Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország erősebb lenne,...

Magyarország erősebb lenne, ha az 1941-es határok visszaállnának?

Figyelt kérdés
Kedves válaszolók! Most vonatkoztassunk el attól a ténytől, hogy nincs sok esély arra, hogy az 1941-es határok visszaállnának. Továbbá tudom, hogy a "Mi lett volna ha?" kérdéseknek nincs értelme egyesek szerint, ezért én inkább azt kérdezem: Mi lenne, ha? Mi lenne, ha tárgyalásokat folytatna hazánk nemzetközi közvetítők (ENSZ, EU, NATO, stb.) bevonásával Romániával, Szlovákiával, Ukrajnával és Szerbiával, majd ezen négy országgal sikerülne megállapodni (!) az 1941-es határok visszaállításáról? Milyen lenne ezek után az élet Magyarországon? Tudom, hogy nem pont reális ez a feltevés, de nem esélytelen, még ha csak fél százaléknyi esélye is lenne Magyarországnak erre. Kérlek titeket, hogy ezek ellenére reálisan válaszoljatok a kérdésemre. A hasznos, normális válaszokért előre is köszönet, de szeretném megjegyezni, a nem hasznos és nyomdafestéket nem tűrő hangnemben írt válaszokért megy a piros kéz, illetve ezeket a válaszokat jelentem is. Köszönöm szépen a választ és a tűrhető hangnemet előre is! Szép napot!
2016. júl. 7. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Hogy egy politikai helyzet milyen lehet a jövőben, azt a reálfolyamatok határozzák meg. Ezért a mi lenne ha típusú kérdésekben legfeljebb érzelmi alapokon álló vélemények fogalmazhatók meg, minthogy semmiféle valós ok nincs, amiből kiszámítható lenne egy jövőbeni helyzet.

Tehát a válasz: bármi, amit csak akarsz.


Nem folytatna senki tárgyalásokat, mert ahhoz legalább két fél kell. Márpedig egy sincs. Ugyanis akik Magyarország nevében leülhetnének tárgyalni, pontosan tudják, hogy a felvetésre a legenyhébb, amit mondhatnánk, hogy azon túl, hogy körberöhögne mindenki, még hülyének és betegesen fantáziálónak is tartanának. Egyszerűen egyetlen említett fél se állna szóba senkivel e témában. Vagy legfeljebb olyan stílusban, amire - mint írtad - "megy a piros kéz".

2016. júl. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%

Hat mivel sok szegeny terulet csatlakozna Magyarorszaghoz mint peldaul Karpataja vagy Eszak Erdely ahol eleg nagy csorosag van igy tuti visszaesne a gazdasag. Rengeteg penzt kene ide kolteni felzarkoztatasra, viszon a Karpat medencei magyarok 99% a egy orszagban elhetne. Eszak Erdelyben be lehetne ruhazni a turizmusra mert szep a taj, nyersanyagokban is gazdag a taj sok fa, meg asvanykincs van. A Delvidek a mezogazdasagot erositene es Magyarorszag politikai ertelemben regionalis kozephatalom lehetne.

Magyarorszag lakossaga 15 millio korul mozogna, ebbol olyan 3 millio nem magyar nemzetisegu lenne, akiknek elszakadasi torekveseik lennenek. Bar az asszimilacio es a kivandorlas (akar az anyaorszagba akar nyugatra) miatt nehany evtized alatt jelentosen csokkenne a nemzetisegek szama.

2016. júl. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es! Végre egy értelmes válasz! Köszönöm szépen! Igen, én is így gondolom. Arra gondolnék, hogy a nemzetiségieknek, így a ruszinoknak, valamint a vegyes lakosságú észak-erdélyi és vajdasági területeknek autonómiát adnék. Észak-Erdély és a Vajdaság is svájci mintára, kantonrendszerben szerveződne meg. Székelyföld egynyelvű autonóm tartomány lenne, Kárpátalja magyarlakta részei a szomszédos megyékhez kerülnének, a többi autonóm tartomány lenne, míg Dél-Felvidéket elosztanám a szomszédos megyék között.
2016. júl. 7. 18:23
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem meg nem kell ide autonomia, be kell olvasztani az osszes kisebbseget.
2016. júl. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
" a vegyes lakosságú észak-erdélyi és vajdasági területeknek autonómiát adnék."Ááááá! Értem. Tisztelettel kérdem: Milyen felhatalmazás alapján történne ez az adományozás?
2016. júl. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


A feltételes módot egyértelműen annak a feltételnek a teljesülése esetére értem, hogyha én lennék Magyarország miniszterelnöke. De ez nem így van, ezért a feltételes mód.

2016. aug. 2. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!