Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar egyetemeken miért...

A magyar egyetemeken miért tanítanak olyan sok felesleges dolgot?

Figyelt kérdés

Úgy hozta a sors, hogy Ausztriában vállaltam munkát.


Magyarországon, pályakezdőként kerestem netto 130 ezer forintot,mondogattam magamban "édes anyátok fog ennyiért dolgozni".

Diplomám nem volt, de volt helyette felsőfokú végzettségem, ami azért annyira nem rossz.


Aztán, elkezdtem magánnyelvtanárhoz járni,németből nyelvvizsgáztam.

Ausztriában, elég hamar fel is vettek egy jó helyre.Magyarországon hónapokig keresgéltem, Ausztriában meg 3 hét alatt összejött.


A bécsi egyetemre is sikerült bejutnom levelező képzésre.


Amikor érettségiztem, nem éreztem magam jónak egy egyetemhez, így nem jelentkeztem, helyette csináltam egy felsőfokút.

Bécsben viszont, a kollégák tanácsára, jelentkeztem.



Minden olyan ésszerű, nem bonyolítanak túl mindent.

Gazdasági szakra járok.

Magyarországon a gyenge matekom miatt nem mertem nekiállni.De itt, valahogy egyszerűbb.


Egy közgazdásznak/gazdasági szakembernek az összefüggéseket kell látnia,megértenie és nem deriválni.


2016. jún. 24. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
"Egy közgazdásznak/gazdasági szakembernek az összefüggéseket kell látnia,megértenie és nem deriválni." Világos. Mondja ezt egy tanulmányait most kezdö. Egyáltalán miért tanulsz ha ennyire tudsz mindent?
2016. jún. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Mert "itthon" nem az a cél, hogy jó szakember légy, hanem az, hogy istenkomplexusos vén xarok kiéljék rajtad a kínjaikat.
2016. jún. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Mert itthon nem óhajtják hogy bármilyen szakod legyen, mert nem tudnak neked munkahelyet teremten, hogy tudj is dolgozni vele, így inkább azzal oldják meg hogy nem is kell , mert nincs végzettséged. Ennyi sajnos Magyarország.
2016. jún. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

"Egy közgazdásznak/gazdasági szakembernek az összefüggéseket kell látnia,megértenie és nem deriválni."


Elég merész ezt úgy kijelenteni, hogy egy hónapot nem töltöttél rendes felsőoktatásban. Azért valljuk be, a felsőfokú végzettség nincs egy rangban egy egyetemi diplomával...

Attól, hogy te leragadtál a deriválás szintjén, nem jelenti azt, hogy erre megy rá az oktatás... Majd egyszer eljutsz egyszer az államvizsgáig, olvasd újra ezt a kérdést.

2016. jún. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

hát van egy rossz hírem, a gazdász képzés első féléve határértékekkel és deriválással folyik, a második pedig integrálással és lineáris algebrával


jó mulatást hozzá


amúgy igazad van, a munkaerőpiacnak van egy széles rétege akiket csak exceles feladatokra tudnak csak használni, ismerve a képességiek határát, de a juinor adatelemző nem közgazdász pozíció, hanem szellemi sormunka

2016. jún. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nem tudom, de nekem is már a faxom tele van, hogy mennyi sz.art kell megtanulni egy olyan pályáért, ahol pályakezdőként 100-at, 20 év után kb. 180-at kapsz kézhez... Igaz, nem a fizu miatt jelentkeztem, de egyszerűen felháborító, úgy érzem, inkább csak leépítettek mind szellemileg, mint pszichésen 3 év alatt. A magyar "nagy" egyetemeken megy a szivatás ezerrel. Ilyet külföldről még nem hallottam, lehet, hogy az anyag ott is fos, de legalább nem döngölnek földbe vizsgáztatásoknál kéjes pofával, hogy még a kegyelem kettesed után is sírni tudjál.
2016. jún. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
integrálás, deriválás nem haszontalan dolog, hiszen ha neked is lesz majd gyermeked, ő is fogja majd tanulni az iskolában ezeket a dolgokat, és így tudsz majd neki segíteni.
2016. jún. 26. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!