Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mostani 20-as generációnak...

A mostani 20-as generációnak lesz nyugdíja Magyarországon?

Figyelt kérdés

Reálisan sokkolják az embereket,hogy nem lesz nyugdíj és össze fog omlani a rendszer vagy hamisan állítják ezt?

Azt is mondják,hogy tegyünk félre a majdani nyugdíjas éveinkre,de aki 80-90ezer forintot keres az miből tegyen félre?

Főleg ha albérletben is lakik és banki tartozásai is vannak,akkor lehetetlen félretenni pénzt.

A lakosság elöregedése miatt vérható,hogy emelik a nyugdíj korhatárt?

Ha igen,akkor a mostani huszonévesek nagyjából hány évesen mehetnének nyugdíjba?

Járókerettel fognak becsattogni a melóhelyre?



2016. júl. 22. 20:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A mostani 20-as generáció 35-45 év múlva fog nyugdíjba menni. Ha belegondolsz ez hosszabb idő, mint a teljes Kádár-korszak vagy a II. világháború végétől a rendszerváltásig tartó időszak. Vajon a szétbombázott Budapesten 1945-ben meg tudta bárki mondani, hogy 1990-ben milyen társadalmi berendezkedés lesz Magyarországon?
2016. júl. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz, én már teljesen belenyugodtam a gondolatba, hogy halálomig kell dolgozni. Ezért is választottam olyan szakmát amit öregen is lehet majd végezni (mérnök informatikus), de valószínűleg addigra már rég nem ebben az országban fogom űzni az ipart. Ki tudja, ez a magánélettől is függ.
2016. júl. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

XD

Még az is kérdés, hogy a mostani 40-eseknek lesz-e.

Lehet, hogy addigra már 75 év lesz a nyugdíjkorhatár. :D

2016. júl. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem tudhatjuk. Nyugdíj lesz, kérdés mennyire jó, mennyi lesz a korhatár. Meg hogy jobb lesz vagy rosszabb a nyugdíjrendszer.
2016. júl. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Akkor majd járókeretes 70 évesrendőrök fogják hajkurászni a suhancokat?
2016. júl. 22. 20:34
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
nem lesz még a mostani 50 éveseknek se biztos hogy lesz
2016. júl. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Állami nyugdíja nem lesz, csak az, amit magának összespórol.
2016. júl. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

"Akkor majd járókeretes 70 évesrendőrök fogják hajkurászni a suhancokat?"


Miért ne?

Nagybátyám 63 éves kőműves és decemberben a 30 kilós zsalutéglákat emelgeti fejmagasságba a szakadó esőben és 4-5 fokos hidegben.

2016. júl. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Lesz valami nevetséges összeg, ami mellett kénytelenek lesznek dolgozni. Illetve pár éve belevették az Alkotmányba, hogy a gyerekeknek kötelessége öregkorukra gondoskodni a szüleiről. Latin-Amerikában pl. nincs nyugdíj, ott a gyerekek tartják el az öregeket. Persze a nyugdíjkorhatár is olyan magas lesz, hogy nem sokan fogják megélni.
2016. júl. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem lesz. Pontosabban nem kifejezett nyugdíj, hanem alapjövedelem lesz.


Olyan szinten fejlődik a technológia, hogy 50 év múlva akár az is lehet, hogy teljesen megszűnik egy csomó szakma. Az embereknek pedig valamiből ugyanúgy élniük/vásárolniuk kell, különben nem lesz kiknek gyártani.


Szóval szerintem elkerülhetetlen az alapjövedelem bevezetése, amit majd a cégekre kivetett adókból fognak finanszírozni.

2016. júl. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!