigyeljenek rá,hát legyen.
2016. máj. 9. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!