Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok nem igénylik a...

A magyarok nem igénylik a demokráciát?

Figyelt kérdés

Persze névlegesen abban élnek, csak gyakorlatban nem.

Nincsenek törekvések a tényleges demokrácia kialakítására és megtartására, de szerintem ez inkább a nép hibája, mint a politikusoké.. Szerintetek?



2016. jún. 4. 12:26
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
86%
A politikai propaganda nagy hatalom. A nép befolyásolható, lehet benne félelmet kelteni, lehet félrevezetni, manipulálni.
2016. jún. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
20%
De
2016. jún. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
77%

és hol van nem csak névleges demokrácia?

mert szerintem sehol.

mindenhol van egy réteg, akinek az érdekei sokkal jobban érvényesülnek, mint az átlagembereké

2016. jún. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

#3-as, tökéletes persze sehol sincs, de pl. Svájc elég közel áll hozzá..

Nézd meg, 100 ezer aláírásnál után a parlament már köteles népszavazást kiírni...

Vagy ajánlom figyelmedbe a skandináv országokat is...


Nem gondolod, hogy fölösleges érveket hozol fel, miközben ezek az országok puszán ilyen apróságok miatt sokkal élhetőbb mint a mi országunk?

2016. jún. 4. 12:47
 5/31 anonim ***** válasza:
54%

"Vagy ajánlom figyelmedbe a skandináv országokat is... "


Ahol az önkormányzati lakásból kilakoltatnak egy "őslakos" családot, hogy beköltöztessék a migránsokat?


Ilyen demokráciára nincsen szükségünk.

2016. jún. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

hát épp ez volt a kérdés..

mert szerintem neked semmilyen demokráciára nincs szükséged...

2016. jún. 4. 12:50
 7/31 anonim ***** válasza:
96%

4: Nálunk meg az a bajuk az embereknek, hogy így is sok a népszavazás, és erre költik a pénzüket :)

Nem mindenhol ugyanarra vágynak, nem mindenhol ugyanaz működik.

Élnek ismerőseim Svájcban. Ott sem egyszerű mindenkinek.

2016. jún. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

7-es:

hát nem tudom, te hogy vagy vele, de én úgy, hogy inkább a nép akaratának felmérésére/kivitelezésére költsék el a KÖZpénzt, minthogy oligarchák és korrupak zsebébe vádoroljon..

2016. jún. 4. 12:55
 9/31 anonim ***** válasza:
96%

8: ez a te véleményed.

Én meg azt hallom mindenfelé, hogy már megint minek kell népszavazást kiírni.

Nekem meg igazából mindegy. Én elmegyek minden szavazásra, ha már van. De ha nem lenne pl. ez a mostani, akkor sem érezném rosszul magam.

2016. jún. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

9:

igen, ez az én véleményem.. Mert a te véleményed szerint jobb helye van a KÖZpénznek a korruptaknál?


Egyébként nem tudom, hogy merre élsz, de Magyarországon az elmúlt 10 évben nem volt értelmes dologról népszavazás, csak propaganda célokat szolgált (akármelyik oldal is kezdeményezte).


Viszont népszavazási kezdeményések voltak igazán jók is, csak sajnos nem jutottak el a népszavazásig..


Én ezt egyáltalán nem nevezném demokratikusnak..

2016. jún. 4. 13:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!