Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért a bűnözők...

Magyarországon miért a bűnözőknek van joguk?

Figyelt kérdés
Van olyan aki embert öl, és már 5 múlva szabadul, ez enyhén szólva is szánalmas. Az meg a másik hogy a bűnöző panaszkodik arra, hogy milyen kis helységben van a börtönben, erre kap milliós kártérítéseket. Míg egy becsületes embernek soha nem ítélnének meg milliókat.
2016. máj. 10. 22:34
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*vannak jogaik? ezt elírtam.
2016. máj. 10. 22:40
 2/15 anonim ***** válasza:
18%

Mert Magyarországon nagy tisztelete van a bűnöző, törvényszegő, gátlástalan, jellemtelen embereknek.

Mit gondolsz, a politikusaink például miért ilyenek? Mert a magyar ember az ilyenekre néz fel.

2016. máj. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

Bármilyen furcsa is számodra, minden embert megilletnek bizonyos alapjogok. És még mielőtt, ezekhez nem kell semmit teljesíteni semmit, alanyi jogon járnak. Ez van. A "becsületes" embernek is ugyanúgy megítélnék a milliókat, amennyiben bizonyíthatóan sérülnek a alapjogai, pert kell indítani ilyen esetben.


A szabadságvesztés célja meg egyáltalán nem az adott ember megalázása, sanyargatása vagy kínzása. Az egész lényege az volna, hogy miután elegendő időt ült, utána ne kövessen el hasonló cselekményt és visszailleszkedve hasznos tagja legyen a társadalomnak. Az embertelen fogva tartási körülmények pontosan ezt lehetetlenítik el, csak még nagyobb vadállatot csinálnak az elítéltből, pláne, ha elég hosszú időt tölt bent.

2016. máj. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
2. meglátnám mit szólnál ahhoz, ha egy bűnöző pont az egyik szerettedet ölné meg. Vajon akkor is ugyanez lenne a véleményed?
2016. máj. 10. 22:51
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

4: Gondolom nekem szólt... Igen, ugyanez lenne a véleményem akkor is.


Az a baj, hogy olyan témában okoskodsz, amihez vajmi keveset értesz. Az ezzel foglalkozó vizsgálatok, tanulmányok hosszú ideje abba az irányba mutatnak, hogy semmi haszna, sőt társadalmilag kifejezetten káros az a módszer, ha az elítéltet kínozzák. Sokkal nagyobb az esélye a bűnismétlésnek az ilyen büntetés végrehajtással rendelkező országokban, mint pl. a híresen enyhe (ámde a későbbi visszailleszkedésre ügyelő!) skandináv rendszerekben.

2016. máj. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
6%

Jogos a kérdés, csak nem értem, miért kellett Magyarországot kiemelned.

(Egyébként úgy érzem, minél "fejlettebb", gazdagabb államról beszélünk, annál inkább létezik ez a probléma. Sok egyébbel együtt.

[link]

2016. máj. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
33%
5.: Bocsáss meg, de milyen visszailleszkedést remélsz egy 77 ember meggyilkolásáért 21 évre ítélt állattól? Jogosnak tartod a számára megítélt 10millió forintnyi kártérítést azért, mert nem internetezhet, és nem kapott testápolót. Ha már fellógatni nem lehet, nem lehetne inkább kenyéren is vízen egy 2X2méteres cellában?
2016. máj. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%

7: Szó sem volt a Beivikről, azt te hoztad fel a hozzászólásaim után. Ezután nem értem, miért is kéred rajtam számon... 5 éves szabadságvesztésről volt szó a kérdésben.


Az, hogy a kártérítés jogos-e, fogalmam sincs. Tudtommal jelenleg nem is jogerős az ítélet, de majd ezt a norvég igazságszolgáltatás eldönti, jobban tennéd, ha te is rájuk hagynád, ugyanis a lényeg az, hogy a norvég törvények szerint mit kell számára biztosítani. Ha az internet beletartozik, és ezt ennek ellenére megtagadta tőle a norvég bv, akkor igen, jogos a kártérítés.

2016. máj. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
17%

Elsősorban én azt kifogásoltam, hogy a kérdező a kérdésével azt sugallja, hogy ilyesmi kifejezetten Magyarországra jellemző, ami nem igaz.

Másodsorban meg igazat adok neki abban, hogy ez elképesztő, neked meg abban, hogy ha a törvény ezt írja elő, akkor jár a 10 milla az állatnak.

Jogkövetőként meg úgy gondolom, hogy akkor szar az a törvény.

2016. máj. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

Az az alapvető téveszme, hogy a bűnözőt extra jogok illetik meg, pedig épp ellenkezőleg, kevesebb joga van, mint egy rendes állampolgárnak. Ha a hatóságok jogtalanul bánnak veled, neked is megvan a lehetőséged arra, hogy perelj.


Értem, hogy ez is bántja az emberek igazságérzetét, de ez egy másik kérdés, a jog és az igazság nem mindig fedik egymást.

2016. máj. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!