Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez nem durva ránk nézve? és a...

Ez nem durva ránk nézve? és a kutyát se érdekli?

Figyelt kérdés

[link]


Vagyok én kapcsolatban éppen eleget bíróságokkal,, és azt kell mondanom, nem csodálom, sőt, alacsony is ez a szám a valós igényhez képest.

Sokszor elgondolkodtam már, mi értelme van a magyar bíróságoknak, ugyanis ha az ember tényleg befolyás-és ösztönzésmentes pártatlan bíróságot akar, akkor nincs más út, mint Strasbourg. Az első érdemi fog a Kúria lenne, de még ez is 50-50%, az alatta levő szintek sokszor abszurdak, minimális jogi elvekről nincs fogalmuk, és sajnos ismétlem, ez tapasztalat.


De a kérdés: Nem gáz ez a magyaroknak?

Régóta mondom én, a magyar bíróságokat csak úgy lehetne normális eljárásra kényszeríteni ha szankciók lennének, azaz ha egy egyértelműen bebizonyosodott melléfogás után, a bíró repül, persze a fokozatosság elvével, azaz figyelmeztetés, megrovás stb stb.

De jelenleg olyan ítéleteket hoznak még ítélőtáblákon is, amilyeneket nem szégyellnek, és semmi kontroll nincs felettük.


Nem gáz ez nagyon? Milyen egyéb megoldásokat tudnátok, hogy a magyar bíróságokon rend legyen végre?


2016. máj. 21. 15:21
 1/2 anonim ***** válasza:
"Az első érdemi fog a Kúria lenne, de még ez is 50-50%" :D :D :D
2016. máj. 22. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
kérlek, ez csak a magyar realitás! semmi túlzás nincs benne sajnos!
2016. máj. 22. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!