Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti szívesen élnétek Kádár...

Ti szívesen élnétek Kádár János Magyarországán?

Figyelt kérdés

Most hidegen hagy ki milyen eszmei beállítottságú, higy liberális, nacionalista, tyütyütyütyü.......

Most csak az érdekel higy élnétek-e az életeteket , mindennapjaitokat Kádár János Magyarországán?

Tudom milyen volt, hogy működött, meg mi lett a vége mi volt az eleje stb. ismerem a történelmet.;),. De mint egyszerű ember, lényegtelen micsoda, élnétek azon a Magyarországon?

(Fogalom beli tisztázás: most Orbán Viktor Magyarországán élünk . ;), gondolom rájöttetek. Itt érzitek jobban magatokat,vagy ott éreznétek?)

Ne kímélejetek:D



2016. jún. 25. 19:39
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 A kérdező kommentje:
Hogy *. Bocsi az elírásért. :)
2016. jún. 25. 19:44
 2/66 anonim ***** válasza:
80%
Pártembernek nem vagyok elég gerinctelen, az átlaghoz nem vagyok elég proli, a világnézetem miatt pedig hamar rendszerellenesnek nyilvánítanának és jobb esetben ellehetetlenítenék a boldogulásom, rosszabb esetben egy koncepciós per után börtönben találnám magam, szóval nem, nem élnék szívesen a kadari Magyarországon.
2016. jún. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
32%
Nem, mert ez azt jelenti, hogy a Rákosi korszakban is élnem kellett volna, ami azért nem volt annyira lájtos.
2016. jún. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
84%
Ez bonyolult kérdés. A most vagy akkor éreztétek jobban magatokat illetve a visszamennétek-e kérdésre bármily furcsa, nem ugyanaz lesz a válasz. Akkor teljesen jól éreztem magam, elhittem a propagandát, kellemes, biztonságos (a biztonság talán a legfontosabb életfeltétel), élhető világ volt. Viszont az azóta eltelt tapasztalatok után (pl választási szabadság, árubőség ill. egyáltalán életminőség, emberi jogok kérdésének felszínre kerülése, utazások elvi lehetősége) már nem mennék vissza, mert mindezek hiányoznának. Viszont akiben van mémi társadalmi érzékenység, az nem tudja nem észrevenni, hogy a nálánál szerencsétlenebb rétegek életminősége nem hogy nem javult, hanem kifejezetten tragikus, az alap életfeltételek sincsenek meg. Az Orbán-rendszer pökhendi stílusa persze meglehetősen frusztráló, de azért egyelőre még több politikai jogunk van, mint a szocializmusban.
2016. jún. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
65%

1968-ban születtem, tehát éltem akkor. És igen, szívesen élnék most is akkor. Például azért mert a jó állások megkapása nem pofára ment. Ha jól tanultam és dolgoztam akkor éreztem hogy megbecsült tagja vagyok a társadalomnak. Ma ha jól dolgozom akkor érzem hogy balek vagyok amiért munkával keresem a pénzt és nem privatizáltam, vagy amiért nem haverom egyik Fideszes sem hogy kaszinóm lehessen online pénztárgép nélkül, vagy mert nem vagyok Felcsúton polgármester. A szüleimmel a becsületes munkánknak köszönhetően a falu leggazdagabbjai voltunk. Ma nem túlzás de senkik vagyunk a 300 vagy netán 1000 hektárt birtokló új földesurak palotájának árnyékában. És ezért sz...rom le a jelenlegi magyar kapitalizmust, mert nem a tisztességes ember az úr benne.

És írom ezt úgy, hogy apám majdnem kuláklistára került mert otthon dolgozott a gazdaságában és beverték a TSz-be. De mindig azt mondta nekem hogy azért becsüli meg a Kádár-rendszert mert ha nem az lenne vagy megszűnne, onnantól a legnagyobb gazemberek lennének a királyok. Sajnos igaza lett.

2016. jún. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 A kérdező kommentje:
3-as ne hozd össze a kettőt a Kádári magyarországnak semmi köze a Rákosi féléhez. Monjuk fiatal vagy, és ott nőlsz fel , kezdesz dolgozni ilyemsi. Csak a Kádárira koncentráljunk most. Az 1-esnek meg mondtam h lényegtelen milyen beállítottság, máshonnan nézd.
2016. jún. 25. 20:00
 7/66 A kérdező kommentje:
-es tudjuk hogy több politikai jogunk ban, de akkor viszont az életed biztosabb volt. Ezért vagyok kívancsi
2016. jún. 25. 20:04
 8/66 anonim ***** válasza:
43%

Egyéni boldogulás szempontjából aki a Kádár Korszakban volt 20-on 30 éves annak még volt esélye, hogy a pártállam intézze el neki, hogy legyen saját háza és megfelelő egzisztenciája.


Aki később pl 85ben 90ben érettségizett azzal már keményen segget törölt a kommunizmus, ezért olyan butthurt népség ez a jellemzően ballib beállítottságú korcsoport.

Akik ekkor születtek, velük meg ez a korcsoport töröl éppen segget.


Egyénileg tehát azt mondom, hogy jobb volt, mint akik a végét illetve az utóhatásait élvezhetik, mint aktív felnőtt, de ez pont a pazarló szocializmusnak köszönhető.


(persze ez az értelmes szakmát választókra moderáltan igaz, rendszerváltáskor is most is tartja magát az az orientációs tanács, hogy akinek esze van mérnöknek vagy orvosnak megy)

2016. jún. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
62%
Én szívesebben éltem volna akkor.
2016. jún. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
76%

'Az 1-esnek meg mondtam h lényegtelen milyen beállítottság, máshonnan nézd.'


Csakhogy ez nem mindenkinél lényegtelen. Én nem tudnék egy napot sem tölteni Kádárék alatt.

2016. jún. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!