Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok nem igénylik a...

A magyarok nem igénylik a demokráciát?

Figyelt kérdés

Persze névlegesen abban élnek, csak gyakorlatban nem.

Nincsenek törekvések a tényleges demokrácia kialakítására és megtartására, de szerintem ez inkább a nép hibája, mint a politikusoké.. Szerintetek?



2016. jún. 4. 12:26
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

Utolsó, borítékolni mertem volna valami hasonlóan demagóg baromságot a részedről. Akkor gondolkozz kicsit, ha kérhetem! Neked az a demokrácia, ha pár állat, amelyik megbukott a szövegértési vizsgán, kimegy az utcára hőzöngeni, majd amikor nem akarják beengedni őket a tv székházba, tombolni kezdenek? Ez volna a demokrácia a te olvasatodban? Gratulálok!

Számomra meg az a demokrácia, ha az embernek lehet véleménye, azért nem lehetetlenítik el (mint most) nem vegzálja érte a nav (mint most) nem indul ellene lejárató kampány (mint most) nem sumákolnak el vádemeléseket haverok ellen (mint most).

Ami 2006-ban az utcán történt, az anarchia volt. A rendőrnek pedig az a dolga, hogy az ilyen tomboló idiótákat megfékezze. Civilek autóit felgyújtani, kirakatokat betörni, kukát borogatni, üzleteket fosztogatni köztörvényes bűn. A legkevesebb, hogy a rendőrök fellépnek az ilyen tetvek ellen. Azért gondolkozzunk már!

Arról nem beszélve, hogy amikor a csürhe elkezdte elveszteni az önkontrollját, a rendőrök felszólították őket, hogy húzzanak a sunyiba! Rendőri intézkedésnek a demokráciában is büntetendő ellenszegülni, ha esetleg eddig nem tudtad volna.

2016. jún. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!