Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti melyik országra néztek fel...

Ti melyik országra néztek fel ( és miért ) és szerintetek melyik ország példáját kéne követnünk?

Figyelt kérdés

Természetesen Magyarország nem játszik, ez külföldre vonatkozik.

Én több országra is felnézek, főként történelmi okok miatt. Viszont ma, ha választani kell, akkor az Csehország vagy Lengyelország, de szóba jöhet még Észtország vagy Dánia is ( olyan gazdasági szintet simán el tudnánk érni, az emberek jól, de legalábbis meg tudnának élni és ez még nem is tartozik a liberális nyugathoz, mint például Németország vagy Svédország. Ha nem ilyen politikát folytatnának -itt erre a túlzott modern értelemben vett liberalizmusra gondolok - talán Svédországra vagy Németországra néznék fel a legjobban ).

És hogy melyik ország politikáját kéne folytatni? Gazdasági szempontból a német vagy a cseh, társadalmi szempontból a cseh vagy a lengyelt ( mint mondtam, ők mem tartoznak a modern értelemben vett nyugati liberális országokhoz ).

Erre nem kérek választ, ez az én személyes véleményem. Biztos van aki egyetért meg biztos van olyan aki nem.

Mi a ti véleményetek?


2016. máj. 9. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Ma Németország dolgai mennek a legjobban Európában, ez egy jó minta lehetne nekünk is.
2016. máj. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Izland, Finnország, ausztria.
2016. máj. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagy-Britannia.
2016. máj. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ausztrália, Japán, Svájc, Új-Zéland és Észtország
2016. máj. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Oroszország
2016. máj. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!