Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ellenezte a fidesz...

Miért ellenezte a fidesz ellenzékben az államilag támogatott szakok minimális (pár száz hely) csökkentését is, mikor ők 20-25 ezerrel akarják csökkenteni kormányon? Vagy akkor is jó dolognak tartották, csak ilyet másik kormányra nem szabad mondani?

Figyelt kérdés
2011. okt. 24. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindent ellenzett,amikor ellenzékben volt,amit most megcsinál. Miért? Csak.
2011. okt. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert akkor ellenzékben voltak. Az ellenzék dolga pedig az, hogy ne mindenben értsen egyet a kormánnyal. Viszont a magyarországi hisztérikus politikai életben ez (is) kitekeredett: az ellenzék dolga az, hogy mindig, mindenben mondjon ellent a kormánynak. Amit a kormány csinál, az rossz, az ellenzék mindent megtagad.

A Fidesz is ezt a szerepet játszotta: nem engedhette meg magának, hogy bármiben is egyetértsen az MSZP-vel, mert oda a jól felépített kép, a választópolgárok nem értik, mitől ellenzékiek ők. Esetleg még azt is kapisgálni vélik majd, hogy talán a háttérben nincs is akkora ellentét, mint amit a színjáték mutat...

Ezért kellett akkor támadniuk a javaslatot. Lehet, hogy ők már akkor is úgy gondolták, hogy kevesebb államilag támogatott hely kell a felsőoktatásban, de akkor, ellenzékben ezt nem mondhatták ki, mert egyet értettek volna a kormánnyal és azt itthon nem szabad.

2011. okt. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor azt vártam, hogy a Fidesz ingyen sört ígér, mert kb. már csak az hiányzott a sorból.
2011. okt. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:02



Szavazz az MKKP-ra. Bónuszként még örök életet is kapsz.

2011. okt. 24. 18:04
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

78%-os vagyok

Nem szavaztam a Fideszre, mert már akkor hülyeségeket beszéltek, pl. szerencsejáték adónak a kétszeres elosztása stb., mégis sokan kajálták, elvakultan hallgatták. Az ingyen sört erre értettem.

2011. okt. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Más ellenzékben lenni, és más kormányozni. És ez igaz mindkét oldalra.

Ellenzékben akkor is ellenezni KELL a kormánypárt javaslatait, ha azokat később megszavazzák, vagy korábban éppen ők javasolták azt.

2011. okt. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez egy rendkívül hülye kérdés már bocs. Azért jó most a férőhelyek csökkentése, mert nincs pénz fenntartani őket hála matolcsy miniszter úrnak! De hatalmasat fognak ám bukni!
2011. okt. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon tévedsz! Nem akarják, hanem már csökkentették és nagyjából 30 ezerrel. Egyébként pedig az állam akkor csökkenti ilyen drasztikusan a kiadásait, amikor veszélyben érzi a költségvetési egyensúlyt.

Viszont van még egy érdekes dolog a felsőoktatási "átalakítással" kapcsolatban. Nem csak az ÁT helyeket csökkentették, de kb. kétszeresére emelték a tandíjakat is, amit a legtöbben csak a megemelt összegű diákhitel 2.0-ból tudnak finanszírozni. Ennek a kamattámogatására viszont sokszor annyit fog költeni az állam, mint amennyit a férőhelyek csökkentésével nyer.

2012. júl. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!