Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyesek miért hiszik azt,...

Egyesek miért hiszik azt, hogyha Magyarország kilépne az EU-ból akkor mi itt mind éhen halnánk?

Figyelt kérdés

Egyes emberek előszeretettel hangoztatják, hogyha kilépnénk az Európai Unióból, akkor őskorszaki szintre süllyednénk vissza és mi mind éhen halnánk.

De e nem más mint közönséges kamuzás.


Lássuk csak Európát: A leggazdagabb országok nem tagjai az EU-nak.


Vegyük például Svájcot, Európa leggazdagabb országát, ahol talán a legmagasabb az életszínvonal. Nem úgy tűnik, hogy éhhalál fenyegetné a lakosságok. Európa legmagasabb életszínvonalú országa nem tagja az Európai Uniónak, de még csak nem is tervezte a csatlakozást.

Akkor ott van Norvégia, kétszer elutasították a csatlakozást (1972, 1994). Európa másik szintén nagyon magas életszínvonalú országában, ami talán egyből követi Svájcot, ahol a leglepukkantabb börtönök is fényévekkel jobbak mint egy átlagos magyar koli.

Szintén ott van még a kiemelkedően magas Izland is.


Vegyük a másik oldalt:


Bulgáriában vajon minden arannyá változott miután csatlakoztak az EU-ba? Aki volt más Bulgáriába az tudja, hogy ott azóta ugyanolyan rossz a helyzet mint azelőtt.

Görögország eközben 1981 óta, 35 éve tagja az EU-nak, de három és fél évtized nem volt elegendő idő ahhoz, hogy felzárkózzon a “fejlett nyugati országokhoz”. Ehelyett gazdasága többször az összeomlás szélére jutott, amit máig nemzetközi hitelinfúziókkal tartanak életben. Tehát az uniós tagság és az életminőség közt nem feltétlen van összefüggés: kizárólag az adott ország adottságaitól és politikájától függ, hogy magas-e az életminőség, jók-e a megélhetési viszonyok.


Had fejezzem be egy idézettel:

“Véleményem szerint az EU hivatalai mesterségesen keltenek egyfajta pánikhangulatot, hogy ezáltal meggyőzzék az embereket arról; nincs élet az Európai Unión kívül. De eközben vegyük például Svájcot: nem EU-tagállam, mégis fenntartotta kiváló gazdasági kapcsolatait az EU-val, és a csokoládé még mindig elérhető a boltokban.” (Harold Amann, a német Die Bayernpartei tagja)


Amann szerint az EU mesterségesen kelt pánikhangulatot, mert el akarja hitetni az emberekkel, hogy az az ország, ami kilép az Európai Unióból, kőkorszaki szintre süllyed vissza. Pedig ez alapvetően egy hazugság.


Ki hiszi még el?



2016. jún. 26. 18:43
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
90%

Oké, tehát az az érv, hogy Svájcban is tök jól élnek EU nélkül, tehát mi is meglennénk az EU nélkül? Ez milyen következtetés? Svájc és Magyarország gazdasága kissé különbözik. De hát biztos hülye mindenki, aki belépett az EU-ba.


Abban is tévedsz, hogy Svájc nem tervezte a csatlakozást, hogy a fenébe ne tervezte volna? Volt is róla népszavazás 1992-ben, csak minimális többséggel az elutasítók nyertek. Sőt, a csatlakozási kérelmet csak pár napja vonták vissza hivatalosan. Egyébként Svájc is elég sokat profitál az EU-ból, annak ellenére, hogy nem tag.


Szóval kicsit tájékozódni kéne, mielőtt ilyen nagy szavakat kimondasz.

2016. jún. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
92%

Még ha egy okos és hozzáértő kormánya lenne Magyarországnak, ami ugye nincs, akkor is igen nehezen tudnánk még egy közepes életszínvonalat is elérni az UNO nélkül. Svájc gazdaságát meg ne hasonlítsd össze a Magyar gazdasággal mert olyan távol van tőle mint batyus zsidó Jeruzsálemtől.

Úgyhogy mi csak veszítenénk az UNIO-ból való kilépéssel és nem is keveset.

2016. jún. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
85%

Jó, akkor drága kérdező figyelj picit, de nagyon, mert ez rendkívül bonyolult:

Kicsim, ne hasonlítsd svájcot Magyarországhoz. Van egy kis külömbség, ezt nem kell ecsetelni, de ha te ezt nem látod nem velem van a baj....

Továbbá:

Jól jegyez meg-> EU-nak van pénze, nekünk nincs....

Ez az alap tendencia. Na figyelj:

Magyarország nem élt jobban semmivel a csatlakozás előtt de ez már amugy is lényegtelen. A 2006 és 2008 közti dolgok miatt Magyarország nagyot esett... . Épp hogy csak megúsztuk a teljes összeomlást pl. Alig emelkedtünk,csakBajnai idején,Orbán meg tartja azóta ezta szintet, nem óhajt javítani..

Tehát az eu pénzből élünk jó formán. Ha valaki ezt nem látja az inkább ne gondolkodjon, először ismerkedjen meg az állapotok folyamatával. Ez van.

Ja:

"Bulgáriában vajon minden arannyá változott miután csatlakoztak az EU-ba? Aki volt más Bulgáriába az tudja, hogy ott azóta ugyanolyan rossz a helyzet mint azelőtt.

Görögország eközben 1981 óta, 35 éve tagja az EU-nak, de három és fél évtized nem volt elegendő idő ahhoz, hogy felzárkózzon a “fejlett nyugati országokhoz”. Ehelyett gazdasága többször az összeomlás szélére jutott, amit máig nemzetközi hitelinfúziókkal tartanak életben. Tehát az uniós tagság és az életminőség közt nem feltétlen van összefüggés: kizárólag az adott ország adottságaitól és politikájától függ, hogy magas-e az életminőség, jók-e a megélhetési viszonyok. "

"Amann szerint az EU mesterségesen kelt pánikhangulatot, mert el akarja hitetni az emberekkel, hogy az az ország, ami kilép az Európai Unióból, kőkorszaki szintre süllyed vissza. Pedig ez alapvetően egy hazugság.

"


Hagyjuk a propagandát. Olyor valós, olykor nem. Ezúttal nagyon nem. Sajnálom. Lényeg:

Magyarország nem elég egyedül amegélhetéshez, nem képes gond nélkül ellátni magát, nincs megfelelő anyagi helyzetben. Amugy meg az nem igaz hogy a gazdag országok nem tagjai. Németország pl elég gazdag orzág, európa vezető gazdasága, de tag....akkor most mi van? Ordít hogy nem birod az eu-t , minden ismeret nélkül, kérlek többet ismerkedj ezzel, és ne makacskodj, mert az nemm segít a haladásban senkin.

2016. jún. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
8%
Mert a szélsőliberális média átmosta az agyukat. Mi lett itt jobb azóta, hogy beléptünk az unióba? Azelőtt legalább volt iparunk, volt nyereséges mezőgazdaságunk, és nagy ritkán azért épült is valami. Most magyar ipar gyakorlatilag nincs, a mezőgazdaság versenyképtelen lett, és csak akkor épül valami, ha az EU könyöradományt ad rá (de ők meg vigyáznak, hogy csak olyasmire adjanak, ami nem élénkíti közvetlenül a magyar gazdaságot). Szóval mondja már meg valaki: miért lett jobb nekünk azzal, hogy EU-tagok lettünk?
2016. jún. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
90%

"Azelőtt legalább volt iparunk, volt nyereséges mezőgazdaságunk, és nagy ritkán azért épült is valami."


Ez is csak kirakat volt, nem volt tenylegesen mukodokes akkor sem.

2016. jún. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

"Ez is csak kirakat volt, nem volt tenylegesen mukodokes akkor sem."

Na, ezt se tudtam, hogy valójában nem is ettem magyar gyártmányú Győri kekszet és nem ittam magyar gyártmányú Sió gyümölcslevet, csak illúzió volt az egész. Köszi a felvilágosítást!

2016. jún. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Az, hogy valami van, vagy hosszutavon nyeresges/fenntarthato nem ugyan az.
2016. jún. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Az sem ugyanaz, hogy nincs tényleges működés, vagy hogy hosszú távon nem tartható fenn. Egyébként ha egy multi megvesz egy ilyen céget, mitől lesz egyszerre nyereséges és fenntartható?
2016. jún. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 Svéd Király ***** válasza:
Hát, drágábban adnám a hotdogot, szóval én nem emberkednék a helyetekben...
2016. jún. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
92%

Mert valóban így van.

Az EU költségvetése tartja el és finanszírozza az összes magyarországi fejlesztést. Ez azonban csak az érem egyik oldala.

A piacvesztésbe még a nálunk sokkal erősebb gazdaságú Egyesült Királyság is bele fog rokkanni. Skócia máris leválik, hogy visszatérhessen az EU-ba.

2016. jún. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!