Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobn lenne, ha a köztársasági...

Jobn lenne, ha a köztársasági elnököt a következő módon választanák?

Figyelt kérdés

Három lehetőség jutott az eszembe:

1: a parlament választja az ellenzék jelöltjei közül.

2: az állampolgárok választják bármely párt jelöltjei közül.

3: az állampolgárok választják az ellenzék jelöltjei közül.


Melyik lenne a legjobb? Miért?


2016. jún. 16. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
Én a másodikra szavaznék,de talán még azzal is kiegészíteném,hogy csak az lehet jelölt,aki nem tagja semmilyen pártnak,ha úgy tetszik "civil".Mégpedig azért,mert ezesetben gyakorlatilag nem függene egyik párttól sem,tehát például törvénytervezetek elfogadásakor,vagy "visszadobásakor" nem kellene azzal foglalkoznia,hogy mit fog szólni a "főnök".
2016. jún. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

Én még hozzátenném, hogy csak olyan ember indulhatna a címért aki a megelőző 5 évben nem volt semmilyen politika párt tagja.

Ezzel úgy nagyjából kizárnánk a "Plagi bácsi" szerű bábokat és nyaloncokat.

2016. jún. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2-es, de ezt a 90-es években egy ügyesen trükkös módon feltett népszavazás során leszavazták az állampolgárok.
2016. jún. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az lehet csakhogy én akkor még nem éltem vagy voltam kb 1,2,3,4 éves
2016. jún. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

jaj nem rád mondtam, hogy 2-es, hanem hogy a kérdésfeltevőnek a 2. pontja tetszik

amúgy én se voltam szavazóképes még, de ez van, utólag nem tudsz változtatni rajta még népszavazással se, mert alaptörvényt érintő dolgokban nem írható ki.

2016. jún. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!