Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon középfokú...

Magyarországon középfokú végzettséggel, általában miért csak annyit lehet keresni, hogy "mama hotelezésre" elegendő?

Figyelt kérdés

Én, amikor leérettségiztem, nem volt kedvem egyetemre menni, leraktam egy OKJ-t.

Így lett egy középfokú végzettségem, amiben dolgozni kezdtem.

Az OKJ neve alapján nagyon jól hangzott,de normális bért nem lehetett vele keresni.


Kerestem vele 110 ezer forintot.

Na, akkor "ébredtem fel" és elhatároztam, hogy kell egy diploma, amit nagy nehézségek árán, de megcsináltam.Így már, "optimálisabb" a fizetésem.


Az a 110 ezer forint, csak mama hotelezésre volt elegendő.

Ebből finanszíroztam az egyetemi tanulmányaimat, ugyanis költségtérítésesre jártam.


Mire elég 110 ezer forint?

A környéken, egy nem madmax környéken levő albérlet 60 ezer/hó, plusz rezsi, kb 25-30 ezer forint/hó.

Már el is ment 85-90 ezer.

Aztán ott vannak a nem várt kiadások, például ha elromlik a mosógép vagy a hűtőszekrény.

Meg, ruházkodni is kell néha.

Továbbá, enni is kell.

Aztán, még nem sportoltam, nem vettem uszoda vagy kondibérletet.

Továbbá, ha van akkori kocsifenntartás.


Ha meg albérletben laksz és csak ennyit keresel, akkor a tanulást is elfelejtheted.



Így, diplomával sem dőzsölök túlzottan, de külön tudtam költözni otthonról, tudtam önálló életet kezdeni.Tudok egészségesen táplálkozni, sportolni.

Ha nem diplomázok, akkor esélytelen.

Pedig, egy komolynak mondott multinál voltam adminisztrátor.


Szerintem, egyáltalán nem normális, hogy csak ennyit keresnek az emberek, akár közép akár felsőfokú végzettséggel rendelkezőket nézzük.


2016. júl. 22. 18:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem csak az számít, hogy középfokú vagy felsőfokú, vagy diploma. Az adott szakma számít. Mire van igény. Attól függ, hogy találsz-e munkát, milyet találsz. Olyanra jelentkezel, ahova 30 másik ugyanolyan jó, mint te. Vagy olyanra, ahol örülnek, ha végre egy normális szakmabeli is jelentkezik.
2016. júl. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%
Hát igen pedig az éves gdp 28 ezer milliárd na hova megy el? Bizony mészáros papper zsebébe mert bizony megtermelik a rabszolgák csak épp nem kapnak érte pénzt az eu meg bevezethetné az eu minimálbért ha annyira egyenlőséget hirdet
2016. júl. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ez egy nagyjából operatív adminisztratív munka volt.

Annyi volt a pozitívum, hogy a munkakörülmények jók voltak.Szép, modern klimatizált iroda..stb, emellett könnyű volt a munkahely megközelíthetősége.Túlórázni sem kellett.

2016. júl. 22. 18:53
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

jah és ha nincs diplomád és pénzt akarsz akkor vállalkozás a legjobb

Nézd meg mind tahó kettőig nem tud számolni de bmw je meg luxuskrvája van mivel lenyúlja az emberek bérét nincs számla hatszázszoros haszon

2016. júl. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

4#

A vállalkozás beindításához több millió forint kell.

Ha ez megvan, akkor sincs rá garancia, hogy működni fog és nem busz bele.


Nem úgy van, hogy na holnaptól vállalkozó leszek.

2016. júl. 22. 18:55
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát szerintem sok ember összetenné a két kezét, ha 110 ezret keresne, nem baszogatnák a túlórákkal, jó környezetben dolgozni, normális nyugodt munkakörülmények között, úgy hogy még csak komoly végzettsége sincs!


Van tucat egyetemet végzett ember, akinek ez nem adatott meg!


Egyébként tök mindegy mit végeztél! Ti akartatok kapitalizmust, hát az ezzel jár, ha van rád kereslet, jól keresel, ha nincs akkor le vagy fosva! Haveromnak okj-s képzése van, profint tud javascriptet programozni, és projectenként 150-200-at keres, 8-10 nap alatt végez egy projecttel és ki sem látszik a munkából, annyi project jön be folyton egyszerre, hogy elvállalni sem tudja!

2016. júl. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

ma 18:55

Ebben tévedsz, ha van mire alapoznod, mert pl értesz valamihez, és pl tudsz oylan helyen dolgozni, ahova tudsz számlát adni, máris lehetsz vállalkozó, jelenleg még 500 ezer a törzstőke, ez azt jelenti, hogy ezt utána el is költheted a cégedben, csak fel kell mutatnod, hogy van ilyen, ezt tudod kölcsön kérni, majd ahogy kitermeled, vissza tudod adni, vagy nagyon kis vállalkozóknak adnak lehetőséget 4-5%-os extra alacsony kamatú hitelt formában, csak egy ötlet kell!

Ha meg nincs ötleted/ semmihez nem értesz, akkor meg nem tudom mire számítasz, akkor tök mindegy hol laksz, nem lesz rád szüksége egy cégnek sem, vagy máshol sem tudnál céget alapítani sem!

2016. júl. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Sőt kérdező oylan szinten hülyeséget mondtál a vállalkozás kezdésről, hogy a következő években azért nehezítik el drasztikusan a vállalkozás alapítás feltételeit, mert a rendszer váltás óta oylan egyszerű volt céget alapítani, hogy Gazsi ellopott 2 telefont és már céget is alapított rá!
2016. júl. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Aztán ott vannak a nem várt kiadások, például ha elromlik a mosógép vagy a hűtőszekrény."



Most akkor albérlet vagy saját lakás?

2016. júl. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nagyon sok albérlet nem bútorozott, így elektronikai eszközök sincsenek benne.
2016. júl. 22. 19:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!