Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fideszesek miért verik a...

A Fideszesek miért verik a mellüket, amikor alternatíva híján, aki ellenük szavazna, inkább el sem megy, így könnyű győzni, ha csak a Fideszesek mennek szavazni, nem?

Figyelt kérdés
2016. jún. 6. 19:03
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:

29-es!

Hagyd ezt az ócska dumát. Már egyszer leírtam, hogy én mindig elmegyek szavazni.



30!

A baloldalnak igaza van abban, hogy diktatúra van. Csak egy diktatúrában lehetséges, hogy egy szűk érdekcsoportnak ekkora hatalma legyen.

2016. jún. 6. 21:29
 32/44 anonim ***** válasza:
26%
Kérdező szerintem feküdj le aludni.
2016. jún. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:

Drága kérdező! Az, hogy a saját bevallásod szerint sincs alternatívája a Fidesznek, mert bár van még egy tucatnyi párt, de mind impotens, az nem azt jelenti, hogy diktatúra van. Az azt jelenti, hogy azzal a tucatnyi párttal nagy bajok vannak, és ideje lenne magukba fordulniuk, mert a diktatúrázás nem jön be, mint program.

Meg ha a Fidesznek annyi stabil szavazója van, hogy 2006 ősze óta kivétel nélkül minden választást (önkormányzati, EU, parlamenti) megnyert, akkor talán ez azért is lehet, mert valamit jól csinál. Kormánypropagandával, diktatúrával, megfélemlítéssel, meg hasonló baromságokkal indokolni mindezt megint csak öngól, ezzel nem lehet újraépíteni leszerepelt és szétzüllött pártokat.


Beszédes ám, mikor a magukat "demokratáknak" nevezők a népakaratot diktatúrának nevezik.

Ezek a népet is leváltanák, ha nem őket támogatják.

[link]

"A nép monnyon le!" :D

2016. jún. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
az hogy a nincs alternatíva, nem a fidesz hibája. és az hogy csak fideszes szavazók mentek szavazni, és hogy ez nem győzelem, ez meg aztán ordas nagy baromság. ha én pl. nem megyek el egy meccsre, az ellenfél automatikusan győz. és ez igazságos. ha próbálkozol veszítesz, ha nem próbálkozol, már vesztettél- tartja ugye a mondás. meghogy diktatúra? ember tudod te mi az? hitleri németország, sztálini szovjetunió, észak-korea, na ezek a diktatúrák. nem tudsz már mit csinálni városi jó dolgodban, ezt gondolom. diktatúrában már rég a dutyiban ülnél egy ilyen kérdés után, már ha életben volnál egyáltalán. úgyhogy a baloldal veresége nem a fidesz hibája, ezt azért ne kenjük már rá és a szavazóira.
2016. jún. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
Akinek van egy kis esze, az elhúz messzire innen.
2016. jún. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:

Az, hogy menjek el aludni, nem érv. Üres fröcsögés. Érvelj és indokolj, az arroganciádat hagyd a pártodra.


33-as!


Leírom mégegyszer, mert másodszorra sem esett le neked. Az, ha szinte csak a fidesz szavazók mennek el szavazni és ezért a fidesz nyer, az milyen népakarat?


A többség, el sem megy szavazni, mert nincsen kire. Nem véletlen, hogy régóta botrányosan alacsony a részvételi arány a szavazásokon. Azért, mert az emberek nagyobbik része el SEM megy. Igen, ezzel a fidesz malmára hajtják a vizet, nyilván.


De attól ez még nem népakarat. Mert a kisebbség, aki fidesz szavazó az elmegy és leteszi a voksát a fideszre. De attól ez még nem népakarat. Így érthetö?

2016. jún. 6. 22:43
 37/44 A kérdező kommentje:

Nem a fidesz hibája, hogy nincs alternatívája, sosem mondtam, hogy a fidesz hibája. Csak éppen a semmire veri a mellét a fidesz és a szavazótábora. Ellenfél nélkül könnyű gyözni.


És igen, diktatúra van. Kezdjem el sorolni? Inkább nem, mert betelne vele az oldal. Csak egyet emelek ki a sokszázból, mert ez még friss. Matolcsy ügy. Aki ezek után képes öt is védeni, az pedig ugyanúgy bűnrészes. Máshol a tolvajokat megbüntetik. De a fidesz kormánya alatt úgy látszik, nem.


Csakis egy diktatúra képes önmagát propagálni. Mert, ha valami júl működik, azt nem kell propagálni.

2016. jún. 6. 22:48
 38/44 A kérdező kommentje:
Csakis egy diktatúra képes uszítani és összeesküvés elméleteket gyártani. Épeszű ember nem gyárt összeesküvés elméleteket.
2016. jún. 6. 22:50
 39/44 anonim ***** válasza:
Kérdező, 2010-ben 64, 14-ben 61% fölötti részvétellel szerezte a Fidesz a minősített többséget. Akárhányszor leírhatod a baromságodat, ez attól még népakarat. Bizonyára a vasárnapi Sztalinvárosi, 30% körüli részvétel melletti Fidesz győzelem dobott így fel, de egy ilyen időközi önkormányzati képviselő (!) választáson nemigen szoktak ennél többen megjelenni. Némi presztizskérdésen túl nincs semmi jelentősége és hatása az országos politikára. Gondolom, a múltkori salgótarjáni balos diadal után hasonló részvételi mutatók mellett a demokrácia diadalát ünnepelted. :)
2016. jún. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:

Kérdező, én próbálok itt neked segíteni, hogy teljesítsd a küldetésedet, elmondom türelmesen, mi az, ami már bizonyítottan nem jön be, erre elkezdesz megint diktatúrázni. Reménytelen vagy, mindjárt itt is hagylak a francba. Nincs diktatúra. Én már éltem a kádári puha-diktatúrában, ha ettől a rendszertől így kikészülsz, attól kárt tettél volna magadban, pedig az már a vége felé volt.

Szóval: a diktatúrázás nem jön be népeknek. Érvelj, kire, miért kellene szavazni.

Matolcsy-ügy? Bizonyára arra gondolsz, hogy míg a Simor-érában rendszerint évi párszáz mrd-dal meg kellett segíteni közpénzből az MNB-t, addig most annyi nyereséget csinált. Máris utálom érte.

2016. jún. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!