Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország már sohasem lesz...

Magyarország már sohasem lesz annyira dicsőséges mint a középkorban?

Figyelt kérdés

2016. júl. 11. 15:09
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
4%
Akkor sem volt dicsőséges.
2016. júl. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
89%

Hát nemigen,tekintve,hogy a területünk és a népességünk is megcsappant(akkoriban azért jóval nagyobb volt Magyarország Európa egészéhez viszonyított népessége mint ma).

Akkoriban egyértelműen egy regionális nagyhatalom voltunk,de mára egy tök átlagos méretű közép-kelet európai ország. Innentől azért már elég nehéz felküzdeni az országot,ráadásul ez már a 21.század nem szokás már a határok tologatása.

2016. júl. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
25%

Milyen jó lenne egy viskóban ülni most a 35 fokban, fürdőszoba, mosógép stb nélkül.

Akkor még nyers erővel lehetett dicsőséget szerezni ma már leginkább tudással abban meg nem állunk túl jól vagy ha mégis akkor nem tudjuk kiaknázni a lehetőségeket.

2016. júl. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
25%
Hát most azért jobban állunk Európa fejlett részeihez viszonyítva mint a középkorban bármikor.
2016. júl. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
4-es válaszoló. Szerintem meg pont nem. A középkorban nagyrészt nagyon közel voltunk a nyugati országokhoz. Voltak olyan időszakok is amikor elértük azt a fejlettséget. De manapság egyre inkább egy rothadó, balkáni állam lesz Magyarországból.
2016. júl. 11. 15:57
 6/29 anonim ***** válasza:
0%
Marhaság a középkor nagy részében bábállam volt Magyarország. Az egyetlen funkciója az volt hogy védje Európát a törököktől.
2016. júl. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
És most mi a funkciója? Csak napról-napra tengődni valahogy.
2016. júl. 11. 16:03
 8/29 anonim ***** válasza:
42%

A középkor viszonylag tág intervallum, de gondolom a 14. századra gondolsz. Európai mércével mérve akkor valóban voltunk valakik, de globálisan ekkoriban Európa nagy része nem volt egy vonzó hely, más civilizációk jóval előrébb jártak (itt szoktak elbukni a fehér faj dicsóségét hirdetők, az ő érveik alapján a fehér ember ekkoriban sokkal alacsonyabbrendűnek számított volna).


Ma viszont Magyarország globálisan az elitbe, a felső harmadba tartozik, szval szerintem a mai Magyarország sokkal dicsőségesebb korát éli, mint amikor még Nagy-Magyarország volt.

2016. júl. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
28%
Ha Nagy-Magyarországra gondolsz,szerintem nem.Bár igazából,nem tudom mennyire volt dicsőséges akkoriban Magyarország?Erős középhatalom volt inkább Európában,de Hunyadi Mátyás halálával,lezárult ez a korszak.Utána már jött Mohács,török hódoltság,stb.,pedig még mindig a középkorról beszélünk.Viszont én beérem annyival is,ha minél élhetőbb hely lenne Magyarország.Egyáltalán,mi értelme a dicsőségnek?A II.vh után,nem szívesen éltem volna például,a dicsőséges Szovjetúnióban.
2016. júl. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
70%

Én úgy tudom, hogy nagyhatalomnak számítottunk annak idején. Ez pedig valamilyen szinten folytatódott a Habsburg Birodalom idején is, bár akkor már nyilván az osztrákok vitték a prímet.


Magyarországnak szerintem már annyi, hogy a kérdésre is válaszoljak.

2016. júl. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!