Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Magyarország visszakapná...

Ha Magyarország visszakapná régi területeit, amik Trianon előtt voltak akkor gazdagabb lenne?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a mostani horvát tengerpartokra ,ugye ebből jönne a turizmus, román hegyek azaz erdély, ugye a sok bánya, sok erőforrásunk lenne, nem kéne külföldről behozatni szinte semmit.

A szlovák Kárpátok azaz felvidék , ugye ott is a turizmus a tátra stb..

Ha ezek meglennének, akkor Magyarország képes lenne több munkalehetőséget , fizetés emelést, rezsi csökkentést, és miegymást "kialakítani" ?

Vagy csak én gondolom ezt így, jól lehet hogy semmivel sem lennénk előrébb nem, de ??



2016. júl. 29. 00:40
1 2
 11/13 anonim válasza:
12%
Nincs ott semmilyen elnyomás Erdélyben meg Szlovákiában ez csak tipikus propaganda. A székelyek keresik a bajt mindig aztán csodálkoznak hogy nem szereti őket senki. Meg beszélnek ők itt arról hogy nem szólalhatnak meg magyarul. Hát mivel az ország hivatalos nyelve román, ha el mennek nyugat felé dolgozni akkor is ezt várnák el? Van nekik minden joguk ott csak hazudoznak össze vissza mert autonómiát akarnak.
2016. júl. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 okrwdw válasza:
43%

Nekem a párom erdélyi magyar. Mielőtt összejöttünk, én is a "tudatlan nagymagyarok" táborát erősítettem, de mivel a páromnak van román rokonsága is, úgy voltam vele, hogy kicsit nyitottabb leszek a dologra.


Erdély nagy része nem akar Magyarország lenni. Nincs szükségük ránk. Hányingerük van a pesti népségtől meg a nagy liberalizmusból, nem kérnek belőle. Mindig is önálló ország akartak lenni, max nekünk van szükségünk rájuk és nem fordítva.


El kéne ezen gondolkozni. Minden ország előre néz, csak mi élünk a múltban.


U.i.: Ha valamelyik erdélyi magyar nem így gondolja, tőle elnézést kérek. Nyilván ez a téma is elég megosztó, én csak azokról a területekről tudok nyilatkozni amelyeken ismerem az embereket.

2016. júl. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Hogyha Magyarország visszakapná a régi területeit inkább a népesség növekedése miatt lenne jobb,mert mivel Magyarország lakossága évről évre csökken(a Trianonkor a lakosság 58%-át vesztettük el) néhány évszázad múlva kihal a magyar nemzet.


És ha tényleg visszakapnánk a területeinket legalább néhány embernek nem kéne nap mint nap azon stresszelnie hogy mi lesz a nemzetünkkel.


És felmerülhet az emberekben a kérdés: Vajon ha kihal a magyar nép akkor mi is belekerülünk egy történelemkönyvbe mint az egykor egész Európában rettegett nemzet akiről az emberek csak azt tudták hogy a Vereckei-hágó felől jöttek de a pontos származási helyükről fogalmuk sincsen,vagy a többi ország egyszerűen kitörölne minket a történelemből mintha soha nem is léteztünk volna?

2022. okt. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!