Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti észrevettétek már, hogy...

Ti észrevettétek már, hogy hogyan csökkenti a kormány a politikához értő emberek számát?

Figyelt kérdés

Jogi egyetemre felvétel államira 410-420 ponttól kezdődik és egész 480-ig van. Fizetős 360-380-tól, ellenben a félévi díj 250 000 forinttól kezdődik és fél milliónál zárul. Ez viszont csak a tandíj. A szállás, ha kollégiumba megy az ember minimum 30 ezer forint. Az étkezés még minimum annyi. Ezen felül kell bérlet a közlekedéshez és a vidékiek legalább havi egyszer haza is szeretnének menni. Ez összesen szintén legalább 40-50 ezer. Ha ezt az összesen kijött minimum havi 80 ezret ( mindenhol lefelé kerekítek és minimummal számolok ) beszorzom 6-tal, 480 ezer jön ki. Ha hozzá adom a tandíjhoz, a végösszeg 730 ezer forint. Azaz ha valaki nem milliomos és nem is zseni, esélye sincs bejutni.

Márpedig a jelenlegi rendszer sajnos úgy néz ki, hogy aki kormánypárti az jól jár, a többiek meg... "meg lehet élni havi 47 000 forintból".


2016. máj. 15. 22:57
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Attól mert valaki jogot tanult, még nem feltétlenül ért a politikához.


Azért vannak ilyen magasan a ponthatárok, mert kevés jogászra van szükség (Dunát lehetne velük rekeszteni). Mérnökként viszont sokkal jobban értek a politikához, mint egy-két jogász ismerősöm.

2016. máj. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Jogász végzettséggel az egyik legborúsabb az elhelyezkedés esélye. Egy nagybetűs büfészakká avanzsált.


410 pontot egyébként röhögve össze kellene tudni szedni jogra, hiszen oda törivel meg nyelvvel is lehet érettségizni, amik a legkönnyebb emeltek. Nem a tehetségeknek. Akárkinek, akinek a humán pálya egyáltalán megfordult a fejében.

2016. máj. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
3%

"Márpedig a jelenlegi rendszer sajnos úgy néz ki, hogy aki kormánypárti az jól jár, a többiek meg... "meg lehet élni havi 47 000 forintból"."


rohadt unalmas amúgy már ez

akik ma közmunkás bérből kénytelenek megélni (ami egyébként már nagyon régóta nem 47e ft), azok előtte 28 ezerből voltak kénytelenek kihozni a mindennapokat


úgy tűnik elkeverted a cavintont, esetleg még nagyon kicsi voltál amikor ilyen idők voltak (ez esetben utánanézésből 1-es, így nem igen leszel jogász)

2016. máj. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Én elsőéves vegyészmérnök hallgató vagyok, engem 486 ponttal vettek fel, nem zseninek kell lenni, tanulni kell, a nehéz bekerülés szűri azokat, akik nem gondolják komolyan a tanulmányaik folytatását. Amúgy meg nem kell egyetemre járni effektív, hogy megtanulj valamit, vannak könyvtárak is, bár azok papírt nem ad a tudásodról.
2016. máj. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én azt vettem észre, hogy bármi ami közgazdasággal kapcsolatos, vagy médiatudomány, nemzetközi vonatkozású, azoknak rendre magasabb pontszám határokat jelölnek meg.

Valahol jogos, és még nem hasonlítottam össze az előző évek ponthatáraival, csak szemetszúrt. Másik ilyen, mikor megakarták csonkítani az államilag támogatott felsőoktatási férőhelyeket.

2016. máj. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
18%

"Én elsőéves vegyészmérnök hallgató vagyok"


Hú kedves 4-es üdvözöllek a leendő éhbérért robotolók között! Már ha egyáltalán találsz vele munkát...

Az utóbbi húsz évben a vegyiparban dolgozók száma harmadára csökkent.

2016. máj. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
11%
vegyészmérnök hölgy/úr még mindig előbb fog annyi matematikai-logikai aparátust összekaparni, hogy az SSC-ben a közgázt-jogot-kisdedóvót végzettek főnöke legyen, ha nem talál a szakterületén munkát
2016. máj. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

Fog vele munkát találni, csak verni fogja a fejét a falba, hogy ezért tanultam öt évet, hogy annyit keressek mint egy jobbfajta betanított munkás? Azt hiszed jogászból van túlképzés? A kémia meg úgy általában minden természettudomány szenved tőle elég rendesen, csak ez valamiért tabu. Az, hogy bölcsészekből túlképzés volt, arról beszéltek, arról, hogy évente több száz vegyészre meg ugyanennyi biológusra, geológusra nincs az valamiért nem érdekel senkit!

Amúgy a közgaszdászoknak nagyon is kemény a matekjuk nem tudom miért pont őket hozod föl!

2016. máj. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 MZ.per.X ***** válasza:

Mondjuk az a 410 pont elég sovány, és eddig is megvoltak az olyan szakok ahova nem volt egyszerű bekerülni.


10 éve mikor én jelentkeztem műszaki szakra, 144 pontos rendszerben 138-140 volt a felvételi határ, és így is kiszóródik a nagy része egyetem alatt. És összehasonlításként a szakközepes osztály nagy része 80 pont körüli érettségit hozott...

2016. máj. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Amúgy a közgaszdászoknak nagyon is kemény a matekjuk nem tudom miért pont őket hozod föl!"


egyszer volt egy BGF-es nőm, mutatta a matekját a vizsgájuk a gépészmérnökihez képest a zh szintje volt, a zh-juk meg olyan szint, amiből ha mi nem írtunk meg az órán beugróból 4-et (a 10-ből) akkor viszontlátás 1 év múlva -> letíltás

2016. máj. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!