Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Magyar a kiválasztott nép?

A Magyar a kiválasztott nép?

Figyelt kérdés
2016. júl. 26. 18:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden egészséges gondolkodású embernek az a nép a legkedvesebb, amelyikbe született, de abszolút értelemben vett kiválasztott nép nem létezik.
2016. júl. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy a Magyar az nem egy kiválasztott nép a szó szoros értelmében de mind történelmében mind mondavilágában mind nyelvében egy különleges nép. Idegen népek gyakran nagy tisztelettel beszélnek rólunk.

Ezért én büszke vagyok a Magyarságomra.

2016. júl. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A zsidók mitől lennének kiválasztottak? Mert kiválasztotta őket egy isten, akit ők hoztak létre? Pff...
2016. júl. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Nekem mindenképp.És nincs is ezzel a világon semmi baj. Pont úgy, mint ahogy azzal sem, hogy a német szerint a német, a tibeti szerint a tibeti, a zsidó szerint a zsidó a kiválasztott nép. Intelligens ember ezt képes összeegyeztetni. A bajok akkor kezdődnek, amikor az egyik kiválasztottságára hivatkozva elkezdi kiirtani vagy kisemmizni és adós rabszolgaságba taszítani a másik kiválasztott népet, mondván ő a kiválasztottabb.

Nem vagyok hittudós, de az én vallásom szerint Krisztus kereszthalálakor egyetemes megváltás történt. Tehát mindenki megváltásban részesült függetlenül attól, hogy ő most, buddhista, zsidó vagy éppen Allah hívő. Akárhogy is próbálja magyarázni, "felsőbbrendűsködni", számomra nem kiválasztottabb, mint az én népem vagy vallásom.

2016. júl. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ja igen, a magyar ....jól mondod:

"Hiszek egy Torgyánban mindenható urunkban..."

Prófétáink isvannak ...: Orbán atya, Vona atya. Stb.

2016. júl. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!