Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nógrád megyébe előbb mexikói,...

Nógrád megyébe előbb mexikói, majd tatár varrónőket kellett hozni, pedig 25% körüli ott a munkanélküliség. Nem lehet képezni, átképezni erre munkanélkülieket?

Figyelt kérdés
Mondjuk,fogalmam sincs,hogy mennyi időbe telne,egyáltalán ki alkalmas,ki nem,ilyen munkára,de ha annyi arrafelé a munkanélküli,csak egyszerűbb lenne ez a cégnek is,mint mondjuk,Mexikóból hozni varrónőket.
2016. júl. 19. 20:05
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Vagy, mondjuk nem 80 ezret fizetni a varrónőknek?

Amúgy, persze, hogy egyszerűbb lenne, csak 80 ezerért a kutya nem fog egész nap a varrógép mellett görnyedni.


Aki varrónő, az vagy külföldön dolgozik, vagy saját vállalkozása van, vagy pedig másodállásban csinálja.

2016. júl. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%

Ja ezt sokat felvetették már, egy probléma van ezzel a felvetéssel, aki járt már munkanélküli hivatalban, az tudja, hogy LÉTEZIK ilyen tovább képzés, a gond ezzel az, hogy az emberek bsznak részt venni a programban, mert akkor tanulni is kéne+ utána dolgozni, legtöbb munkanélkülinek kényelmes ez így is..

Mondok egy példát, ami jól szemlélteti, mi is a helyzet: a szomszéd ~35 körüli nő már évek óta munkanélküli volt, mindig rinyált, hogy sehol nem lehet munkát találni stb, bevezették a közmunka programot, el kellett volna mennie idős embereknek kaját kivinni, enélkül nem kapott volt segélyt, azt mondta, hogy fú ő ezt nem csinálja, milyen megalázó dolog már (no komment), és 2 héten belül talált egy rendes munkát.. -.-

2016. júl. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#2:Na de épp ezt nem értem igazán.Ha se közmunka,se segély,mi a francból élnek ezek az emberek?Mitől olyan jó nekik így?
2016. júl. 19. 20:18
 4/10 anonim ***** válasza:
34%

Nem tudom miért jó nekik így, mindig könnyebb azt mondani, hogy a "hülye kormány", mint felállni és tenni is valamit..

Saját döntése, hogy nem vesz részt tovább képzésben!

2016. júl. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2016. júl. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
A #2esnek teljesen igaza van, én most fejeztem be nemrég egy 1 éves képzést, amire a munkanélküliből küldtek, teljesen ingyen volt, akkor kellett volna csak kifizetnem, ha nem járok el rá rendesen, ehért megbuktam volna vizsgán! A képzés után visszamentem munkanélkülire és még 3 lehetőséget is kaptam hova mehetek állás interjúzni! Ráadásul több féle képzés közül választhattam, többnyire olyanoktól, amik hiány szakmák. Most azóta nettó 100 ezret keresek,Oké Nem sok pénz, De Ez a próba fizetés, Ha idővel beletanulok, simán elérhetem vele a 140et is később :)
2016. júl. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy ha ezek a behozottak ugyanannyi fizetést kapnak, mint amennyit a magyaroknak adtak volna, akkor ezeknek a behozottaknak ez miért éri meg, hiszen normálisan enni és élni nekik is kell, nemde ? Inkább arra tippelek, hogy ez áttételesen jó a munkaadónak, mert feltehetően más szabályok szerint kell munkaadói járulékot meg TB járulékot fizetni, meg talán nyugdíjjárulékot sem kell.
2016. júl. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

""Nógrád megyébe előbb mexikói, majd tatár varrónőket kellett hozni""



Honnan vetted ezt a baromságot??????

2016. júl. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8:Én konkrétan a megyei lapban olvastam,de beütöd a neten,hogy "mexikói varrónők Nógrádban",legalább 15-20találatod lesz.Mindenféle hírportálon téma volt.És többnyire úgy,hogy "Mexikóból és Oroszországból" jöttek a varrónők(gondolom,az általam először olvasott cikkben írt tatár varrónők lehetnek az oroszpországaiak).De van olyan cikk,ahol plusz szerb varrónőkről is írnak.
2016. júl. 20. 23:44
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát igen!


Ózdon lakom. Itt jónéhány varrónő van állás nélkül (van aki elég hosszú ideje) Amikor bezárt a ruhagyár (varroda) és egy másik varroda nemrég Ózd közelében sok varrónő maradt állás nélkül.


Aki igazán dolgozni akart az már talált munkát de vannak akiknek jó az ha férjük vagy gyerekük dolgozik ők pedig elvannak a segélyen.

Szégyen az, hogy lennének Magyar varrónők de mégis külföldieknek kell betölteni ezt az állást.


Ózdon is működik (még) egy varroda KB a fele munkás nem varrónő hanem betanított munkás akik egy -egy reszortot végeznek el. Ezeket a nőket is pár nap alatt betanították és hónapok - évek óta dolgoznak.

Könnyebb "rinyálni" , hogy nincs munka. Pedig van - nem válogatni kell és több 100 ezres fizetésről álmodozni - aki igazán akar dolgozni talál is munkát magának.

2016. júl. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!