Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a cikkről és a...

Mit gondoltok a cikkről és a nettó kezdőfizetésekről?

Figyelt kérdés
[link]
2016. máj. 28. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Mit kéne róla gondolni? Sokallod vagy kevesled?
2016. máj. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"a bölcsészek pedig sokat köszönhetnek rugalmasságuknak"


tetszik ez a gondolat :D... ha a bölcsész nem talál állást szigorúan a szakterületén még mindig pucolhat WC-t is, hiszen erre is alkalmas ógörög és latin nyelvű szövegek fordításán kívül


a cikk egyébként a nettó átlagfizetésről szól, ami nem a kezdő bér, különösen nem a gazdaságtudományi és társadalomtudományi képzéseken, ahol nem a diploma a nagy a vízválasztó (mint a műszaki-informatikai képzéseken)


egyébként én sem ma kezdtem a szakmát, már 6-7 éves korom körül elkezdték a pályatanácsadást és a kilátásokat latolgatni, és ezek szerint 20 év alatt nem különösebben változott, hogy aki mérnöki pályára megy sikeres lesz, aki meg bölcsésznek annak felkopik az álla

2016. máj. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát, semmit. Keveslem az összegeket. Az meg csak hab a tortán, hogy nekem mérnökként a kezdő fizetésem csak 120 ezer volt, minimálra bejelentve. Mostanra már kicsit többet keresek, de még mindig nevetséges az egész, de úgy néz ki, hogy váltani fogok. Ha összejön, akkor talán én is fogok 190 ezret keresni + juttatások, ami még mindig nem túl fényes, de jobb a mostani helyzetnél.
2016. máj. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Legtöbbet kereső ismerősöm nettója 105 000. Szerinted?
2016. máj. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 szántóvető ***** válasza:
ezek nem európai fizetések,főleg amilyen árak és adók vannak.
2016. máj. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%

Bárkinek adott a lehetőség, hogy külföldre költözzön és ott dolgozzon, ha piacképes a tudása. Kolléga kiment és a havi 250k nettó helyett most Ausztriában 2000k nettót (huf-ban) tud FÉLRERAKNI.


Komolyan azt vártátok, hogy ha Magyarország csatlakozik az EU-hoz, majd itt is olyan fizetések lesznek? Ennyire idióták nem lehettek! Az EU gazdasági szervezet, nem jótékonysági intézmény!


Vagy, ahogy mostanában "sokan" szeretnék, hogy beolvadjon minden ország az EU-ba és Egyesült Európai Államok legyünk, szerintetek ezután ugyanolyan jól élnénk, mit a gazdagabb országok?


Ne nevettessetek már, mindig kellenek olyan helyek, ahová le lehet paterolni a szemetet, ráadásul döntési jogunk sem lenne, ha átadnánk a gyeplőt... Szóval vagy megszoksz, vagy megszöksz...

2016. máj. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szántóvető ***** válasza:

ez mind szép 6-os,csak erről nem volt szó az eu-hoz való csatlakozás népszavazása előtt.

de ettől függetlenül a gazdasági fejlődés lehetősége adott,legalábbis a környező országok nem visszafele fejlődnek. [link]

"el lehet menni külföldre"-nem,itthon kell megteremteni a feltételeit a boldogulásnak.mégis mi a jó anyánkat keresnénk külföldön?mi az ami ott van és nálunk nem lehetséges,nem is kivitelezhető?(szerintem csak troll vagy,esetleg zsidóbérenc.)

2016. máj. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!