Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kérhetek egy véleményt Antall...

Kérhetek egy véleményt Antall Józsefről?

Figyelt kérdés
Most csak az ő személyére koncentráljunk. Mi a véleményetek róla? Csak róla mondjatok valamit légyszi. Szóval?

2016. máj. 14. 23:37
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Igen erről beszélek. Kárpátalja , meg egyéb területek visszacsatolásáról szóló históriát én is ismerem. De egyszerűen képtelen vagyok elhinni róla, hogy lemondott róla. Ez nonszensz. Mi oka, vagy mi célja lett volna ezzel? Ugyanúgy nem fér bele a róla alkotott képembe ez a dolog, ahogy az adósság újratárgyalásának elutasítása, vagy átstrukturálásának elutasítása. Bolond utasít el ilyemsit. Ő pedig nekem nem tűnt bolondnak. Jó, értem én, a módszerváltás metaforát. ;). De Kádár se volt a becsület szobra. Rendszerváltás előtt is volt simli, de logikus hogy nemmakkora mint ma. Viszont még Antall kormányzása idején se volt sokkal nagyobb(sőt) mint Kádár alatt. Viszont az tény hogy ezt a kettőt kár hasonlítani, mert a mai korrupcióhoz, hazugsághoz egyébhez képest a nullával egyenlő minda kettő. Na de lényeg az, hogy leírtam mit vesz be az én agyam róla. Valahogy nem tudom elképzelni, épelméjű ember miért tesz olyat, mint amivel a mai napig vádolják. Ő pedig épelméjű volt. Ez okozza nálam az ütközést. Messze nem tűnik olya sötét figurának mint a mai vezetés, vagy amilyennek estik.
2016. máj. 16. 13:33
 22/30 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nem tűnik valaki sötét figurának, még lehet az. Nincs olyan vezető, aki az ország érdekét nézte volna az elmúlt 70 évben, ez lehet a válasz arra, hogy miért utasította vissza. Egyébként ha jól tudom, már Kádárnak is felajánlották Kárpátalját, ő sem fogadta el. Ha Antall tisztességes lett volna, minimum a börtönben végzi sok kommunista. Valamint keress utána Antall József származásának. Azt sem hozta soha nyilvánosságra. Amúgy már az apja is hatalmas gazember volt, a németek kitelepítésének egyik fő felelőse. Egyébként megkapta a Világ Igaza kitüntetést, sok zsidót megmentett. A kommunista hatalomátvétel után is az országgyűlés buzgó tagja maradt.

"Nemzetpolitikai szempontból nem kétséges, hogy Magyarországnak érdeke: minél nagyobb számban hagyják el a németek az országot. Soha nem lesz ilyen alkalom, hogy megszabaduljunk a németektől."

2016. máj. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Nem ő lopta szét az országot, hanem azok, akikkel körülvette magát.
2016. júl. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim válasza:
49%
Amit lehetett, azt megtette. A rendszerváltás után amiatt kellett aggódni, hogy képes lesz-e politikai tapasztalat nélkül irányítani egy országot. Gentleman volt, néha túlságosan megbízott olyanokban, akik teljesen méltatlanok voltak a bizalomra (Göncz). A médiumok az ellenfél kezében voltak. Az ország nehéz gazdasági helyzetben volt, de a nemzetközi pénzvilág is inkább az ellenfelet támogatta. Halála előtt állítólag Orbánt nevezte meg olyannak, akiben elegendő tisztesség és erő van. Ez azért is figyelemre méltó, mert az ő ellenzékében volt. Tehát szerintem jó államférfi volt rengeteg akadállyal.
2016. júl. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
69%

"Amit lehetett, azt megtette. A rendszerváltás után amiatt kellett aggódni, hogy képes lesz-e politikai tapasztalat nélkül irányítani egy országot. Gentleman volt, néha túlságosan megbízott olyanokban, akik teljesen méltatlanok voltak a bizalomra (Göncz). A médiumok az ellenfél kezében voltak. Az ország nehéz gazdasági helyzetben volt, de a nemzetközi pénzvilág is inkább az ellenfelet támogatta. Halála előtt állítólag Orbánt nevezte meg olyannak, akiben elegendő tisztesség és erő van. Ez azért is figyelemre méltó, mert az ő ellenzékében volt. Tehát szerintem jó államférfi volt rengeteg akadállyal."


Azért ezen égnek állt a hajam.


1. Antall tényleg egy tapasztalatlan politikai vezető volt, aki megbízott olyanokban, akikben nem kellett volna plusz állandó szélmalom harcot kellett vívni az MDF szélsőséges részével, mint Csurka pl. Göncz pedig méltó volt köztársasági elnöknek, akár tetszik, akár nem, ellentétben Áderral vagy a hejesíró, plagizó Schmittel.


2. Trianon volt a legkevesebb, amivel az MDF foglalkozni akart, ennél sokkal súlyosabb gondok voltak. Nyakig úsztunk az adósságban, nagy volt az infláció, nem volt konvertibilis a forint, csak meghatározott valutakerettel lehetett utazni, a befektetői bizalom eleve rossz volt.


3. A médiumok nem voltak az ellenfél kezében, csak 43 év pártállami cenzúra után, az újságírók nem lesznek hirtelen sajtószabadság harcosok. Azért 43 év, mert 1988, 1989-ben a szilveszeri Szuperbolában simán gúnyolhatták a pártot, ami korábban elképzelhetetlen volt. A Híradóban megjelentek az ellenzéki pártok 1988-1989 között, tehát nem volt már egyeduralom, de sajtószabadság sem. Emiatt volt, hogy az ellenzéki MTV2 kormányt ostorzta, míg az MTV1 Híradója az MDF szócsöve volt. Fogalma sem volt akkor senkinek a közszolgálatiságról. Médiatörvény 1996-ig nem volt.


3. Trianoni revizió kész őrület lett volna a délszláv háború tükrében plusz készültünk az EU-s tagságra, utólag rossz fényt vetett volna ránk.


Én nem állítom hogy Antall tökéletes politikus volt, de tapasztalatlansága és az ország súlyos gazdasági helyzete miatt kénytelen volt csomó népszerűtlen intézkedést meghozni.

2016. júl. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
25%

1. Civilben rendkívül jó ember volt RIP.

2. Politikusnak gyalázatos.


De azért a dominus már próbálja őt túlszárnyalni politikusi állásában.

2016. szept. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Túlnyomóan az idősebbek használják ezt hogy "eladták az országot".

Na most mondanám hogy szerintem ez nem egy hiteles és valós értékelés. Ugyanis a nem produktív üzem tőkésítése mást takar. Így tette termelésnövelhetővé az országot egyébként.

De Mára kijelenthető, nem csak hogy nem történtek jóvá tehetetlen hibák, de igen nagy eredmények születtek a gazdaságban is.

Részemről, nem ragozom túl. Csak nem értem hogy miért kell érzelmi politikát folytatni.

2016. okt. 28. 16:29
 28/30 anonim ***** válasza:

Én erről a Kárpátalja visszacsatolás lehetőségéről nem tudtam.

A délszláv háború, amikor kirobbant (Barcsot bombatalálat érte), akkor lett volna lehetőség beszállni a csetepatéba, Délvidéket visszaszerezni. Kérdés, hogy sikerült volna-e, meg milyen áron

2016. okt. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Épeszű ember nem szaladt volna bele akkor sem egy háborúsdiba 70%-os.



Egyébként a visszacsatolási lehetőség történetéről kiderült hogy mese, csak felmerült, de nem mondott le róla, hanem nem született döntés. De ennyiről is mondják hogy kamu. A lényeg hogy nem mondott le senki semmiről. Ugyanígy az átstrukturált adósságról sem.

2016. okt. 28. 18:02
 30/30 anonim ***** válasza:
0%

Antall egyetlen "érdeme", hogy ő volt az első valóban szabadon választott miniszterelnök. Ezzel minden jót elmondtam róla.


A nemzet tragédiája, hogy amikor egy nagyívű államférfira lett volna szükség, helyette egy ilyen pökhendi fikamatyi lett az ország vezetője!

Az ország morális erjedésének elindítója.


Tessenek megnézni a "Háború a nemzet ellen" eredeti verzióját: teljesen világos, hogy az első nap e kellett volna mondania!


Kifejezetten utálattal gondolok rá!

2018. nov. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!