Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon voltak igazi...

Magyarországon voltak igazi hithű kommunisták akik szívből hittek a kommunizmus eszmélyében vagy csak önös érdekből szimpatizáltak a párttal?

Figyelt kérdés

2016. júl. 16. 08:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Biztos voltak megszállottak akik hittek az eszmében de ez a kissebbség volt Nagy részük önös érdekből szimpatizáltak a pártal hogy előnyöket élvezzenek ami meg ellent mond a kommunizmus eszmélyével. A verőemberek önként vertek.
2016. júl. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Biztosan voltak, hiszen már a gyerekeket is ebben a szellemben nevelték az iskolákban. Ma is vannak elvakult hívei valamennyi politikai pártnak.


Amennyire ismerem magam, szerintem én is simán hithű kommunista lettem volna ha abban a szellemben nevelkedek.

2016. júl. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Rengeteg voltak a két véglet között is ám! Akik nem hittek abban, hogy a kommunizmus megvalósítható, de ennek ellenére támogatták az MSZMP-t és nem feltétlen csak önös érdekből. Pl. nagyapám világ életében MSZMP-s volt, de közben szabad választásokat akart, úgy, hogy közben az állam kezében marad az ipari szektor és a mezőgazdaság, tehát ő a többpárti szocializmus híve volt.
2016. júl. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

A kummunista rendszer kiszolgálóinak 98% nem hitt a kummunizmusban, csak részt akart venni a hatalomgyakorlás nyújtotta elönyökben.


Aki a saját népét elnyomó idegen hatalom álltal kikényszerítet diktatúra bérencévé vélik az egy nagy nulla emberileg.

Ma is sok ilyen köpönyeg forgató ember van a hatalomban akik annó nagy szocik voltak, ma meg nagy demokraták.

Sőt ma már ugyan nem igen élenek mert régen volt de sokan voltak akik a második világháború előtt nyilasok voltak,aztán ÁVO sok lettek, és 90 ben meg nagy demokratákká váltak, és hangoztatták hogy ők "belülről bomlasztották az MSZMP-t.

Ezért kellett volna egy igazi rendszerváltás 90 ben.

Hogy a régi köpönyegforgató emberek eltünjenek a politikából.

Csak hát sajnos ezt akkor nem akarta Antal bácsi (mert ő egy becari ember volt) pedig ha pár volt komcsi vezetőt kivégeztetett volna akkor a történelemben Kossuth és Rákóczi mellett emlegetnék a nevét mint aki tett valamit a hazájáért.

2016. júl. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
igen voltak.
2016. júl. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az csak a látszat,hogy szívből hittek a kommunizmus eszméJében.Valószínűleg inkább csak egyszerűen féltek.Féltették a bőrüket.De voltak olyanok is,akik érdekből voltak kommunisták.Ők azok,akik érdekből lettek "demokraták" a "rendszerváltáskor".Ma ők kormányoznak.Szép teljesítmény.
2016. júl. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hidd el hogy voltak, sot olyanok is akik mar egeszen gyerekkoruktol megszallottan hittek az eszmeben. csaladi tapasztalat nem "valakitol hallottam" info.
2016. júl. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Édesapám valóban hitt a kommunizmus eszméjében értelmiségi létére is. Azonban itt csak a gazdasági és társadalmi részre gondolok, nem az elnyomásra, a terrorra. Az ilyesmit az ő ártatlan lelke nem vette be, ezzel nem tud mit kezdeni a mai napig.
2016. júl. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nagyon sok ertelmisegi hitt az eszmeben, ami nagyon jol is hangzott papiron csak a megvalositas nem ugy sikerult ahogy maga az ideologia szolt. en magam is hittem az elvben es csak mar a vege fele jottem ra hogy atvertek bennunket.
2016. júl. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Voltak hithű kommunisták, éspedig az ő vezetésükkel épülhetett fel a II. vh. romjaiból egy élhető társadalom.


De a hatvanas évek közepétől "valósággal elözönlötték a pártot a címeres kis­polgárok". [link] - őket már csupán az ego, az "önös érdek" vezérelte a pártba. Idővel az MSzMP-ben - ahogy a szovjet blokk többi kommunista pártjában is -, ezek, a Mao által csak "kapitalista utasoknak" nevezett, revízionista "reformerek" kerekedtek felül. [link] Ezek aztán az imperialista nagyhatalmakkal együttműködve (komprádor réteg) - és a szocializmus megmentését-megreformálását ürügyként használva - lassan, de biztosan restaurálták a polgári társadalom periférikus változatát. Az igazi kommunistákat pedig lesztálinistázták, megfúrták és eltávolították. Így a "reformkommunistákból" és leszármazottjaikból lehettek a neokolonializmus bennszülött helytartói és tőkés osztálya. Pontosan úgy, ahogyan azt Mao Ce-tung megírta volt.


Az utolsó hithű kommunista politikus, aki még hatalommal is bírt, az Grósz Károly volt - ezért kellett őt megbuktatni - együttműködve az IMF-el, és a legaljasabb hecckampány keretében -, melyhez talán csak a Ceausescu-ellenes rágalomhadjárat mérhető. Nyilvánvaló, hogy ekkorra a proletárdiktatúrának már semmire sem volt hatása, gyakorlatilag nem létezett. A megelőző két évtized alatt módszeresen szétcincálta-szétszabotálta a rendszerváltó értelmiség. Így 1988 november 24-én az 1. számú kapitalista utas - Dr. Németh Miklós - lehetett a miniszterelnök, aki aztán felszámolta a szocializmust és visszavezette a magyar népet oda, ahonnan rövid négy évtizedre kiszabadult: a kapitalizmus perifériájára.

2016. júl. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!