Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lassan eljutunk oda, hogy a...

Lassan eljutunk oda, hogy a cégek licitálni fognak a munkavállalókért?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintem, ez helyes irány.

Ugyanis, a cég lesz a munkavállalóért, nem fordítva.


Nyugat-Európában is, a hiányszakmásoknak, hiánydiplomásoknak kinyalják a fenekét.


Nálunk is igyekeznek, ahol én vagyok itt évi 500 ezer cafeteria van, pályakezdő fizetésem nettó 190 ezer volt, a jelenlegi másfél év tapasztalattal 280.Előrelépési lehetőségek is vannak.



2016. júl. 9. 10:46
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Ez egyáltalán nem jó trend! Két dolgot bizonyít:

- az oktatási rendszerünk szarabb mint volt

- a gazdasági növekedésünknek most már valóban gátja a nyugatra kiáramló munkáskezek hiánya


Ez két olyan dolog, amit senki sem szeret kimondani.

A következmény pedig az, hogy Magyarország miközben a kormány keleti nyitásról ábrándozott pár éve még jobban ki lesz szolgáltatva Ny-Európának, mert már nem csak a tőke jön onnan, hanem a magyarok is oda mennek és már a GDP lassan 3%-át az a fogyasztás teszi ki, amit a külföldön dolgozó magyarok hazautalnak vagy itthon költenek el


Hosszabb távon pedig rengeteg olyan cég lesz, amelyik ha megteheti szépen majd lelép oda, ahol még van bőségesen olcsó munkaerő.


Ez a trend semmiképp nem pozitív!

2016. júl. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%
Egyelőre jó irány, de hamarosan nálunk is az lesz, mint nyugaton, hogy inkább beengedik az olcsó vendégmunkaerőt, mint hogy a drága magyart megfizessék.
2016. júl. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem vettem észre. Egy hónapon belül 3 olyan cég utasított el, ahová az első forduló alapján alkalmas lettem volna, csak aztán kiderült, hogy túl öreg vagyok nekik (persze ezt így nem mondták meg).
2016. júl. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
"drága magyar" na ezt se hallottam még konkrétan éhenhalás ellen jó a fizetés ha nincs diplomád nekem még nincs és nem számítok embernek sem addig utána meg gondolom túlképzett leszek de legalább ember na mindegy a cégeknek kicsit visszakell venni az arcból szerintem nagyon is jó hogy versenyeznek az emberekért így az emberek vannak előnyben persze országosan nézve rossz de egy munkavállaló szemszögéből jó
2016. júl. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Az, hogy általánosságban a cég licitáljon a munkavállalóra, elég messze van. Egy jól képzett, idegen nyelveken jól beszélő, tapasztalt munkavállalót már ma is körbeudvarolnak, de a képzetlen Betanított Jóskát soha az életben nem fogják különösebben megbecsülni. Márpedig ahogy én látom, épp az első csoport tagjai azok, akik külföldre mennek, itthon lassan már tényleg csak azok maradnak, akik Németországban, Ausztriában vagy az Egyesült Királyságban nem kellettek sehová.

Persze itt-ott már megvan a tendencia, próbálnak kedvezni a munkavállalóknak, de senkinek sem tudnak több bért adni, mint amennyi hasznot termel a cégnek. Az itthon maradt rengeteg képzetlen, tapasztalatlan dolgozó meg nem sok hasznot tud hajtani, mert a "mutassa mán meg főnök, hogy kell eztet csináni, mer' én mán elfelejtettem" nem sok hozzáadott értéket jelent. Nekik tehát továbbra sem lesz jobb, mert sok van belőlük és sokszor nem nagyon termelnek hasznot.

2016. júl. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
(itthon lassan már tényleg csak azok maradnak, akik Németországban, Ausztriában vagy az Egyesült Királyságban nem kellettek sehová. )Ez nem igaz metr én is mehetnék tegyük fel mosogatni takarítani még ha nincs is jó szakmám de nem megyek. És Betanított J
2016. júl. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lemaradt betenított jóska vagyok és a munkaerő hiány miatt emelik a béreket. Idén 20% os volt a béremelés plusz egy csomó juttatás a munkaerő hiány miatt
2016. júl. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!