Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az amerikai filmek hatása,...

Az amerikai filmek hatása, vagy más is gagyinak látja Európát az USA mellett?

Figyelt kérdés

Lehet az amerikai filmek hatása, személy szerint az amerikai filozófiát jobbnak tartom.

Laknak ott rokonok,régebben nyaraltam is náluk.


Vannak putris környékek, de ahol ők laknak, teljesen rendezett volt.

A házak is olyan tökéletes hatásúak voltak.Aki látott már Született feleségek részt, az biztos tudja milyen.


Európában meg összevisszaság van.Még Ausztriában is, simán beraknak olyan modern építésű házat a klasszikusabb családi házak mellé.

Nincs szabályozva.


Aztán, ami nekem nagyon tetszett, az egyéni motorozáció.

Meg ehhez is van igazítva az infratruktúra.

Nincs ez a hippiskedés, hogy jaj a tömegközlekedés,meg a bicikli.Az emberek kényelme az első, ezért mindenki kocsival megy.

A benzin meg fillérekbe kerül és gyönyörű hangja van az ottani autóknak.

Az utak Amerikában szélesek,a parkolók nagyok.

Európában meg, egy normális méretű (sokak szerint nagy) autó is alig fér be.

Az utak szűkösek, sok városban nincs több sáv.Abból a kevésből is elvesznek és buszsáv lesz.

Pedig alagutat,magasépítésű utakat lehetne építeni az európai városokban is, ami megkönnyítené az autók városi közlekedését.


Budapesten például, az út szélén levő panelekből is lehetne lebontani, aztán lehetne helyette még sávokat csinálni.



A másik,az amerikaiak ragaszkodnak a kultúrájukhoz.Vasárnap templomba mentünk (része az indenditásnak),utána étterembe ebédelni.



Aztán, ott a fegyvertartás.

Európa szintén hippi ebben, túl sokra értékeli az emberi életet.Ezért nincs az a fajta önvédelem, mint az USA-ban.



2016. júl. 11. 09:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem szinte minden jobb Amerikában, de nem a filmek miatt, hanem egyszerűen a józan ész miatt. Itt Magyarországon pl. sosem értettem azt az iduóta építkezési elvet ami szerint ha van egy telked ami 100 méter hosszan nyúlik el az utcától hátra, akkor sem csinálhatod azt meg, hogy beljebb építed a házadat, előtte egy szép járdával ami elvezet a bejárathoz. Nem, nálunk a házat csak úgy lehet felépíteni, hogy az közvetlenül az utcára néz, és mögötte lehet csak kert... Persze, ha kicsit beljebb lenne a ház akkor nem lehetne egymást olyan könnyen megfigyelni és feljelentgetni, gondolom emiatt van ez a kommunista maradvány. Amerikában viszont sok ilyen ház van amit leírtam és nagyon szépek. A másik ami nagyon jó dolog szerintem ott az a gated community.
2016. júl. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
28%
Amerikában nagyobb az összefogás, van egységes nyelv is. Míg Európában lehet hogy több a nyelv ahány ország van. Egy szélsőséges példát, Indiát említek, ahol még az egymás melletti falvak lakói sem értik meg egymást mert annyiféle nyelv van használatban. Ez kizárta a társadalmi összefogást és az ottani jól ismert nyomorhoz vezetett. Amerikához képest itt Európában is szegénységet okoz a bábeli zűrzavar. Például Magyarországon sok a szegény, ugyanakkor egyes gazdagabb nyugat-európai országokban lenne számukra munka ha mindenki angolt használna és az informatikát kihasználva egymásra találhatna munkaadó és munkavállaló. Amíg itt Európában nem lesz egységesen használatban az angol, addig biztosan gagyi is marad.
2016. júl. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
83%
Minden országnak megvannak az értékei, amik egyedülállóak. Amerika egy fogyasztói társadalom, minden erre van kihegyezve: Minden legyen a legjobb, legszebb, legnagyobb. Mindenki állandóan vásárolja meg a legújabb dolgokat, reklámok folyamatosan mindenütt. A fiatalokra nagyon lehet hatni az ilyesmivel, mikor fiatalabb voltam én sem láttam a kulisszák mögé és nagyon tetszett minden ami ott van. Ha te is idősebb leszel pár évvel, majd meglátod hogyan tudják fenntartani ezt a jómódot, és mennyire irányított ott minden. Olvass többet Amerikáról és ne csak a propagandasajtót, meg fogsz lepődni. Elég ha csak azt megnézed, hogy hány országot romboltak szét az elmúlt 100 évben a vagyonáért.
2016. júl. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
25%
Az amerikánerok semmirevaló emberek.
2016. júl. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%
Az a baj, hogy te csak a felszìnt látod, mont amikor elmèsz nyaralni egy szegènyebb országba, de te nem èrzed a szegènysèget, mert költöd a pènzt ezerre. Ha viszont ott èlnèl már tudbád milyen sz.pás. Na eza helyzet az usa- val is, kìvülről csillog- villog, belülről rohad. Vegyük pl az egèszsègügyet, ha nincs pènzed/ biztosìtásid szó szerint kiraknak az utcára megdögleni. Ismerősöm multkor bement a kórházba, 5 nap plusz műtètre kapott 3000$-os számlát, miközben ő pont a szegènyebb rèteg tagja, aki nem tudja kitejelni. Avagy elèg sok netes közössègben benne vagy, 10ből 9 ember aki anyagi gondba kerül amerikai. Avagy másik ismerős, neves egyetemen tanul, èvi kb 60000$-ba kerül, úgy számolja kb 15-20 èv lesz mire visszafizeti a kölcsönt egy viszonylag jó várható fizetès mellett. Ismerek ugyanúgy munkanèlkülieket, vagy aki hónapról hónapra èl. Szóval igen, a filmek miatt tűnik jónak, a mindennapok erikája nem jobb, mint pl Mo., csak más anyagi szinten vannak meg ugyanazok a problèmáik.
2016. júl. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
55%
Gagyinak? :D Egy amerikai munkatársam azért költözött el otthonról, mert nem érezte magát biztonságban. Itt sokkal jobban érzi magát. A kis agyacskád ki van mosva, azért gondolod amerikát olyan nagyszerűnek. Szodoma hazája.
2016. júl. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%

Érdekes, mert sokan Amerikát tartják gagyinak, és Európa a klasszikus, az értékekkel teli, stb.

Tudod miért vannak nagy parkolók, széles utak? Hogy a bénák is elférjenek a nagy autókkal! :)

Mint bárhol máshol náluk, nálunk is vannak rendezettebb és kevésbé rendezett környékek.

Nálunk nem azért jár mindenki autóval, mert ne lennének környezetvédők, hanem mert annyira más az területrendezési elv náluk, elkülönül a lakó, a vásárló, és a munkakörnyezet, így ezek között ingázni kell. Nekünk meg pont az a kényelmes, ha minden közel van egymáshoz és nem kell sokat utazni.

Náluk sem megy mindenki temploma. Mint ahogy nálunk is van, akiknek ez az életük része.

Fegyvertartás. Most pont sok helyen elhangzott, hogy miért alakult ki. Olvass utána. Náluk történelmi okai vannak. Nálunk sincs rá szükség.

Én szívesebben élek olyan helyen, ahol nem jár minden hülye fegyverrel és nem kell attól félni, hogy bárki lelőhet.

Én úgy látom, hogy te hiába jártál már USA-ban, te a filmekkel azonosítod.

Én is jártam már ott. Van, ami tetszett, van, ami nem, és van, ami olyan, mint nálunk.

2016. júl. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"Európa szintén hippi ebben, túl sokra értékeli az emberi életet.Ezért nincs az a fajta önvédelem, mint az USA-ban."


Ahhoz képest hogy Magyarország szegényebb és ugyanúgy megvannak a magunk kisebbségei, nincs olyan magas bűnügyi rátánk erőszakos, pláne nem gyilkossági ügyek kapcsán. Az a fegyver ami megvéd téged, ugyanúgy jó támadásra is.


"Budapesten például, az út szélén levő panelekből is lehetne lebontani, aztán lehetne helyette még sávokat csinálni. "


Ha kifizeted az ott lakók új házait miért is ne?


"A benzin meg fillérekbe kerül és gyönyörű hangja van az ottani autóknak. "


A benzin azért kerül fillérekben mert nem kell importálniuk.


"Nincs szabályozva."


Ami neked rossz, az másnak jó. Nekem nem tetszene hogy ha már tucat milliókat ölök egy ház építésébe, nem nézhetne ki úgy ahogy én akarom.


Sok jó dolog van az USA-ban de néhány dolog amit felsoroltál inkább ízlések és pofonok kérdése, mintsem objektív pozitívum-negatívum megítélése.

2016. júl. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"A másik,az amerikaiak ragaszkodnak a kultúrájukhoz"


Csak az a baj,hogy az a pusztítás és pusztulás "kultúrája"..

2016. júl. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Vannak putris környékek, de ahol ők laknak, teljesen rendezett volt.

A házak is olyan tökéletes hatásúak voltak.Aki látott már Született feleségek részt, az biztos tudja milyen. "


Oke majd legkozelebb menj el Bronxba, Haarlembe, Detroitba meg egyeb nagyvarosok gettoiba. Es ne csak a gazdag kornyekeket nezd meg.


"Az emberek kényelme az első, ezért mindenki kocsival megy.

A benzin meg fillérekbe kerül és gyönyörű hangja van az ottani autóknak. "


Ennek az az ara hogy amerika porig bombazott jonehany olajban gazdag orszagot es jol megszedte magat. Persze hogy olcso a benzin. A remgeteg kocsitol meg olyan egeszsegtelen a levego hogy nem igaz, szmog van szinte mindenhol.


"A másik,az amerikaiak ragaszkodnak a kultúrájukhoz.Vasárnap templomba mentünk (része az indenditásnak),utána étterembe ebédelni"


A magyar kultura sokkal gazdagabb mint az amerikai, itt is elmehetsz templomba meg utana etterembe. Sot faluhelyen nagyon sokan jarnak vasarnaponkemt. Ez nem amerikai sajatossag.


"Európa szintén hippi ebben, túl sokra értékeli az emberi életet.Ezért nincs az a fajta önvédelem, mint az USA-ban."


A fegyvertartasban egyetertek. En falun lakok ahol sok a cigany es vannak feszultsegek. Nekem legpuskam van, kisebb kaliberu mint egy rendes puska, nem ut halalos sebet, de ha jol celzol nagyon csunya sebeket lehet vele okozni, mellette vannak kutyak akik szo nelkul szedszednek mindenkit aki a haz kore jon. Vannak rablasok meg betoresek, de szinte kizarolag olyanoknal akiknek nyitott a telkuk, idosek vagy mas okbol kiszolgaltatottak. A bunozok se akarnak kockazatot vallalni olyanok mint a ragadozok a leggyengebbre mennek. Meg amugy meglehet magadat vedeni csak trukkozni kell meg erdemes elotte ugyveddel beszelni. Peldaul ha lopjak a borodat es kiteszel egy tablat hogy "figyelem a borban mereg van" megmergezed es valaki ellopja, megissza es belehal jogilag nem vonhatnak felelossegre mert kitetted a figyelmeztetest. Az elitelt borosgazda is ott rontotta el hogy nem tett ki a meregrol tablat.


Amugy en szeretem az amerikai kulturat, de kizarolag a delit (Alabama, Texas, Mississipi, Louisiana stb). Mert hasonlo az Alfoldi kulturahoz, ok is parasztnepek meg gazdalkodok. Mellette lazadoak, buszkek a hagyomanyaikra, nem szeretik a fovarosi liberalis nepeket stb.

2016. júl. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!