Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 15 éves vagyok, és szinte...

15 éves vagyok, és szinte semmit sem tudok a politikáról, ez viszont eléggé zavar engem. Hogy kezdhetnék el információt szerezni az ezzel kapcsolatos dolgokról?

Figyelt kérdés
Őszintén szólva nem igazán érdekel a téma, de úgy érzem, illene tájékozottabbnak lennem. Hogy kezdhetném el?

2016. máj. 31. 19:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Olvass politikával foglalkozó oldalakat, cikkeket, kommenteket, és belerázódsz.
2016. máj. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem igazán érdekel, akkor ne zavartasd magad emiatt. Neked most még elég, ha töri órán figyelsz.
2016. máj. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mintha magamat látnám. 15 évesen engem is zavart, hogy gyakorlatilag semmit sem értettem az elhangzottakból. Viszont elég a humán tárgyaknál odafigyelni az órákra és amint érettebb leszel már megfogod érteni.
2016. máj. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
"Illene", mért ? Esetleg a mostani tanár/diák mozgalmak azok amik téged érinthetnek, a többiről meg ha nem érdekel nem kell tudnod. Majd ha 18 elmúlsz és szavazhatsz akkor már tényleg "illene", addig ne terheld magad.
2016. máj. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem lenne egyszerűbb megmondani nyíltan, hogy nem érdekel a politika, ha valaki erről akar beszélgetni veled? Engem is csomó dolog nem érdekel, ami a többi korosztályombeli fiatalt és nem tartom szégyennek.
2016. máj. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%

A politika mindig kétpólusú, bal és jobb oldal küzd egymással vagyis teljesen más világfelfogású emberek próbálják érvényesíteni az akaratukat a többiek fölött egyre mocskosabb módszerekkel.

Biztos, hogy kíváncsi vagy rá?

2016. máj. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne itt kezd el. Itt rengeteg propagandagépként tevékenykedő, hisztérikus véglény van bal- és jobboldalról egyaránt.
2016. máj. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem is korai még. Én 20 évesen még baloldali meg liberális voltam, és még mindent benyeltem. 25 évesen döbbentem rá, kik uralják a világot.

Egy tanács: tényleg mindenki a saját prekoncepciói szerint értelmezi a valóságot. A fideszesek mindent elhisznek a Fidesznek, a Jobbikot az MSZP kreatúrájának látják, újabban már Jobbik-DK összefogásról (szélsőjobb-szélsőbal) képzelődnek. A szocik fasisztának látják a Fideszt, szerintük most épp diktatúra van, és nincs sok különbség a Fidesz és a Jobbik között, egyik nácibb, mint a másik. A jobbikosok meg korrupt politikusbűnözőknek látnak mindenki mást, és azt hiszik, direkt nem számoltatják el egymást a maffia-pártok.

2016. máj. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó tanács, az internettől tartsd magad távol! Itt mindenki húz valakihez, vagy ha nem is húz valakihez, de útál valakit. Akit a politika érdekel, az kezdje történelemmel meg közgazdaságtannal, jobbal meg persze politológiával, erre még mindig az "old-school" megoldás, a könyvtár a legjobb hely.
2016. máj. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
joggal meg politológiával
2016. máj. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!