Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyit keresnek a Volánosok...

Mennyit keresnek a Volánosok (buszsofőrök), hogy most sztájkolni akarnak? Az 5 napos sztájk nagyon durva.

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket, amiben vannak összegek, de arra vagyok kíváncsi, van-e valakinek ismerőse, vagy ő maga itt dolgozik, és tud-e pontosabb összeget írni.


Ugyanis a cikkben csak átlagbérekről esik szó.

Átlagosan br 240 ezret keresnek.

Ami kb nettó 160-nak felel meg. Ez azért egy végzettséget nem igénylő félig-meddig fizikai munkáért nem olyan rossz.

Persze nézhetjük a másik oldalt, hogy hajnalban kelnek, éjszaka járnak haza, hétvégén is dolgoznak, emberéletekért felelnek. De közben egész nap ülnek, nem áznak-fáznak, nem szakadnak meg. Na de nem ez a kérdés, hogy könnyű-e nekik vagy sem, hanem hogy valójában mennyit is keresnek ezzel.

mert ezt a nettó 160-as fizetést gondolom felhúzza az irodisták és vezetők fizetése, és egy buszsofőré ennél alacsonyabb lehet. Vagy nem?


2016. márc. 19. 14:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Bruttó 240-ből szerinted 160 nettó marad? Melyik országban élsz kedves kérdező?
2016. márc. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ne írj, ha nem tudsz a kérdésre válaszolni!


Nem vagyok buszsofőr, épp ezért kérdeztem meg!

Téged soha, semmi nem érdekel, ami nem konkrétan a te szakmád? Ilyen beszűkült életed van? Semmivel nem lehet foglalkozni, ami téged nem érint?

Akkor minek közlik az orvosok, a tanárok, a közalkalmazottak bérét?

Lépj tovább, nem kell itt játszani az agyad, senki nem kíváncsi az okoskodásodra!

2016. márc. 19. 15:10
 3/15 A kérdező kommentje:

ez a válasz olyasvalakinek szólt, aki trollkodott, de azt már törölték.

egy válasz maradt, annak se sok értelme van, mivel igen, annyi marad belőle. ebben az országban. vagy még több, ha pl. gyereke is van az embernek.

2016. márc. 19. 15:24
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

Busszal járok (2 x 90 km hetente ötször). Látok-hallok mindenfélét.


15 napot dolgoznak, mindegyiknek van mellékállása (fuvarozás, redőnyszerelés stb.).


Ami nem változott a régi időkhöz képest: télen fűtés csak ritkán van, mert ellopják az üzemanyagot (nyáron a légkondit "pihentetik") + mivel ritkán van ellenőrzés gyakran feketén visznek utasokat (pedig most már őket is büntetik/büntetnék, de olyan ritka az ellenőrzés, hogy megéri)


Az ellenőröknek 10-15 éve mindig be volt készítve 2-3 üveg sör.


Ez egy ilyen ország.

2016. márc. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Mindezt én is tapasztalom.

Télen be vannak fagyva az ablakok, mínuszokban ülünk 30-40 percet. Szerintem így kaptam tüdőgyulladást. Mert amikor mozogsz az utcán, az más, de itt egy helyben ülsz a hidegben.

Nyáron nincs klíma, ahogy írod, spórolásból. De az ablakokat beszögelik, hogy ki se lehessen nyitni. Vagy központilag lezárják.

Az is általános, hogy elveszi a jegyár egy részét, és nem ad jegyet. Tudom, látom.

De ez mind más téma. Mindenzért mennyit kapnak?

2016. márc. 19. 15:47
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem más téma, mert az átlagos 150 000 Ft-ot naponta megdobja a feketejegy (2-3 000 Ft, útvonal-/járatfüggő), az üzemanyag eladása/felhasználásából is csurran havi 30 000. Minimum.
2016. márc. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Aki pedig ezt kevesli az elmegy kamionosna, ott eleve 50 000-rel több a kezdő. Ennyi.
2016. márc. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
40%
Ha ez ilyen laza munka, akkor miért nem buszsofőr még mindenki? Se végzettség, se ész nem kell hozzá, azt írjátok. Csak dől a lé. Még csak nem is megerőltető, mert egész nap ülsz. A hülyének is megéri, nem? Nektek miért nem? Miért nem vagytok buszsofőrök? Jó eséllyel nem kerestek annyit, mint ők, mivel a buszt vagytok kénytelenek elviselni a munkába járáshoz.
2016. márc. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Azt nem írtuk, hogy dől a lé. Vagyis elég biztosan nem.

A zsebbe szedett pénz jó kis mellékes, ráadásul nem kell belőle adózni, ez tény.

Szerintem az, hogy busszal (is) járunk, nem jelenti egyértelműen azt, hogy kevesebbet keresünk.

De ehhez ugye tudni kéne, hogy akkor valójában mennyit is keresnek.

Itt jön a felvetésem, hogy a 160 ezres nettót felhúzza az irodisták fizetése.

Lehet hogy egy sofőr csak 110-et kap meg? Nem tudom.

Nekünk van kocsi is és bérlet is. A bérletet 100%-ban téríti a munkahely.

De sok helyen meg 86%-ban, és benzinpénzt nem adnak. Ezért megéri megvenni a bérletet, mert ténylegesen csak 1-2 ezer ft-ba kerül a munkavállalónak. Ha meg dolga van, vagy bevásárolni készül, vagy szakad az eső, stb, akkor ott a kocsi. Szóval a busszal járás nem fokmérője az életszínvonalnak.

Én nem állítom, hogy ez a munka lenne az álmom. Van jobb is, és rosszabb is.

Azért voltam kíváncsi a bérükre, mert az 5 napos sztrájk nagyon durvának hangzik, és azt feltételeztem, hogy ha már ilyen durva eszközhöz folyamodnak, akkor a béka *egge alatt lehet a bérük. de ez még mindig nem derült ki.

Egyébként a "dől a lé" nagyon sok mindenkire igaz, de nem szabad általánosítani. Sokan próbálnak ügyeskedni, ahogy minden más szakmában is. De ettől még vannak olyanok, akik nem csinálják, és a bérük csak az, amit a volán átutal nekik hó elején. Szóval nem számíthatjuk bele automatikusan mindenkinél az egyéb dolgokat.

2016. márc. 19. 16:45
 10/15 anonim ***** válasza:
40%
Az egyik ismerősöm buszsofőr (ózd). A ritka járatok miatt óránként indul az egyik közeli faluba ami 7 kilométerre van. Ezt a távot óránként egyszer oda - vissza teszi meg reggel 5 órától délután négyig. Az-az Kb: 20 percet dolgozik óránként és ha jól tudom 2 vagy 3 munkanap után két nap pihenő jár. Ezért a "fáradságos" munkáért 120 ezret keres "tisztán" havonta.
2016. márc. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!