Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Gödöllői cukrászda esete...

A Gödöllői cukrászda esete ékes példája a magyar igénytelenségnek?

Figyelt kérdés

Én megértem, hogy szegény bácsinak ez volt a hivatása, és biztos nagyon finom fagylaltot csinált, de ennek ellenére tényleg borzalmas körülmények uralkodtak ott. Miért kellet halálosan megfenyegetni azt, aki (teljesen jogosan) feljelentette azt a helyet?


Szerintem az, hogy az emberek mennyire felháborodtak ezen, csak azt az idióta mentalitást mutatja be, ami szerint csak az a jó, ami régi, megszokott, és még egy patkányürülékben fürdő kórtenyészetről is képes megenni a rozsdás fagyit mert az eredeti és magyar...


2016. máj. 19. 13:13
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Kiállnak, mert sajnálják. És ez szép dolog.


De egyik sem mondta, hogy Illés bácsi süssön 50 krémest, mi majd jól megesszük, visszük a családot, a baráti kört. Az aprónépet is.


Én igazán nem vagyok finnyás, de tényleg meggondolnám kétszer, hogy ott egyek, miután láttam a képeket a konyháról. Bár takarítani felvehetett volna valakit.

2016. máj. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Gödöllői vagyok, és rohadtul nem népszerű az a hely. Épeszű ember nem megy oda be. Attól még, hogy régi hely, arra a dzsuvára nincs mentség, ami ott van. Még jó, hogy pár ember kapott csak f..sást a krémesétől. Amúgy csak krémes van ott meg fagyi. A fagyi porból, mint a videóban is látszik :D Az a retek meg nem két hónap alatt keletkezett, hanem van 20 éve. Bácsi már mentálisan nem lehet oké, mert azt gondolja, hogy ott minden rendben van. És emiatt jó lenne, ha bezárnák azt a helyet, nem közpénzből felújítgatnák, és hagynák tovább dolgozni. Senki nem gondolja, hogy ő majd ott takarítani fog. Két év múlva ugyanúgy leamortizálja a helyet.
2016. máj. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
78 éves, könyörgöm. Mostohaapám katonatiszt volt, 65 évesen simán letagadhatott volna 15 évet. Aztán 75 után lassan kezdett leépülni. Kívülálló nem vette észre, de mi igen.
2016. máj. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

1. A bácsi 50 év alatt láthatóan semmit se invesztált bele abba, hogy új eszközöket, gépeket vásároljon, pedig ez egy ilyen vállalkozásnál azért fontos. Az asztalos se használja 50 évig ugyanazokat a gépeket, meg a festő, meg az autószerelő se. Pluszban egy mesternek azért követnie kell az élelmiszerbiztonságra vonatkozó előírások, szabályok, követelmények változását is és annak megfelelően kell alakítani a körülményeket. Egyszerűen nem tartott lépést ezekkel a dolgokkal és a bácsi felett, meg a vállalkozása felett is egész egyszerűen elment az idő.

2. Ha mondjuk az lett volna a híradóban, hogy x ember került kórházba ételmérgezés miatt, akkor most a nagy tömeg azt skandálná, hogy hogy-hogy nem vette észre a hatóság, hogy milyen állapotok vannak ott. Miért nem előzték meg a bajt?


Lehet, hogy valaki vett ott valami krémest, vagy fagyit és 3 napig beteg volt tőle. Elege lett és feldobta a bácsit. Honnan tudni? Még ez is lehet.

De mindenesetre a híradóban a riporter csaj is kap egy fagyit, hát elég érdekes arcot vág, amikor az öreg a kezébe nyomja a tölcsért :)


Egyszóval ez lehetne egy nagyon szuper retro cukrászda is, retro kialakítással, a régi gépek kiállítva a polcon, hátul a konyhában meg a legmodernebb gépek és tökéletes higiénia. Csak hát nem erre mentek a dolgok...

2016. máj. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Nem, ez a példa, meg felkapott hír is mutatja, mennyi "igényes" sznob, senkiházi van ebben az országban.

Játsszák az eszüket, közben nem emlékeznek, honnan is jöttek, és honnan származnak.

Ez is oda kanyarodik vissza, amikor a sötét ember leplezni akarja a hülyeségét.

2016. máj. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Meg se haragudj, mitől sznob valaki, ha nem ért egyet azzal, hogy a higiéniai szabályok mindenkire vonatkoznak.


Hiába szimpatikus az öreg, miért lenne neki szabad nem betartani a törvényt?


Habár már nem is szimpatikus, amióta közölte, hogy a gyerekei majd jól kivégzik a feljelentőt.

2016. máj. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!