Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán viktor mit ért azalatt...

Orbán viktor mit ért azalatt mikor illiberális demokráciáról beszél?

Figyelt kérdés

2016. júl. 28. 13:03
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
33%
azt, hogy egy ország nem feltételül tömi le az emberek torkán a multikultit a globalizációt a feminizmus és a melegjogokat, mégis sikeres lehet (és még demokrácia is)
2016. júl. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
91%
Olyan rendszert, ami az egyenlőségről papol, ugyanakkor csak a saját véleményét hajlandó elfogadni. Valódi liberalizmus esetén az ellentábor véleménye és jogai ugyanúgy számítanának, mint a "kedvezményezetteké".
2016. júl. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

"azt, hogy egy ország nem feltételül tömi le az emberek torkán a multikultit a globalizációt a feminizmus és a melegjogokat, mégis sikeres lehet (és még demokrácia is)"


#1-es válaszoló! Ahol ezeknek a népcsoportoknak amiket felsoroltál, csorbulnak a jogaik, az már nekem eleve nem demokrácia. Elég sajátosan értelmezed a demokrácia fogalmát, mert ha te nem tartozol ezen csoportok valamelyikébe, akkor már nem is baj, ha nincsennek jogaik igaz? Ez nagyon önző felfogás szerintem és antidemokratikus is.

2016. júl. 28. 13:17
 4/27 anonim ***** válasza:
18%
nem tudom kedves második válaszoló nem szakad le a plafon a nagy elfogadásban?
2016. júl. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
25%

a demokrácia nem azt jelenti, hogy mindenkinek joga van mindenhez, amihez meg nincs ahhoz jogalkotunk

a demokrácia a többségi vélemény képessége a felelősségre

2016. júl. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem a képlet a következő:


A liberalizmus egy jelenleg megvalósíthatatlan utópia.


A neoliberalizmusban addig terjed a liberalizmus (és a pozitív diszkrimináció bizonyos kisebbségek tekintetében) amíg az a bankok és a multik érdekeit szolgálja.


Az illiberális arra utal hogy addig lehet liberalizmus amíg az anya ország érdekeit nem sérti meg súlyosan.

2016. júl. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
84%
Orbán csupán demokratikus köntösbe akarja öltöztetni diktatórikus maffiaállamát. Szerintem ő se tudja, hogy valójában mit ért alatta, különben nem egy olyan kifejezést használt volna, amit egyébként mindig is csak szitokszóként alkalmaztak egy nem eléggé demokratikus rendszerre.
2016. júl. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

"Az illiberális arra utal hogy addig lehet liberalizmus amíg az anya ország érdekeit nem sérti meg súlyosan."


Igen, csak az a kérdés, hogy az anya ország érdekei alatt valójában nem-e csak a kormány érdekeit értjük, mert a kettő egyre távolabb esik egymástól.

2016. júl. 28. 13:23
 9/27 anonim ***** válasza:
22%

ezt az egész "maffiaállam" kifejezést is a független és kicsit sem elfogult szélsőliberális Magyar Bálint találta ki...


ti nagy demokraták

2016. júl. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen mindegy, hogy ki találta ki a "maffiaállam" szót, attól még igaz.


[link]

2016. júl. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!