Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz, hogy a határon túli...

Igaz, hogy a határon túli magyarok levélben, a személyi azonosságuk igazolása nélkül szavaznak?

Figyelt kérdés
Akár az elhunytak nevében is, ha nem jelzik, hogy elhunyt már, ezt sem ellenőrzik. Vagy ez csak kacsa?

2016. júl. 9. 19:20
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz. A személyazonosságot igazolni kell, és ellenőrzött a dolog.


Az viszont, hogy ugyanez a lehetőség a külföldön élő magyarországiaknak nem adott, egyenesen abszurd. És ezt határon túliként mondom (írom). Én személy szerint fel nem foghatom, hogy a diaszpóra miért nem kap azonos jogokat, mint a határon túliak.

Én magam nem igényeltem állampolgárságot, de barátaim körében, itt, ahol élek, élnek határon túl születettek és Magyarországról ide települt állampolgárok is.


Én végtelenül röhejesnek tartom, hogy az itt született haverjaim levélben szavaznak, a magyarországi születésű, de ugyanitt élő haverom pedig ülhet autóba és furikázhat, ha szavazni akar. Ez egyszerűen penibilis...

2016. aug. 21. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!