Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kellene Magyarországnak...

Miért kellene Magyarországnak szó nélkül fejet hajtania az EU által diktált menekültkezelési stratégia előtt?

Figyelt kérdés

Elég sok magát magyarnak valló ember a brüsszeli álláspont mellett érvel, miszerint az EU tagjaként közösen kell viselni a menekültáradat kezelésével kapcsolatos terheket, illetve meggyőződésük, hogy a sokszínűségből csak profitálni fog Magyarország, mind társadalmilag, mind pedig gazdaságilag.


Ezeknek az embereknek a gondolkodásmódját szeretném megérteni, leginkább tőlük várom a válaszokat.


1. Miért keveritek a menekülteket az eddigi EU-n belüli bevándorlókkal? Sokan azzal érvelnek, hogy Londonban így megy úgy, milyen jó a sokszínűség, pörög a gazdaság. Igen ám, csakhogy ők bevándorlók, nem pedig menekültek.


Hozok egy egyszerű példát: ha egy magyar ki akar menni külföldre, többnyire előre utánanéz a munkalehetőségeknek, netán nyelvet tanul, félretesz egy kis pénzt a kinti induláshoz, aztán ha rendben van a munka, akkor szintén szervezett körülmények között viszi a családját. Így jó eséllyel a bevándorló és a célország is profitál a dologból, ennek a díszes példáját láthatjuk tőlünk nyugatra, a "fejlettebb" tagországokban. Ez működik és gazdaságilag profitál a befogadó ország, ezt aláírom.


Ellenben a mostani menekülteket "erkölcsi követelmény" befogadni (ezt ők is tudják, hogy itt az EU-ban ez az elfogadott álláspont), mindenféle felkészülés nélkül, tömegével érkeznek, lehetőleg olyan célországokat kiszemelve, ahol a szociális juttatások magasak. Teljesen mások a motivációik, mint az EU-n belüli bevándorlók esetében. Máshogy kell kezelnie a dolgot az "elárasztott" tagországoknak is. Ez az amiért most megkongatták egyes tagországok a vészharangot. Ez a jelenség új, ezáltal teljesen váratlan/kiszámíthatatlan, hogy mi lesz a kimenetele.


2. Integráció kérdése: a sikeres integrációnak két fő alapkövetelménye van: jelentős integrálásra fordítható pénz a befogadó országban és integrálódási szándék az integrálandó féltől is. Ha egyik vagy másik hiányzik, az rövid távon is problémákhoz vezethet.


Ha kvóta alapján, akaratuk ellenére szórják szét a menekülteket bizonyos szegényebb tagországokban, akkor hogyan várják a menekültektől, hogy meglegyen bennük az integrálódási szándék? Miért nem veszik figyelembe, hogy az EU-n belül nem minden ország képes ugyanannyi pénzt fordítani az integrálásra? Ez így teljes mértékben igazságtalan a menekültekkel szemben is!


3. Állítás: a menekülteket csak ideiglenesen kell elhelyezni, ha vége a háborúnak, hazamennek. Mi garantálja, hogy a következő 200 évben vége lesz a háborúnak? Láttok bármi olyan okot, amitől megváltozhatna a jelenlegi helyzet a térségben? Ha nem, akkor miért hazudjátok ezt? Miért menne haza a menekült, ha teszem azt sikeresen integrálva lett, van munkája, van új élete? Mert szerintetek integrálni kell a menekülteket, de ha ez sikerül, akkor már a társadalom részei, eszük ágában sem lenne elmenni.


4. Gazdasági fellendülés a menekültek integrálásának eredményeként. Magyarországra hogyan lehetne ez igaz, hiszen a jelenlegi roma integrációs program is egy csőd, pedig ők itt születtek, beszélik a nyelvet, stb. Hogyan teremtődnek majd olyan munkahelyek, ahol ezek az emberek (jellemzően nem agysebész és mérnök lesz a nagy részük) dolgozhatnának? Jelenleg is erősen limitált az alulképzett emberek munkavállalási lehetősége.


Tegyük fel, hogy sok pénzből sikerül kihozni egy integrációs programot és a 2. itt született generáció már tényleg képzett és jó munkaerő. Mi garantálja, hogy ők nem fognak lelépni külföldre, mint a magyarok egy része, a jobb bérek és megélhetés reményében? Szinte biztosra vehető, hogy amint meglesz az EU-s állampolgári besorolásuk, át fognak települni külföldre, úgy, hogy a magyar adófizetők pénzén integrálták őket, szakmát tanítottak nekik, ergo a "fejlettebb" EU államok nettó haszonélvezői lesznek a dolognak, Magyarország számára pedig kidobott pénz lesz ez a befektetés, nem gazdasági élénkítő.


Vannak olyan EU országok amik biztosan profitálhatnak ebből a helyzetből (más tagországok kárán persze), de Magyarország biztos nem tartozik közéjük, ugyanis semmilyen téren nem vagyunk versenyképesek a gazdagabb tagországokkal, akik már most is jelentős hasznos munkaerőt "szívnak el" a gazdasági előnyük révén. Egy ilyen "versenyben" csak vesztesek lehetünk, lényegtelen, hogy jobb vagy bal oldal irányítja az országot, ezt a hátrányt képtelenség behozni.


5. Egyes EU országok problémáinak közös teherviselése. Nem is olyan régen Angela Merkel bejelentette, hogy "minden szíriai menekültet befogadunk". Megteremtette a "willkommenskultur"-t. Ezt az ígéretet mindenféle előzetes EU-s vezetői egyeztetés, vagy bármi nélkül, tette a nemzetközi sajtóban. Mivel ez megtörtént és ő nem az EU tejhatalmú uralkodója, hanem csak a németek képviselője, így ez a németek belügye, nem közös probléma. Nyilván a bejelentése előtt is érkeztek menekültek, de ő ezt a folyamatot még szentesítette is, bátorította a többieket is az elindulásra.


Magyarországnak semmiféle érdekeltsége nincs a szíriai területeken, nem veszünk részt a háborúban. Nem hiszem, hogy erre a jelenségre közös problémaként kellene tekintenünk, ha egyes tagországok még szándékosan fokozzák is a problémát, azzal, hogy bátorítják a menekülteket (és mindenkit, aki menekültnek hazudja magát), hogy nyugodtan induljanak útnak, mi önként és dalolva befogadjuk őket.



2016. máj. 15. 12:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
25%

9: Mi a köze a migriknek a linkjeidhez?


Meg az hol gyűlölködés, ha nem akarjuk, hogy itt éljenek? Afrika az afrikaiaké, Ázsia az ázsiaiaké, Európa mindenkié? Tényleg ez a kettős mérce fogja megoldani a problémákat?

2016. máj. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
87%

Bocsánat, én nem vagyok igazi liberális, de közelebb állok hozzá, mint a kormányközeli jobboldalhoz, de megpróbálok válaszolni (mégegyszer: ez az ÉN álláspontom, nem érdekel mit mondanak mások)


0) "Miért kellene Magyarországnak szó nélkül fejet hajtania az EU által diktált menekültkezelési stratégia előtt?"


Nem kell szó nélkül, de mi is tagjai vagyunk az EU-nak, azaz többek között épp mi hozzuk ezeket a döntéseket.


1) "Miért keveritek a menekülteket az eddigi EU-n belüli bevándorlókkal?"


Nem mi keverjük, Viktor teszi ezt tavaly tavasz óta következetesen. Összemossa a külföldi, bevándorló, illegális határátlépő, menekült, terrorista fogalmakat. Ha valaki bevándorlózni az kezd, akkor teljesen jogosan mutatok rá, hogy Magyaroszágon a bevándorlók nagy része határontúli magyar, erre rendre lepontoznak. Aki jogosult menekültellátásra és segítséget kér tőlünk, azt kötelességünk ellátni. Aki nem, azt nem.


2) A menekültet ideiglenesen kell ellátni, nem szükséges feltétlenül százszázalékosan integrálni. Az integrációval szerintem egyébként elsősorban nem is az érkező részéről van probléma. Ha mi nem fogadjuk be, akkor ha beledöglik se fog tudni beépülni. Jó példa erre Nyugat-Európa, ahol ezek a csoportok szépen kinn maradtak a társadalom peremén, és ezt egy másodgenerációs már teljesen jogosan érzi igazságtalannak.


3) A menekülteket addig kell ellátni, amíg védelemre szorulnak. Ha ez 200 év, akkor élete végégig, de ez még így is csak ideiglenes állapot. Persze ennek nem kell így lennie, normalizálhatnánk a helyzetet néhány éven belül is, ha meglenne rá a szándék. A letelepedés más témakör. Azt minden ország maga szabja meg, hogy kit enged letelepedni.


4) Ehhez nem értek és én nem is érveltem vele sosem. Az se zavar, ha nagy ráfizetés lenne.


5) Ez megint csak irreleváns számomra, de úgy rémlik hogy Merkel szavai nélkül is ömlöttek az EU-ba emberek tömegei, de amúgy van abban valami amit mondasz. Ez az EU gyermekbetegsége még: túl önállóak az országok. Az hogy Mo. szorosra fogja a barátságát az oroszokkal, az egész EU-ra kihat, ahogy az is, hogy Nagy-Britannia ki akar lépni, vagy hogy hogyan teljesít az adott évben a német gazdaság.

2016. máj. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
18%

"Összemossa a külföldi, bevándorló, illegális határátlépő, menekült, terrorista fogalmakat. Ha valaki bevándorlózni az kezd, akkor teljesen jogosan mutatok rá, hogy Magyaroszágon a bevándorlók nagy része határontúli magyar, erre rendre lepontoznak. "


Igen, a nyugat is valószínű határon túli magyarokat akar ide a kvótával...

Akkor most ki is most össze it mivel?

2016. máj. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
57%
Az EU teljesen egyértelműen menekültekről beszél. Az egész jobboldal migránsozik, a kettő pedig nagyon nem ugyanaz.
2016. máj. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
és sok a jóból vagy mi? ezek a "menekültek"
2016. máj. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

14: hmm.. hmmmmmm...


[link]


Amúgy meg, attól a ponttól, hogy elhagyták az első biztonságos országot, már nem menekültekről, hanem gazdasági bevándorlókról beszélhetünk.

2016. máj. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

15:35:

"0) Nem kell szó nélkül, de mi is tagjai vagyunk az EU-nak, azaz többek között épp mi hozzuk ezeket a döntéseket."


Ha "mi is" hozzuk a döntéseket, akkor miért baj az, ha népszavazásra bocsájtják ezt a kérdést itt Magyarországon? Mert ez nyilvánvalóan nem tetszik a brüsszeli vezetőségnek... Miért nem csinálja minden tagország ugyanezt? Ez egy rendkívüli helyzet, megér egy népszavazást.


"1) Aki jogosult menekültellátásra és segítséget kér tőlünk, azt kötelességünk ellátni. Aki nem, azt nem."


Én úgy tudom, hogy aki NÁLUNK kér menekültjogot, az meg is kapja a segítséget. A kérdés inkább a kvótáról szólt, amikor NEM NÁLUNK kéri a menekültjogot, de idepaterolják a nagy magyar valóság közepére, mert a kvóta szerint így jött ki.


"2) A menekültet ideiglenesen kell ellátni, nem szükséges feltétlenül százszázalékosan integrálni.

+

3) A menekülteket addig kell ellátni, amíg védelemre szorulnak. Ha ez 200 év, akkor élete végégig, de ez még így is csak ideiglenes állapot."


Ez a két állítás üti egymást, mert ha több generációra itt ragadnak (és nem tudhatjuk, hogy így fog-e történni, de elég valószínű) és nem integráljuk őket, akkor az nagyon fájni fog. Nekik is és nekünk is. Ha integráljuk őket, akkor meg nagy valószínűséggel az EU-ba lépnek majd le, amint megtehetik (hülyék lennének maradni). A lényeg az, hogy mások fognak profitálni a menekültek ellátására költött magyar adóforintokból, így ez nettó veszteség Magyarország és a magyar emberek számára. Csak mi vállalunk kockázatot, mert gazdaságilag nem vagyunk versenyképesek a nyugati szomszédokkal...


Csak azért, mert Ferenc pápa azt mondja, hogy befogadónak kell lenni, nem kellene még a menekültek megsegítésére is hitelt felvenni...


"Persze ennek nem kell így lennie, normalizálhatnánk a helyzetet néhány éven belül is, ha meglenne rá a szándék."


Ez Magyarországon múlik? Ha nem, akkor miért lenne a mi hibánk, miért mi fizetjük meg az árát?


"A letelepedés más témakör. Azt minden ország maga szabja meg, hogy kit enged letelepedni."


Nem más témakör, ugyanis jelenleg nem lehet eldönteni, hogy ez az egész menekültügy még hány évszázadon keresztül fog elnyúlni. És ha már egy generációt egy életen át be kell fogadni, akkor az bizony letelepedési ügy. Pont ezért problémáznak most az emberek, mert nincs megmondva előre, hogy:


- összesen hány darab menekültet kell befogadni, míg a menekülthelyzet megoldódik

- maximum mennyi ideig kell befogadni őket


Ezzel szemben azt látjuk, hogy akik nem akarnak ilyen feltételek mellett menekülteket befogadni, azokat keményen megbüntetik. Kilóg a lóláb.


"4) Ehhez nem értek és én nem is érveltem vele sosem. Az se zavar, ha nagy ráfizetés lenne."


Engem zavar, mert ezt is az én adómból fogják levonni. És közben az esetleges járulékos problémákat is nekem kell viselnem (zavargások, tüntetések, stb).


"5) de úgy rémlik hogy Merkel szavai nélkül is ömlöttek az EU-ba emberek tömegei"


Ezt senki sem tagadta. De a kijelentésével magára vállalta a problémát, kitette a céltáblát Németországra. És az előtt sem Magyarország volt a menekültek célja.


"Ez az EU gyermekbetegsége még: túl önállóak az országok."


Szóval szerinted az lenne az ideális, ha Brüsszelben a nagykutyák döntenének mindenről és azt csinálnának a tagállamokkal, amit akarnak? Hogy egységes Egyesült Európai Államok legyen, amiben nincsenek különálló nemzetállamok?


Ugye tudod, hogy ez addig nem működhet, amíg ekkora gazdasági szakadékok vannak az EU országai között... Mi lenne az államadóssággal és a különféle országok különböző jóléti rendszereivel? Gondolod, hogy például a német nyugdíjas lemondana a király nyugdíjáról, csak azért, hogy egység legyen, és a magyar nyugdíjasnak is ugyanolyan jó legyen, mint neki? Stb... Ez kizárt dolog, hogy megtörténhetne. Ha meg nem így történne, akkor lennének egyenlők és egyenlőbb országok, aminek hidd el, hogy mi innánk meg a levét.


De akárhogy is legyen, egy ilyen jellegű változtatás előtt meg kellene kérdezni az összes tagország összes állampolgárát, hogy akarja-e ezt az "egységet". Akárcsak a kötelező kvótáról, ami igenis letelepedési ügy.

2016. máj. 15. 17:30
 18/18 anonim ***** válasza:
48%
Én egyetértek, hogy a migránsokat szét kell osztani az EU-ban. Kezdhetjük mondjuk a mi egymillió ómigránsunkkal. Szívem szerint már a jövő héten elindítanék vagy félmilliót Bajorország felé. Ott Willkommenskultur van.
2016. máj. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!