Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jól tudom hogy a parlament...

Jól tudom hogy a parlament döntését a köztársasági elnök meg tudja vétózni?

Figyelt kérdés
Tehát meg tudja akadályozni a törvény elfogadását? Ha jól tudom alkotmánybíróságra küldheti, van más lehetősége is?

2016. máj. 4. 21:28
 1/5 Gauldoth ***** válasza:
Igen, de csak 1x küldheti vissza újragondolásra. Viszont ha a parlament változatlan formában adja le újra, akkor kénytelen elfogadni.
2016. máj. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Micsoda hülyeség, rendben köszönöm.
2016. máj. 4. 22:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Valóban teljesen hülyeség.
2016. máj. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez így van, viszont mivel Magyarországon a köztársasági elnök jellemzően az épp aktuális kormány bábja, ezért sajnos nincs túl nagy jelentősége, pedig van ahol az ehhez hasonló rendszer jobban működik, mert jobban elválik egymástól a parlament és az elnök.
2016. máj. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Magyarországon a köztársasági elnök jellemzően az épp aktuális kormány bábja" - na, na...

Göncz nem volt az első Orbán-kormány bábja, mint ahogy Mádl és Sólyom sem volt a Medgyessy-, a Gyurcsány- és a Bajnai-kormány bábja. A báb szerep csak Schmitt álamfősége idejére volt jellemző.

2016. máj. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!