Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha valaki megtudja, hogy a...

Ha valaki megtudja, hogy a forgalmi vizsgán zsebbe kell fizetni, az miért nem jelenti fel gondolkodás nélkül a vizsgáztatót?

Figyelt kérdés
Most tudtam meg egy ismerősömről, hogy kerek-perec elmondták neki, hogy vagy fizet, vagy nem megy át. Ilyenkor miért fizetnek az emberek? Én azt mondanám, hogy kapja be a ***om, megyünk a bíróságra és takarodjon a hivatalából a korrupt szemétláda, örüljön, ha egy perrel megússza. Miért tűrik el ezt a mértékű korrupciót az emberek?
2016. jún. 5. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mert így ha fizet, akkor át fogják engedni. Örül annak, hogy sikeres lesz a vizsgája és nem akarja kockáztatni, hogy egy tisztességes vizsgabiztos megbuktassa. Másrészt van olyan is, aki félelemből fizet.
2016. jún. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mert fél tőle, azért tűri el.

A fasiszta államokban erős hierarchia van az emberek között és akik lent vannak, azok félnek a felül lévőktől.

2016. jún. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 PresidentEvil ***** válasza:
Talán azért, mert ha híre megy a vizsgaközpontban, akkor utána nagyon meg kell küzdened a jogsiért. Mint ahogy más területeken, itt is valószínűleg összezárnának előtted az ott dolgozók. Hopp, itt túl korán/későn indexeltél, itt túl lassan/gyorsan mentél, itt nem tartottad be a jogszabály Z pontját, miszerint ha szerda van és süt a nap, akkor zöld autóval nem fordulhatsz be stb. Teljesen szabályosnak fog tűnni a vizsgamenet, csak éppen mindig hiányozni fog egy pontod...
2016. jún. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Egy normális rendszerben az államnak kéne félnie a polgáraitól...



"Talán azért, mert ha híre megy a vizsgaközpontban, akkor utána nagyon meg kell küzdened a jogsiért. Mint ahogy más területeken, itt is valószínűleg összezárnának előtted az ott dolgozók. Hopp, itt túl korán/későn indexeltél, itt túl lassan/gyorsan mentél, itt nem tartottad be a jogszabály Z pontját, miszerint ha szerda van és süt a nap, akkor zöld autóval nem fordulhatsz be stb. Teljesen szabályosnak fog tűnni a vizsgamenet, csak éppen mindig hiányozni fog egy pontod..."



Miért, nincs olyan, mint érettségi vizsgánál, hogyha valakivel személyes bajom van, akkor kérvényezhetem, hogy egy független felügyelőnél vizsgázhassak? Nem lehet kijárni azt, hogy ott legyen egy rendőr arra a 20 percre, ha már ilyen rohadt korrupt az egész rendszer? Én simán megcsinálnám azt, hogy felvételt készítek az egész vizsgáról, aztán a bíróságon majd magyarázkodhat a korrupt szemétláda, hogy melyik az a jogszabály, aminek értelmében pontlevonás jár azért, ha szerdán zöld kocsival hajtasz be, amikor süt a nap. Mi van, ha pl. egy ügyvéd vizsgázik? Az is eltűri az ilyesmit? Mi van, ha nekem van annyi pénzem és erőforrásom, hogy szarrá pereljem az illetőt?

2016. jún. 5. 16:01
 5/11 PresidentEvil ***** válasza:
De, mindent megtehetsz. Viszont fizetni gyorsabb és kényelmesebb, mint pereskedni és várni, mikor kerülsz sorra egy olyan vizsgabiztosnál, aki korrekt. Ha mindenki feljelentést tenne, egy idő után megszűnne a probléma, de addig sajnos...
2016. jún. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

Mert jogsit akarsz és nem hónapokig, évekig bíróságra járni.


Mert nem nagyon tudod bizonyítani, sőt ketten - az oktató és a vizsgabizonytalan - lesznek ellened, akik állítják, nem történt semmi.


Ha nagyon vergődsz, bebizonyítják: te kezdeményezted a dolgot és ők utasították el.


Én kamionos vagyok, sokféle szakvizsgával, láttam ezt - azt. És ezért kérdezem: azt hiszed "odafent" nem tudják?

Csodálkoznál ha tudnád mi minden folyik még itt.

2016. jún. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
az biztos... Hakapeszi megmondta a tutit.
2016. jún. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azért, mert nem olyan nagy összeg, inkább kifizeted és hagyjanak békén.


De egyébként megoldható, hogy kifizeted és utána két mondattal visszakapod a pénzedet és a jogsit meg úgysem tudja már elvenni tőled.

2016. jún. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ne biztasd ilyenre szegényt, még nem ismeri a magyar állami maffiát.

én egyszer tettem csak feljelentést rendőr ellen, tök objektív bizonyítékokkal stb, na gondolhatod, abból mi lett, másnap megjelentek nálam "házkutatni", és persze én lettem a bűnös, az meg megúszta, az ügy "eltűnt". emberek, fogjátok már fel, hogy nem Kanadában, Svédországban vagy hasonló jogállamban vagyunk, ez itt magyarország, igen kis betűvel! szóval gondolkodni, mielőtt ilyeneket csinálni!

2016. jún. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Egy normális rendszerben az államnak kellene félnie a polgáraitól". Ott valóban. De ez távolról sem normális rendszer.


És hogy sokan miért fizetnek?

Oka több is lehet.

1: Nem tudja bizonyítani. Állítás áll szemben állítással, hangfelvétel nincs (ha lenne is, csak akkor használható fel, ha a felvétel készítője tájékoztatja a másik felet a hangfelvétel készítéséről)

2: Magyarországon a bürokrácia útvesztője végtelen. Minden egy örökkévalóság, az ember a felénél belefásul. Feljelentés, idegeskedés, bizonyítás, ha sikeres, akkor per, mindez hónapokig, évekig elhúzva, ha nem sikeres a bizonyítás, akkor akár per a feljelentő ellen becsületsértéstől a hamis vádig, polgáritól a büntetőperig bármi megeshet.

3: Végére hagytam, de valljuk be, a leginkább kézenfekvő: Mert a fentiekből kiindulva ki a fene akar azzal szórakozni, hogy pereskedik, atrocitásoknak teszi ki magát? Aki vezetni tanul, mielőbb jogsit akar szerezni. Ebben érdekelt. Ha ettől x ezer forint választja el, erre fog koncentrálni.


Ez persze nem jó így. Nem jó, mert lassan elfogadottá, természetessé teszi a korrupciót, valamint nem jó, mert instabil tudású balfékeket szabadít rá a forgalomra,

2016. jún. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!