Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek lesz magyar euró?

Szerintetek lesz magyar euró?

Figyelt kérdés

Én személy szerint nem találom fontosnak.Szerintem jobb ha van saját pénznemünk(legalábbis számomra kellemesebb),és ha netán az euró bármikor megbukna nem érintené annyira a magyarokat(mondjuk nincs kilátásban az euró megbukása,de egy jó példa).Én pénzgyűjteményt vezetek,és szerintem így színes a világ,hogy mindenkinek külön pénznem van.Persze azért nem mindenkinek...Az únióban nincs így sajnos.Na mindegy,Magyarországnak szerintem egyelőre így jó!

Szerintetek?



2016. jún. 16. 21:44
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Jó lenne a magyar euró, mert így szép lassan értéktelenedik el a pénzünk, így legalább az szinten maradna. Csak az utóbbi 10 évben 25%-kal kevesebbet ér a pénzünk az euróhoz képest.
2016. jún. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%
Nem kell nekünk a hanyatló nyugat pénzneme!
2016. jún. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Semmi szükség Euróra. Komolyan bevetted azt a dumát hogy ettől te jobban fogsz élni? ugyan annyi fizetést fogsz kapni mint most, csak euróban. Az EU propagandája volt az euró , mivel az erős nyugati államokat hosszútávon ez erősíti, az hogy hosszútávon valós haszna lenne ennek a keleti gyöngébb tagállamok számára, semmi sem bizonyítja.
2016. jún. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

"Az EU propagandája volt az euró , mivel az erős nyugati államokat hosszútávon ez erősíti, az hogy hosszútávon valós haszna lenne ennek a keleti gyöngébb tagállamok számára, semmi sem bizonyítja."


Hú. Az igen.


Egyszer majd lesz magyar euró, de a következő 10 évben biztosan nem. Egyébként jelenleg jobb, hogy nincs eurónk.

A forint leértékelődése az euróhoz képest pedig kimondottan előnyös a gazdaságunknak.

2016. jún. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%
Én emlékszem, hogy a Fidesz kormány 2002-ben 2006-os céldátumot adott annak, hogy bevezessük. Szerencsére ezt az MSZP kormány megakadályozta azzal, hogy az államadósságot jóval az elvárt 60 % fölé tolta, és hosszú időre lehetetlenné tette, hogy bevezessük. Ha Fidesz kormány marad, akkor idővel minden feltétel adott lesz rá. De baloldali kormányoknál, tekintve, hogy szisztematikusan növelik az államadósságot, ezt kizártnak tartom.
2016. jún. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

"Ha Fidesz kormány marad, akkor idővel minden feltétel adott lesz rá."


Elvileg a Fidesz kormány azt mondta, hogy 2016-ra már esélyes a dolog. Mégsem. Most 2020-at mondanak, majd meglátjuk, de nem vélem valószínűnek.

Az MSZP kormányról meg annyit, hogy gazdaságilag tényleg analfabéták voltak, de a Fidesz stratégiája is csak abból áll, hogy "ne csináljunk semmit, majd megoldódik magától a gond". Mármint komolyan, tett a Fidesz bármi komolyabb gazdaságélénkítő intézkedést?


Az euró kérdése pedig jóval kevésbé arról szól, hogy most ki milyen érméket és bankjegyeket használ, hanem a monetáris politika megosztásáról. Ha bevezetik az eurót nálunk is, úniós szervezetek fognak beleszólni a gazdasági működésünk ezen részébe.

2016. jún. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem egyszer majd bevezetjük.

Sok előnye lenne az eurónak (nagyobb pénzügyi stabilitás, pénz értékállósága, európai kereskedelem egyszerűsödése), de sok hátránya is lehet az önálló monetáris politika feladásának. Összességében talán több az előny, én támogatnám a csatlakozást az eurózónához.

2016. jún. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Remélem hogy nem vezetik, szeretem a forintot. A németeknek a nagy része is inkább visszatérne a márkára.
2016. jún. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Olvaszótégely--monetáris eszközökkel .

Nagyobb befolyásolhatóság, "ellenőrizhetőség", korlátozás és kiszolgáltatottság, nagyobb "beavatkozási" lehetőség . Ha egy ország önálló útját szeretné járni, saját elképzeléseit, gazdaságpolitikáját a maga érdekei szerint szeretné alakítani, az euróval járó megkötöttség gátolja vagy teljességgel lehetetlenné teszi e cél megvalósítását.

Úgy vélem, nem csupán Magyarország, de minden, ma az Európai Unió közös pénzét használó ország jobban járna, ha a közös eurótól független, nemzeti pénznemét használhatná újra. Egyébként, tudtommal néhány éve Merkel megpendítette azt a húrt, hogy Németország szeretné visszavezetni a stabil és értékálló márkát. ( amiről szintén nem "szabad akaratából" mondott le Németország és sztem beszédes az a tény is , hogy a Deutsche Bundesbank KORLÁTLAN IDEIG garantálja a márka euróra váltását ! Vajh, ugyan, miért ? )

Igen hamar szóltak Merkelnek "fentről", hogy coki! , ezt a témát tegye félre és ne merjen nagyot álmodni!


Alábbi cikkből is kiabál az ellentmondás, amikor az eurohasználat előnyeit próbálják ecsetelni :

[link]

Sztem a harmadik "indok" igen tömören és villámgyorsan megérteti, mire (és kiknek) is "jó" az euró :


--A tagállamok gazdaságpolitikájának összehangolása

--A költségvetési politikák összehangolása az államadósság és az államháztartási hiány korlátozásával

----Független monetáris politika, amelyet az Európai Központi Bank (EKB) működtet

--Egységes valuta és euróövezet


FÜGGETEN monetáris politika > < amelyet az EKB működtet.

Nu, akkor most kitől és mitől válik függetlenné az, amit az EKB működtet ???


Nagyon remélem, előbb döglik be az euró, minthogy Magyarország belépjen ebbe a nagy, nagy....

....monetáris únióba!


Mindenkinek ajánlom figyelmébe : [link]

2016. jún. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
12%

A közös monetáris politika egy szükségeleme a közös európai pénzrendszernek, máskülönben ha az egyik ország elk*rná, húzná magával a többit is.


Maga az EU tagság is áldozatokkal jár, minden csak mérlegelés kérdése.

2016. jún. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!