Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Régen miből tartotta fent...

Régen miből tartotta fent magát az állam?

Figyelt kérdés
Egészen a királyság utántól, miért nem volt ennyi adó? Miből volt bevétele az államnak? Most miért nincs?
2016. máj. 25. 08:53
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Állandó és időszakos adóból. Lehet nem volt ennyi fajta adó, de azok meg arányaiban valószínűleg többek.


Azért nincs bevétele az államnak, mert egyrészt többet költ mint amennyit beszed, másrészt meg rablók irányítják az országot.


Persze ez nem azt jelenti, hogy fenékig tejfel volt régen az élet. Paraszt családoknál egy-két év rossz termés és simán éhenhaltak.

2016. máj. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Régen kevesebbet költöttek az egészségügyre, az utakra, közmukára, államigazgatásra, oktatásra, 4-es metróra.
2016. máj. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha kevés az állam feladata akkor kevesebb adó is elég,

Akkor nem volt szociális rendszer nyugdíj,tömegközlekedés stb.

Azt kellene már megérteni,hogy az államnak nincs pénze,azt mi fizetjük be adóinkból,és abból kapunk közszolgáltatásokat.

2016. máj. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az állam mindig a társadalom befizetéseiből - nem magát tartotta fenn, hanem végezte el a rá háruló feladatokat.

Ezek a befizetések sokféle szempont alapján lesznek megállapítva és sokféle csoport fizeti. Például ÁFA-t mindenki aki vásárol, SZJA-t, akinek jövedelme van, társasági adót a vállalatok, ingatlanadót az ingatlantulajdonosok, és így tovább.

A befizetésekből az állam a feladatait finanszírozza, no meg azokat, akik a feladatokat elvégzik. A miniszterelnöktől az állami kórház takarítójáig. Hogy az államnak mik a feladatai, azt elvileg egy társadalmi közmegegyezés határozza meg (persze szakemberek dolgozzák ki). Ha egy államban nő a diktatórikus hajlam, akkor persze egyre inkább nem közmegegyezés, hanem a vezetés önkényes elképzelései határozzák meg a feladatokat.

Hogy ez mennyibe kerül, azt a költségvetés tartalmazza, és függ a feladatok mennyiségétől és az elvégzés módjától. Mindig az a lényeg, hogy annyiból költekezhetünk, amennyink van, különben eladósodunk. Ilyenkor vagy összébb húzzuk a nadrágszíjat, vagy eladjuk egy vagyontárgyunkat, egyidejűleg megpróbálunk több pénzt keresni (jobban termelünk).


Végezetül, a költségvetés egyenlege nagyban függ attól, mit kezdünk a beszedett pénzzel. Ha drágán végezzük a feladatokat, sokba kerül, kevesebb feladatot (vagy silányabban) lehet elvégezni. Ha pedig sokat akarunk lopni belőle, akkor még kevesebb feladatra jut pénz. Ha pedig a fő szemponttá a lopás válik, akkor apránként tönkre fog menni az ország. Mivel egy ország költségvetése nagy néhány ember vagyonához képest, a tönkremenés akár évtizedek alatt következik be. A befejezése többnyire rendszerváltást eredményez. Persze, hogy az új rendszer jobb lesz-e, azt senki nem garantálja.

2016. máj. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kezdettől fogva az a állam fő profilja a rendvédelem és a honvédelem.

Gyakorlatilag az állami feladatellátás ki is merült a fegyveres erők fenntartásában, jogalkotásban, végrehajtásban és jogszolgáltatásban.


Az állam nem tartott fenn iskolákat, kórházakat, ezeket teljes mértékben a civil szféra (főleg az egyház) biztosította saját zsebből.

2016. máj. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!