Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kérhetek egy véleményt Antall...

Kérhetek egy véleményt Antall Józsefről?

Figyelt kérdés
Most csak az ő személyére koncentráljunk. Mi a véleményetek róla? Csak róla mondjatok valamit légyszi. Szóval?

2016. máj. 14. 23:37
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
78%

36%-os te már bebizonyítottad,hogy rosszabb vagy mint egy 14 éves(politikában mindenképp).Szóval én a helyedben egy pár hónapig csöndben lennék.

Meg a kérdésre amúgy sem válaszoltál.


A kérdésre válaszolva.

Naív,gyengekezű(sokan akkoriban "gazdagodtak" meg) és még dilettáns is volt.

Rengeteg hibája volt,mint például mondták,hogy elengedik a felvett hiteleket,de ő ezt nem kérte.Ugye a privatizáció módja sem volt a legjobban kivitelezve.Állítólag az irodája teli volt "poloskával".Szóval sok jó dolgot nem lehetett elmondani róla,bár legalább megpróbálta.

Mondjuk azt meg kell említeni,hogy nem volt könnyű dolga,mivel elég sokan voltak ellene.Bár mostanság a politika "világában" pozitívan beszélnek róla.

2016. máj. 15. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
12%
sajnálom ha személyes sértésként élted meg, hogy nincs igaza a kedvenc balos véleményformálóidnak :(
2016. máj. 15. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
82%

A 11-esnek igaza van. Az NSZK felajánlotta, hogy közben jár, hogy a hiteleink egy részét elengedjék, a fennmaradó összegre pedig kedvezményt kapjunk, de Antall nem fogadta el. Azt mondta, hogy Magyarország mindig jó adósfizető volt, és ezután is az lesz.

Ő kezdte el az ország vagyonának a kiárusítását, minden biztosíték nélkül. Ki kellett volna kötnie, hogy a tőkések a hasznot X évig nem vihetik ki az országból, hanem vissza kell forgatni a gazdaságba. Ehelyett egymás után zárták be a gyárakat, és nőtt a munkanélküliség. Olyan gyárak szűntek meg, amiknek nagy múltja volt.

Saját magát dicsőítette, és ő is jól megszedte magát közben.

Nem véletlen, hogy a következő választást elvesztették.

2016. máj. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Úgy látom kevésbe oszlik meg a vélemény, mint arra számítottam. :D. Sokszor hallom azt a dolgot emberektől, hogy "eladta a nyugatnak az országot, eladott egy csomó céget, gyárat!". Én erről azt gondolom, hogy tőke. De ezt valahogy nem szokták figyelembe venni, de még sokszor említeni se. Pedig az akkori helyzet megkővetelte a tőke bevonását, főleg a nyugat europai tőkét, mivel a keleti blokk pénzügyi helyzete romokban hevert.

Viszont az NSZK ajánlatáróla dolog sántított nekem mindig. Hiszen tejesen értelmetlen és biztos adatt erről nem igazán találni. Valahogy nem tudom elhinni hogy az akkori helyzetben egy miniszterelnök elutasítsa a baj fő forrásának megoldását. Valahogy ez nem fér bele a róla alkotott képbe. Tudta, hogy a helyztet konszolidálni kell, akkor meg mért nem élt ezzel a lehetőséggel?. Ezt sosem tudtam megérteni. Olyan lejáratás szaga van. Mit gondoltok?

2016. máj. 15. 09:02
 15/30 anonim ***** válasza:
86%
Antal József megítélését kétfelé kell választani, az egyik fele az emberi oldal, Embernek egy jellemes gerinces ember volt. Politikusnak viszont pocsék volt, nyugodjon békében.
2016. máj. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Csak remélni tudom hogy az a 36%-os nem az a kókler Mekk Elek aki az otthon kategóriába is irogat.
2016. máj. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

"Embernek egy jellemes gerinces ember volt. Politikusnak viszont pocsék volt, nyugodjon békében."


Hasonlót gondolok róla. Azt gondolom, hibázott többször. De ha nem tudta volna mit csinál akkor az új gadaság kiépítése, a mérhetetlen adósság kezelése, a munkáltatás átformlálása , a helyzet konszolidálása vakvágányra sodródott volna, és sokkal rosszabb helyzetbe került volna a lakosság és a gazdaság helyzete. Ezt ő nyíltan kimondva kezelte, és ez nem fér össze az adósság csökkentésének elutasításával. Ezt gondolom róla. :D. Másrészt terjednek róla más híresztelések is, amit biztosan hallotok ti is..;). Ezek is irreálisak. Ép eszű ember nem mond le olyan dolgokról, mint ahgy terjesztik róla hogy azt tette. Nem fér össze Antall József személyéről alkotott képembe. Én nem látom, hogy annyi hibát vétett volna, mint amennyit neki tulajdonítanak. Ti hogy látjátok? :)

2016. máj. 15. 12:17
 18/30 anonim ***** válasza:
0%

"De ha nem tudta volna mit csinál akkor az új gadaság kiépítése, a mérhetetlen adósság kezelése, a munkáltatás átformlálása , a helyzet konszolidálása vakvágányra sodródott volna"


ki is sodródott, és olyan egyébként utólag belátott dolgok (pl a reprivatizáció) megakadályozásért pl a jelenlegi liberális übermench tagozat fele, akiknek ideológiai kis haverjai itt épp engem szapulnak

2016. máj. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Másrészt azt is gondolom, hogy mindenképp több volt a mai pénzsóvar politikusoknál. Valamint mindenképpen törődőbb. Nem hatalom szomjúságból, inkább segíteni akarásból nem állt félre még betegen sem. Én arra gondolok, hogy mivel tisztában volt vele, hogy nincs sok ideje hátra, nem nagyon tervezett második ciklust, hogy egyáltalán megéli. Gyorsan és nem megfontolva legalább két cikluson át akarta konszolidálni a helyzetet, hanem rövidke négy év alatt. És ez rosszul sült el ahogy várható volt. Maguk a tervek nem lettek volna rosszak, de elkapkodta. Ez nyilván okozott bajt. De valamicskét segíthetett a dolog, mert az akkori helyzetben sokkal nagyobb bajba is kerülhettek volna az emberek. A helyzet rendezése részlegesen sikerült, de áldozatokkal járt(munkanélküliség, növekvő infláció). Az a híresztelés róla, hogy nem törődöm, senkiházi ember volt, az nem igaz. Az lejáratás. Sokkal többvolt benne mint várnánk:

https://www.youtube.com/watch?v=7sk-_rdmlyI


Szóval én íg látom őt. Hát ti? Erről vélemény? :D

2016. máj. 16. 08:34
 20/30 anonim ***** válasza:
91%
Én még nagyon fiatal voltam akkor, csak utólag hallottam róla, de hidd el, sokkal sötétebb figura volt, mint gondolják. Akkor, ott, az első kormány idején dőlt el minden. Vagyis az, hogy inkább módszerváltás történik ugyanazokkal a szereplőkkel, nem rendszerváltás. Amilyen sötét és ostoba alakok kormányoznak 25 éve (egyikük még beszélni sem tudott), simán el tudom képzelni, hogy visszautasította az államadósság elengedését, átstrukturálását. Akkoriban egyébként az még nem volt olyan nagy, mint most. Állítólag Kárpátalját is visszakaphattuk volna, és nem lep meg, hogy nem kértük, soha semmit nem tettünk ilyen célokért sem (lásd 99-es szerb háború, mai ukrajnai háború, Csehszlovákia felbomlása, stb.). Csoda, hogy annak idején a 2. VH-ban részt vettünk.
2016. máj. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!