Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vlagyimir Iljics Uljanov....

Vlagyimir Iljics Uljanov. Ismerős a név gondolom. ;) Mit tudnátokhozzá fűzni?

Figyelt kérdés

Vlagyimir Iljics Uljanov-ot , vagyis Lenint mindenki ismeri. Elvileg ;). Nos ha a szocializmusra tekintesz sok alakot látsz a szemed elé ugrani. Sztálin, Hruscsov, Rákosi, Kádár, Ceausescu, Péter Gábor, egyebek. De nem maradhat el Lenin vagy Marx , esetleg Engels meg Trotky sem. Tudjuk, hogy Lenin volt az aki Marx és Engels elmélete alapján alakította ki a teljes szocializmus eszméjét. Tudjuk hogyan képzelte el a gazdaságot. Úgy gondolva , hogy a kapitalista berendezkedés tele van igazságtalansággal mellőzve,sőt beszüntetve kívánt államot építeni. Kb. 1920-ra ez világossá vált, hogy nem működik. Éhezés, szegénység jött. Ezt látva kialakította a NEP-et, ami a szocializmus mellett visszahozta a piacgazdaság egyes elemeit. Tehát mérsékelt kapitalizmust alkalmazott. Eredménye: nem maradt éhezés. Sokkal jobban működött mint a hadi kommunizmus. Egy fejleszthető berendezkedés jött létre. Halála utan két jelölt: Trotsky és Stálin. Azzal, hogy Stálin likvidálta Trotsky-t és ő nyert teljesen más lett a szocializmus. Felrúgta a NEP-et, tervgazdálkodást vezetett be. Irreális, működés képtelen. Újabb éhezés következett. Ő viszont nem új politikát talált ki mint elődje, hanem terrorszervezeteket hozott létre az elégedetlenség leveréséhez(későbbi AVH Mo-n erről mintázódott). Teljesen új arcát látod a szocializmusnak mint ahogy Lenin elképzelte. Magyarországra a Sztálin féle szocializmus jött Rákosival ami szörnyű volt.

Kérdés:

Lenin mikor mondta, hogy terrorizálni kell a polgárokat?. Lenin úgy értete az egyenlőséget ahogy Stálin? Stálin nem a szegényeet akarta felemelni, hanem még a jómódúakat is mélyre taszította. Ezt mondta az öreg Vlagyimir? Az ő nevéhez fűződik annyi mocsokmint a többiekéhez? Mi van ha nem Stálin folytatta volna hanem Trotsky? Így is negatív figura Lenin és szocializmus?



2016. máj. 9. 22:05
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:

'Sokkal többet olvastam és kutattam az öreg Uljanov-ról mint gondolnád, tudom, hogy ő milyen volt.'


Akkor, ha nem bánod, kérnék egy tételes bibliográfiát is. :)

2016. máj. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:

"Teljesen felesleges azt mérlegelni, hogy Lenint háromszor kellene kivégezni, Sztálint tízszer kellene kivégezni, na melyik a jobb ember. Már az első kivégzésük után egyenlők."


Mondtam már,céljaik alapján mérlegelem őket. Szerintem érthető. Ma született bárányt úgyse találsz. :D

2016. máj. 10. 09:40
 23/42 A kérdező kommentje:

"Akkor, ha nem bánod, kérnék egy tételes bibliográfiát is. :)"


Haha, ez vicces volt. :) Úgy gondolod , itt csinálgatok egy egyzéket. Figyu: könyvtár, történelem óra, Robert Service, Életrajz szekciók, amúgy vannak ilyen csatornák a televíziós szolgáltatóknal, hogx teszem azt...HISTORY TV, Viasat history, soook sok hely ahonnan úgy azért, kicsit képes tájékozódni az ember tudod. Nem tok micsinálni, ha nem hiszed járj utána. :) ;)

2016. máj. 10. 09:49
 24/42 A kérdező kommentje:
Ja + a világháló egy elégnagy dolog. Telistele van lexikális adattal,tudással. :D
2016. máj. 10. 09:50
 25/42 anonim ***** válasza:

'Haha, ez vicces volt. :) Úgy gondolod , itt csinálgatok egy egyzéket. Figyu: könyvtár, történelem óra, Robert Service, Életrajz szekciók, amúgy vannak ilyen csatornák a televíziós szolgáltatóknal, hogx teszem azt...HISTORY TV, Viasat history, soook sok hely ahonnan úgy azért, kicsit képes tájékozódni az ember tudod. Nem tok micsinálni, ha nem hiszed járj utána. :) ;)'


Pedig nem áll szándékomban viccelni.

Viasat history, history channel és társai nincsenek a rendelkezésre álló csatornák között. Ha kutakodtál Lenin után és arra jutottál, hogy ő különb volt kora vezetőihez képest, szerintem adhatsz listát a könyvekről, amiket forgattál.

Hahner Péter történelmi tévhitekkel foglalkozó könyvében találtam ezt a Robert Service hivatkozást:


"A könyveiben élő fanatikus volt, „aki feleslegesnek tartotta, hogy szemtanúja legyen a valóságban tomboló forradalmi erőszaknak... Az ártatlan egyének halálát a történelmi haladás elkerülhetetlen mocskának tudta be... Számíthatott rá, hogy sok olyan ember is az események áldozatául esik, mint az unokatestvére. De öt ez nem zavarta!'"


Nekem ebből nem az jön le, hogy Lenin személyében egy normálisabb vezért lehet tisztelni.

2016. máj. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:

'Ja + a világháló egy elégnagy dolog. Telistele van lexikális adattal,tudással. :D'


Engem viszont arra oktattak, ne fogadjak el mindent csont nélkül, amit a világhálóra felpakolnak, mert oda bárki felteheti a maga gondolatait akkor is, ha az nagyon csúsztat. Szóval nettel óvatosan...

2016. máj. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:

Ja, bos. Ne haragudj! Csak azt gondoltam offolás indul. Tudod itt sokszor leszólják és kioffolják az embert. :D. Elnézést.

Nos nézd: én főleg többféle életrajzát olvasgattam, a szocializmus eszméjét, bírálatát, olvastam több vezetőről(Hitler, Stálin, Roosevelt) de most nem tudok jegyzéket írni belőle ha agyonütsz se. Viszont kicsit később írhatok ide,ha úgy is ,egfelel. Tudod ,főleg könyvtárba járok. Több könyvet megfordítgatok magamelőtt, aztán youtube-on vagy bárhol szoktam keresni életrajzi, vagy egyéb dokumentumfilmeket amirőlolvastam, összevetem és megállapítást teszek, abból pedig következtetést. Ha úgy jó később írok ki erről. Elnézést a félrértésemért. :D

2016. máj. 10. 10:30
 28/42 anonim ***** válasza:

'Csak azt gondoltam offolás indul. Tudod itt sokszor leszólják és kioffolják az embert. :D. Elnézést.'


Mert miért? Ha véleménykülönbség van -akár nagyobb,akár kisebb mértékben -, azt úgy vélem, kulturált hangnemben is meg lehet vitatni, nem muszáj a kocsmai ivócimborák szintjére lemenni :D

2016. máj. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:

Hát nem kell az ő szintjükön ez tény, de többször van tudod,hogy beszól és itthagy. Azt hittem most is ez lesz. :D :D

Na szóval, majd összeszedekegy kisjegyzéket,aztan kiírom később. Lehet, hogy holnap. ;)

2016. máj. 10. 10:42
 30/42 anonim ***** válasza:
Nem kell elsietni, csak ne feledkezz el róla.
2016. máj. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!