Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyesek miért hiszik azt,...

Egyesek miért hiszik azt, hogyha Magyarország kilépne az EU-ból akkor mi itt mind éhen halnánk?

Figyelt kérdés

Egyes emberek előszeretettel hangoztatják, hogyha kilépnénk az Európai Unióból, akkor őskorszaki szintre süllyednénk vissza és mi mind éhen halnánk.

De e nem más mint közönséges kamuzás.


Lássuk csak Európát: A leggazdagabb országok nem tagjai az EU-nak.


Vegyük például Svájcot, Európa leggazdagabb országát, ahol talán a legmagasabb az életszínvonal. Nem úgy tűnik, hogy éhhalál fenyegetné a lakosságok. Európa legmagasabb életszínvonalú országa nem tagja az Európai Uniónak, de még csak nem is tervezte a csatlakozást.

Akkor ott van Norvégia, kétszer elutasították a csatlakozást (1972, 1994). Európa másik szintén nagyon magas életszínvonalú országában, ami talán egyből követi Svájcot, ahol a leglepukkantabb börtönök is fényévekkel jobbak mint egy átlagos magyar koli.

Szintén ott van még a kiemelkedően magas Izland is.


Vegyük a másik oldalt:


Bulgáriában vajon minden arannyá változott miután csatlakoztak az EU-ba? Aki volt más Bulgáriába az tudja, hogy ott azóta ugyanolyan rossz a helyzet mint azelőtt.

Görögország eközben 1981 óta, 35 éve tagja az EU-nak, de három és fél évtized nem volt elegendő idő ahhoz, hogy felzárkózzon a “fejlett nyugati országokhoz”. Ehelyett gazdasága többször az összeomlás szélére jutott, amit máig nemzetközi hitelinfúziókkal tartanak életben. Tehát az uniós tagság és az életminőség közt nem feltétlen van összefüggés: kizárólag az adott ország adottságaitól és politikájától függ, hogy magas-e az életminőség, jók-e a megélhetési viszonyok.


Had fejezzem be egy idézettel:

“Véleményem szerint az EU hivatalai mesterségesen keltenek egyfajta pánikhangulatot, hogy ezáltal meggyőzzék az embereket arról; nincs élet az Európai Unión kívül. De eközben vegyük például Svájcot: nem EU-tagállam, mégis fenntartotta kiváló gazdasági kapcsolatait az EU-val, és a csokoládé még mindig elérhető a boltokban.” (Harold Amann, a német Die Bayernpartei tagja)


Amann szerint az EU mesterségesen kelt pánikhangulatot, mert el akarja hitetni az emberekkel, hogy az az ország, ami kilép az Európai Unióból, kőkorszaki szintre süllyed vissza. Pedig ez alapvetően egy hazugság.


Ki hiszi még el?



2016. jún. 26. 18:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
23%
Mert ostobák mint egy darab fa.
2016. jún. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
23%
A Föld megteremne mindent,amire igazán szükségünk van,és igazából egymást segítve,támogatva a politikusoknak sem lenne hatalma.Csak normálisan érdemes gondolkodni,hogy igazából csak kiegészítjük egymást,de a teljes igazságot senki nem tudja(szerencsére).Csak részigazságokat tudunk,ezt érdemes lenne ingyen megosztani egymással.
2016. jún. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
80%
Mert azok az egyesek értenek kicsit a makroökonómiához, üzleti gazdaságtanhoz, egyéb haszontalannak tűnő dolgokhoz, amit nem tanítanak a szakmunkásképzőben...
2016. jún. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
88%
Se iparunk, se gazdaságunk se semmi... még ennyi munkák.se lenne.. lehet, hogy talpra lehetne alnni, 20 év alatt.. és addig? Meg a magyar mentalitást ismerve, tébyleg kőkorzsak lenne
2016. jún. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
87%

Megbocsáss de ez az "érvelés" teljesen hibás. És azon kívü, hogy hibás 100% bullshit.


Izland, Norvégia társult tagjai az EU-nak.

A legmagasabb életszínvonal pedig Luxemburgban van nem Svájcban.


Nem akarok nagyon belemenni közgazdasági dolgokba, de 2 dolgot kiemelnék:


1, a magyar GDP azaz gazdasági teljesítmény kb 85%-át multik, vagy multikhoz kötődő vállalatok adják. Az EU-ból való esetleges kilépésünk pedig eltántoríthatja a multikat a Magyarországi működésük folytatásától.


2, a magyar export 80%-a az EU-ba megy, valamint Magyarország az európai pénzügyi rendszer integrált része. Ha kilépünk akkor az exportlehetőségeink beszűkülnek, a tőkeforrások száma csökken, nem beszélve arról a több ezer milliárd forintról amit az EU ad felzárkóztatásra.


+1

Magyarország gazdaságilag Németországtól függ, a magyar ipar Németország beszállítója. Amíg a németek EU tagok addig nekünk is annak kell lenni, különben a csehek, a szlovákok vagy a lengyelek villámgyorsan átveszik a piacunkat.

2016. jún. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
7%

"Mert azok az egyesek értenek kicsit a makroökonómiához"


Nem értenek azok lószarho se, csak szeretnek lopni.

2016. jún. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
83%

6-os


Egyáltalán tudod mi az a makroökonómia?

2016. jún. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
96%

Először is Luxemburg Svájcnál és Norvégiánál is gazdagabb, de bőven van még EU-s ország amik őket követik a ranglistákon. Másodszor pedig nézzük más szempontból: a legszegényebb országok foggal-körömmel tepernek az EU tagságért, szóval olyan rossz sem lehet.


Az EU tagság pedig nem jelenti azt, hogy kinyitod az ajtódat és beözönlik a pénz. 2004-ben is ezt hitték idehaza az emberek, de ez hülyeség, viszont a tagság alatt rengetek szerződés köttetett és a támogatások a GDP több százalékát adják.


Alapból felvetődik a kérdés, hogy a kilépés miért lenne számunkra előnyös? Mi újjal tudnánk gazdálkodni, ami pótolja a kiesett támogatásokat, sőt túl is szárnyalja?


"Tehát az uniós tagság és az életminőség közt nem feltétlen van összefüggés: kizárólag az adott ország adottságaitól és politikájától függ, hogy magas-e az életminőség, jók-e a megélhetési viszonyok. "


Ezt nagyon jól látod, de az EU egyfajta biztosíték arra nézve, hogy politikailag ne sz*rjuk el az egészet.


De a kilépésnek szerintem az a legnagyobb hátránya, hogy körülöttünk minden más ország még tag maradna, és minden befektető kikerülne minket, mert velünk "macerás" kezdeni bármit is, holott körülöttünk a jól megszokott szabályok működnek és stabilabbak politikailag is. De talán ez még csak erősítené hosszútávon a belső piacot ki tudja.

2016. jún. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
37%

Nézzük a tényeket.

Szaros 7000 milliárdot kaptunk 12 év alatt, ez évi 600 milliárd. Magyarul pár stadionnal kevesebb és ennyi.

2016. jún. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
66%
Azt sem kéne elfelejteni, hogy Viki elég sok pénzt zsebrerak...nos ha kilépnénk , ő ugyan annyit rakna zsebre csak kevesebb pénzből.
2016. jún. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!