Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az egyetemisták körében...

Az egyetemisták körében valóban a Jobbik a legnépszerűbb párt?

Figyelt kérdés

[link]

Már nagyon sok közvélemény-kutatás kihozta ezt az eredményt, de én személy szerint nem tapasztalom ezt (az ELTE BTK-ra járok). A tapasztalataim alapján itt sem a Fidesz, sem a Jobbik nem népszerű, az meg egyenesen elképzelhetetlen, hogy itt valaki demokráciaellenes legyen.

Egy barátnőm az ELTE ÁJK-ra jár, ő is hasonló tapasztalatokat szerzett.


2016. jún. 6. 11:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Bölcsészen meg jogon a baloldal népszerű, a műszaki karokon meg az én tapasztalataim szerint a jobboldal.
2016. jún. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%

Amikor ilyen hangzatos állításokat tesznek, akkor a végén kiderül, hogy MINDIG az ebben a cikkben említett "Aktív Fiatalok Magyarországon" c. eltés "kutatásra" hivatkoznak.


Ami első körben e-mailen zajlott. Körbeküldték őket az évfolyami levlistákon és ennyi. Nulla reprezentativitás vagy statisztikai kívánalmaknak megfelelés.


A második körre már személyes megkérdezésekre váltottak, de ott se állították, hogy reprezentatívak lennének, tehát lényegében semmit sem ér.


Amúgy az egyetemisták körében a magasan legnépszerűbb szokás a nem politizálás. A bármilyen pártot választók már a választásuknál fogva kisebbséget alkotnak.

2016. jún. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%

Így van, az ilyen dolgozatok se az eltén születnek. [link]


És a férfiak körében népszerűbb a Jobbik és köztudott, hogy a műszaki szakokon jóval több a férfi.

2016. jún. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

A bölcsészeket sem tudom kifejezetten baloldalra sorolni. Nem igazán jelentenek semmit az Együtt PM pártok amik "fiatalosak" lehetnének, aki meg maradt azok vagy fideszesek, vagy jobbikosok.


Nagyon kevés volt az egy főre eső kockás ing is. Aki megtapasztalta a diákmunkát pl soron vagy betanított több műszakban, egyáltalán nem gondolja a tanárok munkáját olyan hű de nehéznek, a legtöbb emberhez képest még így is kiváltságosak a munkakörülményeik.


Persze a végén aki tanár lesz az csinál egy pálfordulást, és mintha nem is látta volna a munkaerőpiac másik felét.


A fidesz meg a jobbik nem tudom hol demokráiaellenes... vagy csak nem tudják a jogászok, hogy mit jelent a demokrácia... az is lehet.

2016. jún. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%
A jobbik népszerű a fiatalok körében de kifejezetten az alacsony végzettségűek körében mert őket lehet ezekkel a turulos hátrafelé nyilazós dajkamesékkel beetetni.
2016. jún. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a tuti, ha valaki töriszakos és úgy jobbikos :D :D
2016. jún. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
A természettudományi, műszaki területeken a többség inkább liberális nézeteket vall pártoktól függetlenül, e mellett vannak fideszesek és dk-sok, mszp-sek is, de a jobbik elégé népszerűtlen.
2016. jún. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A műszaki karokon kívül az egyetemisták 90% ultraliberális, nagyon is tudhatom, mert én is egyetemista vagyok...
2016. jún. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 MolotovPunk ***** válasza:
100%

Én azt vettem észre,hogy az egyetemisták jelentős része eléggé liberális gondolkodású,így valahol az is visszatükröződik,hogy ők főleg LMP és Együtt szavazók.

Ahol én dolgozok,ott viszont sok a szakmunkás és a hasonló végzettségű ember (érettségizett) ember,na ott viszont tényleg a Jobbik a legnépszerűbb párt.

2016. jún. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
95%

ez a cikk nem kommentelhető...

a nagy origos demokrácia, és szólásszabadság.

2016. jún. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!