Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz került a kormányra....

A Fidesz került a kormányra. Lesz akkor új oktatásügyi miniszter is? Bővebben alul.

Figyelt kérdés

Üdv!


Valahogy meg kellene reformálni szerintem a magyar oktatást. Hogy valamiben különleges legyen. Mondjuk hordozható számítógépeket használhatnánk az órán (szigorúan csak az épp aktuális tananyagot jegyzetelhetnénk, netezés szóba sem jöhet). Persze ehhez azért sok pénz kell, egy normális laptop mondjuk 100.000 forint. Most nem azt mondom, hogy az államnak kellene ezt az összeget finanszírozni, de azért a nagycsaládosoknak (ld. a tankönyvek ingyenesek a nagycsaládosoknak) lehetne ingyenes a laptop.


Mit szólnátok? :-)


A minap jutott eszembe, a véleményekre lennék kíváncsi :-)


16/F


Tudooom, hülye ötleteim vannak! :-)


2010. ápr. 12. 20:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Én egy nagyon jó gimibe járok, de az ország nagyon sok iskoljában még a fűtés is probléma, meg beáznak a falak, nincsenek rendes padok, székek stb. De laptop, na igen az a legfontosabb... XD
2010. ápr. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Miért, szerinted a középiskolások hány százaléka tud olyan gyorsan írni gépen, mint kézzel? Oké, hogy folyamat megy a legtöbbnél az msn, de azért akadnak jópáran, akiknél még nem ez a napi program. A gépírás külön tantárgy ám (én tanultam konkrétan). Az egyetemeken lehet laptoppal jegyzetelni, mégsem sokan teszik ezt, mert annyira azért nem egyszerű. És igazából nem értem, hogy mire lenne ez jó? Miért kéne laptoppal jegyzetelni?

Pályázni az iskoláknak eddig is lehetett értelmes és reális dolgokra, és sokszor volt, hogy meg is kapták a pályázott összeget.

Nem tudom, honnan szedted az ötletet, de elég nagy hülyeség. Nem fog senki sem erre pénzt (állami pénzt) adni, amikor ennél sokkal nagyobb gondok is vannak, ráadásul ez még csak szükségesnek sem nevezhető.

2010. ápr. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy csak hogy a kérdésedre is válaszoljak (amit nem tudom miért tettél fel, mert nem erről szól a kérdésed), természetesen új kormány => új miniszterek.
2010. ápr. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de nem látom értelmét annak, amit írsz. Nekem sosem volt szükségem a középiskolában laptopra, sőt, akármilyen hihetetlen, az egyetemen is tudok tollal írni és nem maradok le, gépelve hamarabb lemaradnék, pedig tudok gyorsan gépelni.

Ezt amit te mondasz hívják totálisan felesleges dolognak. Akinek szüksége van rá vegye meg, de nehogymár ilyesmivel foglalkozzon valaki, hogy pusztán különlegességből mindenkinek laptopot.

2010. ápr. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Én annak örülnék, ha először is a diákok nem kapnának olyan baromi nagy szabadságot!

Tanulni szerettem, de iskolába járni nem, mert ha figyelni szerettél volna, de nem hallottad a tanárt néhány gyökér miatt, akik épp órán kívánnak dumálni, még te voltál az ünneprontó vagy stréber. A tanár hiába szól a diákokra, semmi esélye. Kiküldeni nem lehet senkit, mert joga van az órán ülni, stb.

Előbb fegyelem legyen.

2010. ápr. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

És ezt hanyadik osztálytól gondoltad? Egy ilyen bevezetése nem helyettesítheti a kézírást például, vagy matek órán igenis meg kell tanulni az alap számolási műveleteket, mert ha mindig számológépet használsz, egyszer csak a kasszához érve azt veszed észre, hogy nincs nálad elég pénz, hogy kifizesd a kosár tartalmát... De origamit se tudnál vele hajtogatni, vagy gyurmázni...

Főiskolán-egyetemen látnám értelmét, illetve nyelvórákon a számítástechnikán kívül. De mindent nem helyettesíthetne egy gép.


Szerintem az alapokat kéne megreformálni, visszaállítani a néhány évvel ezelőtti rendszert, eltörölni a szöveges értékelést, meg hogy igenis lehessen buktatni alsóban is, és mondjuk ha a suli azt akarja, hogy az osztályteremben legyen szemléltető, és minden osztálynak a szükséges szakkönyvekből saját példány (gondolok itt pl. a Szinonima szótárra vagy a Magyar Értelmező Kéziszótárra, és hasonlókra), megfelelő (és nem rongyos) állapotú térképek... stb. akkor ezekre ne 5000Ft-ot biztosítsanak ÖSSZESEN egy évre (nem vicc), hanem annyit, amennyi szükséges.

2010. ápr. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
34%
Én meg a mobiljukat törném szét a fejükön először!Csak lumpolni járnak iskolába, meg tanárt verni!Remélem végre drákói szigor jön ezekre a semmire kelő, neveletlen suttyókra!:))
2010. ápr. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
20:38 - Egyik diák kolléganőm mesélte, hogy náluk az egyetemen van olyan előadás, ahol a tanár nem engedi, hogy laptopon jegyzeteljenek.
2010. ápr. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ezzel a buktatás dologgal amit az utolsó írt teljesen egyetértek. A szülők szégyellik és nem engedik hogy bukjon a gyerekük, de abba nem gondolnak bele, hogy ha már az első osztály gondot jelent mi lesz másodikban? Holott ha még egyszer járná az elsőt soha semmi hátránya nem származna belőle, ebben az esetben csakis és kizárólag előnye.
2010. ápr. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
21:05-nek: Tudom, nálunk is van olyan tanár, aki nem engedi. Csak a legtöbbet nem zavarja, de ott se használja senki általában.
2010. ápr. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!